Go to content

5 rodzajów aktywności fizycznej, które zbawiennie wpływają na seks

Fot. iStock / Eva-Katalin

Seks jest dobry na wszystko, a o jego zaletach można mówić naprawdę długo. Poza naturalna przyjemnością i utrwalaniem poczucia więzi z partnerem, zyskujemy na zdrowiu. Dzięki regularnemu (i bezpiecznemu!) uprawianiu seksu, wzmacniamy odporność, pracę serca, kondycje kości oraz układu nerwowego, fundujemy sobie przeciwbólową i antystresową terapię oraz dotleniamy i odmładzamy organizm. Same pozytywy, więc uprawiajmy seks na zdrowie.

5 rodzajów ćwiczeń dla lepszego seksu

Ale tak jak seks służy naszemu organizmowi, warto przyjrzeć się temu, co posłuży naszej kondycji w łóżku, abyśmy mogli czerpać z niego przez cały czas, tak samo intensywnie. Dzięki codziennej aktywności fizycznej wzmocnimy układ sercowo-naczyniowy i mięśnie, co wpływa na libido, silną erekcję i wytrzymałość, potrzebną do utrzymania różnych pozycji przez długi czas bez wyczerpania.

1. Cardio wesprze układ krążenia i nie tylko

Ćwiczenia układu krążenia (cardio), typu bieganie, skakanka, pływanie i jazda na rowerze, pomagają budować wytrzymałość tlenową organizmu. Dzięki takiemu wzmocnieniu będzie można dłużej i łatwiej uprawiać seks. Ponadto krew przenosi paliwo napędzając organy, w tym narządy płciowe, wypełniając ciała jamiste. Wzmacniając serce, można wpłynąć na siłę erekcji. Ćwiczenia cardio pozwalają efektywnie spalać tłuszcz i kontrolować wagę, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasze możliwości, nie tylko w łóżku. 

Jak ćwiczyć?

  • Bieg– 10-20 minut dziennie (1-3 mil dziennie jest więcej niż wystarczająco)
  • Skakanka – 5-20 minut dziennie
  • Basen – 30 minut dziennie
  • Jazda na rowerze – 30 minut dziennie

Ćwiczenia te mogą być wykonywane codziennie lub co drugi dzień, ale muszą być energicznie, by przyniosły oczekiwane efekty. Pamiętajcie również o rozgrzewce i stopniowym wyciszeniu po treningu.

2. Ćwiczenia z ciężarami 

Treningi z ciężarami na siłowni poprawiają krążenie, co u wielu ćwiczących tam kobiet przekłada się na zwiększenie aktywności seksualnych. U mężczyzn trening siłowy powoduje z kolei zwiększenie się wydzielania testosteronu, którego poziom podlega wahaniom w ciągu doby. Najwyższe stężenie testosteronu w osoczu krwi ma miejsce rano, stąd gotowość panów do porannych igraszek. Ćwiczenia siłowe zwiększają wytrzymałość mięśni zginaczy stawu biodrowego, które są zaangażowane w ruchy przydatne podczas współżycia. Wzmocnione w ten sposób nogi, również odgrywają ważną rolę, szczególnie w pozycji stojącej i klęczącej podczas seksu. 

Fot. iStock / gradyreese

Fot. iStock / gradyreese

3. Ćwiczenia mięśni brzucha 

Mocne mięśnie brzucha również są gwarantem lepszych odczuć seksualnych. Mięśnie tej części ciała są bezpośrednio odpowiedzialne za „pchnięcia”, więc ich elastyczność znacznie wzmacnia doznania. Możesz wybrać ćwiczenia ABS, choć akurat rodzaj ćwiczeń, który wybierzecie do wzmocnienia mięśni brzucha, jest obojętny. Bardziej istotna jest ich systematyczność i poprawność wykonania.

Ćwicz 2- 3 razy w tygodniu, tak jak lubisz najbardziej, możesz wykorzystać przykładowo:

4. Ćwiczenia wzmacniające korpus

Silna górna część ciała, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu, różnych pozycji seksualnych, gdzie ramiona są wykorzystywane w celu zapewnienia stabilnego podparcia partnera. Aby je wzmocnić, warto wykonywać regularnie proste ćwiczenia typu:

5. Ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie Kegla odpowiadają za podtrzymywanie narządów rodnych kobiety, pęcherza i jelit, a także u mężczyzn za kontrolę długości stosunku i powstrzymywanie się przed wytryskiem. Słabe napięcie tych mięśni wpływa na problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego, a u panów z przedwczesnym wytryskiem.

Ćwiczenia wymagają systematyczności i cierpliwości, ponieważ na ich efekty trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Polegają one na zaciskaniu i puszczaniu mięśni zwieraczy cewki moczowej, krocza i odbytu:

  • Zaciskaj i puszczaj mięśnie Kegla w rytm oddechu: wdech – napnij mięśnie i wciągnij je, wydech – rozluźnij mięśnie. Powtórz 10 razy.
  • Zrób wdech i napnij mięśnie Kegla. Utrzymaj je w napięciu przez 10 sekund, potem puść. Powtórz 10 razy.
  • Szybko zaciskaj i puszczaj mięśnie podczas wykonywania trzech długich wdechów i wydechów.

Warto ćwiczyć regularnie, każdego dnia po kilka razy.


źródło: www.lifehack.org, www.lifestyle.banzaj.pl