Seks Związek

Kinky seks – czy jesteś gotowa na perwersję?

Seksualnie
Seksualnie
8 lutego 2018
Fot. iStock/stock_colors
Następny

Myślałam, że o seksie wiem już wszystko. Nie to, żebym wszystkiego w życiu spróbowała. Przed wieloma eksperymentami powstrzymuje mnie jednak zdrowy rozsądek i znajomość siebie. Pewne rzeczy, jak seks grupowy, po  prostu nie wchodzą w rachubę. Ale seks analny? Perwersja? Chętnie. Byleby w duecie. A potem trafiam na tekst o „kinky”. Myślę sobie: „Matko kochana, a cóż to może być za pozycja?”. Pudło. Byłam szalenie rozczarowana, gdy dowiedziałam się, że kinky jest określeniem szerokiego wachlarza różnych perwersji. Od tak prostych, jak przebieranki czy lateksowe stroje, przez zastosowanie w łóżku gadżetów erotycznych, aż po wiązania i kłucie igłami. Także śmiem twierdzić, że każdy z nas już trochę seksu typu „kinky” zasmakował. Ja na pewno.

Mówiąc w skrócie, ten rodzaj seksu jest kompletnym przeciwieństwem romantycznych uniesień, pełnych subtelnych ochów i achów. Jego cechą charakterystyczną jest to, że intensywność doznać wzrasta, a ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia.

Co jeszcze jest typowe dla „kinky”? Planowanie. Bo jak wszystkie wiemy, dobry seks jest planowany. Nie to, żeby nie można było być spontanicznym – właściwie większość rzeczy zadzieje się ot tak, w przypływie pożądania. Ale trzeba przyznać, że jeśli długo o czymś fantazjujemy, seks po prostu jest lepszy i wbrew pozorom… bardziej zaskakujący. Bo nowością są dla nas doznania – nasze i partnera.

Czy jesteś gotowa na „kinky” seks? Oto kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Perwersyjny seks dla każdego oznacza co innego

Dla jednych będą to lateksowe ubrania, dla innych seks w masce konia. Kto inny będzie chciał podduszać partnera lub wiązać. To ty musisz określić, co dla ciebie jest perwersją. A przede wszystkim zastanowić się, czy masz ochotę wcielić ten scenariusz w życie. Tylko uważaj! To jest cholernie wciągające. Gdy raz spróbujesz, będziesz chciała ciągle i ciągle przełamywać swoją nieśmiałość. Będziesz sobie pozwalać na coraz więcej.

Kluczem jest komunikacja, zaufanie i zgoda

Komunikacja jest ważna zawsze, ale w tym przypadku szczególnie, ponieważ wychodzisz poza swoją strefę komfortu. Musicie jasno określić, czego chcecie spróbować i jak ma to wyglądać. Jeżeli będziecie potrafili otwarcie ze sobą rozmawiać o swoich fantazjach i potrzebach, szanse na udany seks są wysokie.

Strona 1 z 2

Czytaj dalej…

 

Seks Związek

Kiedy kobiety udają orgazm? Długość związku ma ogromne znaczenie

Seksualnie
Seksualnie
9 lutego 2018
fot. Diamond Dogs/iStock
Następny

Udawanie orgazmu? A feee! Przecież wszyscy wiemy, że to nie przystoi! Taaaa? Która nie ma na sumieniu spektakularnych jęków i kwęków na pokaz, niech pierwsza rzuci kamieniem. No cóż, zdarza się. Jednym tylko raz i wspominają to z rozbawieniem, inne orgazm na pokaz mają w swoim stałym repertuarze. Zła wiadomość? Same sobie robicie źle, upewniając kochanków w przeświadczeniu, że są ogierami ze snów. Druga zła wiadomość? Faceci nie znoszą kobiet, które udają orgazmy, dlatego lepiej mieć się na baczności. Gdy wyczują fałsz, ich ego zostanie poważnie naruszone. Pewnie dlatego głowią się, jak rozpoznać, czy kobieta ściemnia. To zagadnienie nie jest facetom obojętne, dlatego z pewnością zainteresuje ich, które kobiety mają skłonność do oszukiwania w kwestii orgazmu. 68 procent kobiet przyznało się do udawania orgazmu w nowym (nienaukowym) badaniu z udziałem 2000 mężczyzn i kobiet, opublikowanym przez portal DrEd.com.

