Go to content

5 tys. osób odpowiedziało na pytanie, jaki powinien być dobry seks. Zgadzasz się z nimi?

Fot. iStock/proud_natalia

Zdawać by się mogło, że każdy z nas ma swoje własne, indywidualne potrzeby w kwestii seksu. Tymczasem badania pokazują, że większość z nas marzy dokładnie o tym samym. Owszem, detale mogą się różnić, ale podstawy zawsze są te same – bezpieczeństwo, zaangażowanie i otwartość na partnera. Amerykańskie badania, przeprowadzone na grupie 5 tysięcy osób w wieku od 18 do 70 lat z różnych grup etnicznych, deklarujących różne orientacje seksualne, jasno pokazują, co tak naprawdę jest ważne w związku, miłości i oczywiście… w seksie. 

Troskliwy i entuzjastyczny partner

Co sprawia, że seks jest dobry? Partner, który dba o nasze potrzeby i z radością spełnia zachcianki. Aż 83 proc. ankietowanych zadeklarowało, że opieka i entuzjazm w związku ma ogromne znaczenie dla udanego życia seksualnego.

Komunikacja

Chociaż nie znalazła się na pierwszym miejscu, 78 proc. osób odpowiedziało, że jest bardzo ważna. Jeśli z jakichś powodów nie możesz rozmawiać o swoich potrzebach lub nie chcesz tego robić, związek będzie nieudany.

Pocałunki

Dobry seks to taki, w trakcie którego para się całuje. Najlepiej, gdy robicie to w ten sam sposób, wtedy właśnie całowanie robi się „magiczne”. Tak twierdzi aż 76 proc. ankietowanych. Natomiast 62 proc. uznało, że zły pocałunek oznacza zły seks.

Orgazm

75 proc. osób, biorących udział w badaniu uznało, że orgazm jest konieczny, żeby seks można było uznać za dobry.

Sprośne rozmowy

Zdaniem 82 proc. ankietowanych, głośny seks jest szalenie pociągający. Nie chodzi tu tylko o rozmowę na temat potrzeb, ale przede wszystkich o brak hamulców w trakcie igraszek, sprośne teksty i komendy.

Pasja

Kiedy idziesz z kimś do łóżka, chcesz czuć pasję, pożądanie i namiętność. Potwierdza to 74 proc. osób.

Rutyna

Wciąż te same pozycje? Nic dziwnego, że seks jest kiepski. Zdaniem 74 proc. ankietowanych, zmiany są konieczne, żeby seks sprawiał radość. Rutyna nigdy nie służy parom.

Wiek

Amerykańskie badania potwierdziły wcześniejsze doniesienia, że satysfakcja z seksu rośnie wraz z wiekiem. Z ankiet wynika, że kobiety miały najlepszy seks w wieku 66 lat, a mężczyźni w wieku 64 lat. Tak przynajmniej zadeklarowali…

Trójkąty

Aż 62 proc. jest gotowych na takie eksperymenty. Oczywiście swój entuzjazm wyraziło więcej panów niż kobiet. 81 proc. panów chciałoby spróbować seksu w trójkącie. W przypadku pań, mowa o 47 proc.

I co ty na to?

Źródło: Bustle