Seks Związek

6 rzeczy, które musicie zrobić w ten weekend. Będzie gorąco…

Seksualnie
Seksualnie
8 grudnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages
 

Zapewne najbliższy weekend masz rozpisany co do minuty i większość czasu spędzisz w galerii handlowej. Bo przecież trzeba zrobić zakupy, może kupić dzieciom buty na wiosnę… A jeszcze dobrze byłoby umyć okna i posprzątać… Stop.

A może ten weekend powinien wyglądać zupełnie inaczej? Zamiast gonitwy i walki o ostatni słoik majonezu w supermarkecie, może warto byłoby oddać dzieciaki pod opiekę dziadków i spędzić ten czas we dwoje?

Jeśli brakuje wam pomysłów, już spieszę z pomocą. Seks-maraton? Podaję prosty przepis na upojny weekend.

Odpowiednia atmosfera

Już od samego rana zacznij flirtować. Postaraj się stworzyć wokół siebie odpowiednią aurę. Nawet jeśli musicie jechać do tego sklepu, zrób się na bóstwo i załóż szpilki. Kuś go w ciągu dnia.

Pozycja 69

Może i nie jest najwygodniejsza, ale idealne wpisuje się w świąteczny nastrój, bo kojarzy się z dawaniem i braniem. Wybierzcie wariant, który wam obojgu pasuje (np. na boku, zamiast klasycznie, gdy jedna osoba jest na górze) i skupcie się na doznaniach. Dawajcie i bierzcie.

Sex-shop

Do listy świąteczny zakupów dopisz zabawkę erotyczną. Pójdźcie do sklepu razem i wybierzcie ją wspólnie. Niech będzie to upominek dla was. Nie czekajcie jednak do Wigilii, tylko wypróbujcie gadżet jeszcze w ten weekend.

Eksperyment

Przejrzyj Kamasutrę i wybierz pozycję, której nie znasz. Im dziwniejsza, tym lepiej. Z odrobiną lubrykantu naprawdę wszystko jest możliwe. Albo inaczej – wybierajcie na zmianę. Niech ten seks zmieni się w zabawę.

Szybki numerek

Zaskocz go, gdy ogląda film lub czyta gazetę. Jeśli masz więcej odwagi, zaciągnij go do sklepowej przymierzalni. Żadnej gry wstępnej, poza namiętnym pocałunkiem. Niby nic, ale jeśli w wasz związek wdarła się rutyna, to najprostszy sposób, by ją przełamać.

Nagłe przebudzenie

Każdy facet marzy o tym, żeby chociaż raz w życiu obudzić się z penisem w ustach kobiety. Jeśli jeszcze nigdy nie zafundowałaś mu takiej pobudki, najwyższa pora. Gwarantuję ci, że reszta dnia przebiegnie po twojej myśli. I dalej to już on będzie zabiegał o chwilę sam na sam z tobą…

Źródło: Bustle


Seks Związek

Uzależnienie od seksu. 5 sygnałów, świadczących o tym, że możesz mieć problem

Seksualnie
Seksualnie
11 grudnia 2017
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
 

Powszechnie uważa się, że uzależnienie od seksu dotyczy głównie mężczyzn. Co więcej, rzadko bywają oni z tego powodu potępiani społecznie. Ot, takie ma potrzeby i tyle. Gorzej, gdy problem dotyczy kobiety. Ta prędzej usłyszy, że się puszcza. Nawet jeśli uprawia seks wyłącznie z jednym partnerem, będzie uważana za rozwiązłą (mówią naprawdę delikatnie).

Uzależnienie od seksu może dotyczyć obu płci. Charakteryzuje się przede wszystkim desperackim szukaniem ujścia dla swojego pożądania i popędu seksualnego. Zdrowy apetyt na seks może być kontrolowany. Zdarzają się spontaniczne, szybkie numerki, ale codzienne życie nie kręci się wokół seksu.

Zdaniem dr Kathryn A. Cunningham, dyrektorki Centrum Badań nad Uzależnieniami Uniwersytetu w Galveston, można wyróżnić pięć charakterystycznych sygnałów, świadczących o uzależnieniu od seksu. Oto one:

  1. Seks dominuje w życiu jednostki. Wszelkie inne formy aktywności fizycznej z czasem przestają istnieć.

  2. Osoba uzależniona zaczyna szukać różnych form zaspokojenia swoich potrzeb, może to być seks przez telefon, seks przez internet, ekshibicjonizm, korzystanie z usług prostytutek, częste oglądanie pornografii.