Na to, czy oszukujemy, ma wpływ status związku. Aż 60 procent kobiet przyznało się do udawania orgazmu będąc w nowym lub długoletnim związku, podczas gdy tylko 40 procent ściemniało w trakcie jednorazowego numerku lub krótko po ślubie.

Dlaczego kobiety znacznie rzadziej udają orgazm w trakcie przygodnego seksu, a częściej, gdy są w stałych, długoletnich związkach?

Moushumi Ghose, autor książki o klasycznych pozycjach seksualnych, w rozmowie z magazynem Men’s Health powiedział, że kobiety często udają orgazm, by sprawić przyjemność facetowi lub po prostu chcą zrobić na nim wrażenie. W przypadku przygodnego seksu nie odczuwają takiej presji, więc nie udają. Nie ma, to nie ma. Trudno.

Dr Robin Milhausen z University of Guelph w Kanadzie dodaje, że poczucie wartości w przypadku jednorazowego numeru nie jest dla nas tak ważne, jak w długoletnich związkach, dlatego nie staramy się robić niczego na pokaz. To, by partner czuł się dobrze, jest dla nas istotne, gdy jesteśmy zaangażowani w relację.

A dlaczego tak rzadko udajemy krótko po ślubie? Ponieważ wierzymy, że czeka nas jeszcze wiele okazji na osiągnięcie orgazmu. Zabawne więc, że w wieloletnich związkach udajemy częściej. Oznacza to, że najwyraźniej z biegiem czasu seks wcale się nie poprawia, a nadzieje na orgazm maleją 😉

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

Czego faceci chcą w łóżku? Punkt 9. może zaskoczyć

Seksualnie
Seksualnie
7 lutego 2018
Fot. iStock/MilosStankovic
Następny

Tak, jesteśmy wyzwolone i pewne siebie. Tak, wiemy, czego oczekujemy od facetów w łóżku i coraz częściej potrafimy o tym głośno mówić. Tak, zależy nam na orgazmie. Ale mimo tej całej samoświadomości, wciąż bardzo chcemy zadowolić naszych facetów, bo to fantastyczne uczucie, go po seksie brakuje mu słów i chce więcej, więcej, więcej. Jak być idealną kochanką? Wystarczy wiedzieć, czego facet pragnie w łóżku. Na szczęście istnieje kilka cech wspólnych między nimi wszystkimi.

Przejmowanie inicjatywy

Facet chce widzieć twoje zaangażowanie. To nic przyjemnego, gdy to on zawsze inicjuje seks. Wcześniej czy później zacznie się zastanawiać, czy w ogóle go go pragniesz, czy może godzisz się z litości. Tak więc wykaż trochę inicjatywy, korona ci z głowy nie spadnie.

Seksowna bielizna

Nie oszukujmy się, każdy facet jest wzrokowcem. Nie mówię, że każdego wieczoru masz paradować w niewygodnej, acz seksownej bieliźnie. Wystarczy, że zadbasz o siebie i raz na jakiś czas staniesz przed nim w czymś MEGA. Znasz to uczucie, gdy facet rozbiera cię wzrokiem? Boskie!

Gra wstępna

To nie jest tak, że tylko kobiety lubią grą wstępną, a dla facetów jest to tylko niepotrzebny (i przymusowy) dodatek do seksu. Oni też uwielbiają, gdy sytuacja rozkręca się powoli. Co nie znaczy, że nie lubią szybkich numerków. Trzeba to po prostu wszystko wyważyć.

Spontaniczność

I tu łączymy inicjatywę z szybkim numerkiem. Pamiętaj, że rutyna zabija związek i zaskocz go czymś. Możesz zaciągnąć go do łóżka, gdy kompletnie się tego nie spodziewać, zainicjować coś w sklepie/w aucie/na spacerze. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Wulgarne teksty

Albo chociaż jęki… Serio, jeśli się wstydzisz i nie wiesz, co mogłabyś powiedzieć, po prostu jęcz (naturalnie!).

Odpowiedni zwrot

W łóżku zapomnij o tych wszystkich „Kochaniach”, „Myszkach”, „Kotkach”, „Skarbach” itd. Chcesz go podniecić i jedocześnie połechtać? Mów do niego po imieniu. Nic tak na człowieka nie działa, jak zwracanie się po imieniu. Sprawdź, a zobaczysz, o co chodzi.

Strona 1 z 2

Czytaj dalej…