Go to content

Kobietami jesteśmy cały rok, nie tylko 8. marca. Jak oswoić… depilację

Jak oswoić... depilację
Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

„Wiosna, ach to TY!”  – śpiewamy razem z Grechutą pod nosem. Gdy tylko śnieg na dobre zniknie z krajobrazu na oknem, nasze myśli zaczynają błądzić wokół słońca i… pierwszych sukienek, a stąd już niedaleka droga do depilacji.

Najwyższy czas na wosk! 

Dzień Kobiet to idealna okazja, żeby zrobić coś dla swojej urody i samopoczucia. Najwyższa pora na wosk. Do dzieła drogie panie, nie obawiajcie się, wystarczy tylko oddać się w sprawne i profesjonalne ręce. Zabieg depilacji woskiem nie musi być ani straszny, ani bardzo bolesny.

I co najważniejsze, postawcie na regularne woskowanie, przecież kobietami jesteśmy cały rok!

Co nas najczęściej powstrzymuje?

Panika i popłoch, szybkie golenie na sucho i tzw. 10 cm pod nogawką, to nasze grzechy główne, które, nie ma co tu kryć, mszczą się na naszej skórze. Dlaczego więc tak bardzo odwlekamy depilację?

Słowo powodujące ciarki na plecach u niektórych kobiet można odczarować wybierając się do profesjonalnego salonu depilacji. Nigdy nie mylcie domowego usuwania owłosienia depilatorem czy gotowymi plastrami z depilacją wykonaną przez kosmetyczkę, te zabiegi są nieporównywalne. Co prawda bólu całkowicie nie unikniemy, ale korzystając z pomocy specjalisty oraz doskonałych kosmetyków przeznaczonych do profesjonalnej depilacji można go zminimalizować.

Kolejnym powodem, który powstrzymuje nas przed wizytą w salonie depilacji jest często wstyd. Zawstydza nas gęstość owłosienia lub miejsce, w którym występuje. To często powoduje, że wpadamy tzw. błędne koło,  zamiast udać się po fachową pomoc i rozwiązać swój problem, walczymy z nim same nierzadko powodując jego pogłębienie lub niemiłe konsekwencje domowych eksperymentów z depilacją.

Bez względu na powód zdecydowanie warto przemóc swój opór i spróbować.

Jak oswoić depilację? Specjalnie dla was, kilka rad od Time for Wax. Oni o depilacji wiedzą wszystko!

Rzeczy, które musisz wiedzieć przed depilacją? 

Jak oswoić... depilację

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zanim zapukamy do drzwi salonu?

Najczęściej zadawane pytanie przed pierwszą wizytą, to: „jakiej długości powinny być włoski?”. Odpowiadamy:

przed-depilacja01dlugos woskow

Drobiazgi, o których warto pamiętać przed depilacją:

 1. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, załóż luźniejsze spodnie lub długą spódnicę, nie będziesz dodatkowo podrażniać skóry po depilacji.
 2. Gdy wybierasz się na depilację bikini, załóż wygodną bawełnianą bieliznę, zrezygnuj ze stringów. To również pozwoli ci uniknąć dyskomfortu po depilacji.
 3. Nie używaj się przed depilacją balsamami czy olejkiem, gdy skóra będzie świeżo natłuszczona, wosk będzie gorzej przywierał (nie bez powodu do gotowych plastrów z drogerii dołączona jest chusteczka z olejkiem do zmycia resztek wosku).
 4. Nie depiluj się w ostatnim momencie przed ważnym wyjściem czy wyjazdem na wakacje.
  przygotuj sie do depilacji2bezumawiania
 5. Daj skórze chwilę na regenerację, zaraz po depilacji  zrezygnuj z opalania i nie rób przez 2 dni peelingu.
 6. Pamiętaj, że twoja skóra również przyzwyczaja się do depilacji, każda następna wizyta będzie ci to udowadniać.
 7. Nie bój się poeksperymentować według zaleceń specjalistki, ona naprawdę wiele już widziała. Stosuj się do zaleceń pielęgnacyjnych, a twoja skóra ci się odwdzięczy.
 8. Jeśli masz wrażliwą skórę, skorzystaj ze specjalnego wosku do depilacji. Magic Wax to autorski rodzaj wosku, który minimalizuje uczucie dyskomfortu podczas depilacji szczególnie wrażliwych miejsc, jak twarz, okolice bikini lub pachy. To doskonałe rozwiązanie dla osób z wrażliwą skórze.
  magicwax
 9. Nie wstydź się. Każda z nas ma owłosienie na nogach czy pod pachami. W salonie depilacji to żaden powód do wstydu. Pamiętaj, że oddajesz się w ręce profesjonalistów, nikt nie będzie cię oceniał.
Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

Kłopotliwy wąsik

Zdarza się, że pewnego dnia odkrywamy niechciany i wprawiający w zakłopotanie wąsik tuż nad górną wargą. Najbardziej rozsądną metodą walki z nim jest wizyta w salonie depilacji. Usunięcie włosków za pomocą wosku jest bezpieczne i skuteczne, szczególnie w tak wrażliwej i widocznej okolicy. Korzystając z profesjonalnej pomocy unikniesz niepotrzebnych podrażnień.

Jak oswoić... depilację

Depilacja może być komfortowa

Jeśli w to nie wierzysz, widocznie jeszcze  nie miałaś okazji odwiedzić salonów Time for Wax. Profesjonalnie, szybko, bez terminarza. Twórcy tej sieci salonów zdecydowanie odczarowali nasze postrzeganie depilacji woskiem, jako zabiegu czasochłonnego i wymagającego szczególnych przygotowań. Nie musisz rezerwować czasu na wizytę, po prostu przyjdź bez umawiania się.

Na miejscu, przed zabiegiem epilacji, możesz skorzystać z bidetu. W toalecie przygotowano płyn do higieny intymnej oraz papierowe ręczniki, to przecież właśnie takie detale pozwalają nam czuć się swobodnie i komfortowo.

Po depilacji

Po zabiegu możesz liczyć na fachowe wskazówki dotyczące pielęgnacji swojej skóry.

Stosując regularne peelingi oraz specjalnie opracowane kosmetyki do pielęgnacji skóry po depilacji, możesz zapobiec problemowi wrastających włosków lub opóźnić ich odrastanie. Time for Wax ma swojej ofercie autorskie kosmetyki pielęgnacyjne, dostępne w kilku wariantach zapachowych:
– SERUM POD WŁOS, zapobiegające wrastaniu włosków,
– PEELING CUKROWY, zapobiegający wrastaniu włosków,
– oraz serum, masło i balsam, opóźniające odrastanie włosków.

Magic Days na Dzień Kobiet

W dniach 6-8 marca Time for Wax oferuje swoim klientkom rabat 30% na wszystkie zabiegi depilacji z użyciem bezbolesnego Magic Wax. Promocja obejmuje również pakiety usług. Każda nowa klientka, która zapisze się do newslettera na stronie www.timeforwax.pl, otrzymuje automatycznie 30% rabatu na pierwszą zrealizowaną w salonie usługę depilacji woskiem.

Warto oswoić depilację dla swojej wygody, komfortu, urody. Spróbujcie koniecznie.

PS: I pamiętajcie, że w Time for Wax nie musicie się umawiać, możecie wpaść niespodziewanie, wtedy, gdy akurat najdzie was ochota!

Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

Fot. Materiały prasowe | Time for Wax


Artykuł powstał we współpracy z Time for Wax