  3. Osoba uzależniona bardzo często się masturbuje.

  4. Często spotyka się w tym samym czasie z kilkoma partnerami seksualnymi lub zdradza swojego stałego partnera.

  5. W skrajnych przypadkach osoba uzależniona decyduje się nawet popełnić przestępstwo (np. molestowanie, gwałt, kazirodztwo), by zaspokoić swoje potrzeby.

Jeżeli dostrzegasz u siebie niepokojące sygnały, powinnaś jak najszybciej zgłosić się po pomoc do seksuologa. Jeżeli natomiast podejrzewasz, że twój partner może być uzależniony od seksu, musisz poważnie z nim porozmawiać. Związek z seksoholikiem jest trudny, ponieważ wymaga od zdrowego partnera wiele samozaparcia. Ustalanie granic nie jest łatwe. Gdy seks nie pojawia się tak często, jak oczekuje tego uzależniony partner, ryzyko zdrady jest bardzo wysokie. Często konieczna jest terapia par. Im później pójdziecie po pomoc, tym trudniej będzie wam rozprawić się z nałogiem.


 

Źródło: Everyday Health


Seks Związek

Bądź spontaniczna i wyłapuj niepokojące sygnały. 12 zasad seksu bez zobowiązań

Seksualnie
Seksualnie
7 grudnia 2017
Fot. iStock/Oleg_Ermak

To, że nie jesteś w związku, wcale nie oznacza, że musisz żyć w celibacie. Kto powiedział, że seks bez zobowiązań zarezerwowany jest tylko dla facetów? „Przyjaźń z profitami” ma szansę się udać, jeśli obierzesz odpowiednią strategię. Oto krótki poradnik o tym, jak dobrze się bawić, jednocześnie szanując siebie i partnera. 

Ustalcie, czego chcecie

Upewnij się, że twój kolega nie szuka nikogo na poważnie i zależy mu wyłącznie na seksie. Dzięki temu unikniecie późniejszych nieporozumień. Choć oczywiście żadne z was nie może w 100 procentach zagwarantować, że się nie zakocha, warto na wstępie postawić sprawę jasno.

Pamiętaj o zabezpieczeniu

Nawet jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne, nie rezygnuj z prezerwatywy. Skąd możesz wiedzieć, czy nie ma jeszcze innych „przyjaciółek”.

Nie zostawaj na noc

To ma być seks, tak? Więc po całej akcji powinniście jak najszybciej się rozejść. Spanie razem i wspólne śniadanka absolutnie nie wchodzą w grę.

Unikaj szopek

Nie masz 15 lat, więc przejdź do rzeczy. Skoro umówiliście się, że łączy was seks, to nie licz na randki, kolacyjki i wspólne oglądanie filmów na kanapie.

To nie czas na gierki

W stałych związkach często wykorzystujemy seks, żeby coś ugrać. Tutaj nie ma to większego sensu. Ustaliliście coś i tego się trzymajcie. Ta zasada działa w obie strony.

Bądź spontaniczna

To cały urok seksu bez zobowiązań – partnerzy spotykają się, gdy aż ich nosi z pożądania. Jeżeli ogromną ochotę na seks – zadzwoń do niego. Ale pamiętaj, że i ty powinnaś odbierać telefony od niego.

Nie analizuj

Być może denerwują cię jego niektóre cechy charakteru, nawyki i zachowania. Pamiętaj jednak, że to nie jest twój partner, nie będziecie ze sobą do końca życia. Nie analizuj tego, a już na pewno nie próbuj go zmieniać.

Wyłapuj niepokojące sygnały

Jeżeli widzisz, że zaczyna się coraz bardziej przed tobą otwierać, opowiada o uczuciach, żali ci się lub zaprasza na kolację, może zależeć mu na czymś więcej i już zdążył się zaangażować.

Eksperymentuj

To idealny moment, żeby spróbować w seksie czegoś nowego. Masz jakąś fantazję erotyczną? Zaproponuj, najwyżej odmówi. Świat się nie zawali.

Nie opowiadaj za dużo

On naprawdę nie musi znać całej historii twojego życia. Nie musisz się też przed nim tłumaczyć, jeżeli w czasie seksu powróciły jakieś stare, nieprzyjemne wspomnienia. Często im mniej o sobie wiecie, tym lepiej.

Odejdź, gdy się zakocha

Oczywiście tylko wtedy, jeśli ty nie czujesz tego samego. Jeżeli dla ciebie to nadal tylko seks, a on się zakochał, nie rób mu nadziei i nie udawaj, że wszystko jest ok.

Pozwól mu iść swoją drogą

On już dawno zakończył ten związek, a ty nadal wysyłasz mu swoje nagie zdjęcia? Opanuj się. To miał być przelotny romans. Każde z was mogło zakończyć tę relację w dowolnym momencie.


 

Źródło: Bolde