Zdrowie

Pompki dla kobiet? Jasne, twój biust je pokocha!

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
7 marca 2016
Pompki dla kobiet? Jasne, twój biust je pokocha!
Fot. Screen z Youtube / fitappy2
 

Jeśli pompki kojarzą się tobie jedynie z Rambo, czas zmienić swoje nastawienie. To, mogłoby się zdawać, męskie ćwiczenie, doskonale nadaje się do wzmacniania mięśni klatki piersiowej, ale i brzucha, pośladek i całej talii. Jeśli będziesz je wykonywać poprawnie, efekty przyjdą na pewno, a ty sama zdziwisz się, jak wytrzymałe masz ciało. 

Pompki? Zacznij od wersji light

  1. Rozłóż matę do ćwiczeń na równiej powierzchni
  2. Uklęknij na macie, a następnie oprzyj na niej dłonie
  3. Spinając mięśnie brzucha, wykonuj pompki poprzez unoszenie i opuszczanie ciała jedynie przez zginanie i rozprostowywanie ramion, nie pokładaj się klatką piersiową na macie. Na początek wykonaj serię z 15-20 powtórzeń, stopniowo zwiększając ilość i stopień trudności ćwiczenia.

via GIPHY

 

Pompki “na poważnie”

 1. Rozłóż matę do ćwiczeń na równej powierzchni
 2. Połóż się płasko na brzuchu
 3. Umieść dłonie płasko, trochę szerzej, na ziemi na wysokości barków
 4. Unieś się do góry rozprostowując ramiona, utrzymując ciało w pozycji wyprostowanej. Powinnaś opierać się jedynie na dłoniach i palcach stóp, będąc cały czas w pozycji wyprostowanej.
 5. Opuść ciało, pompki wykonuj poprzez unoszenie i opuszczanie ciała przez zginanie i rozprostowywanie ramion. Nie kładź się na macie i nie podpieraj między ćwiczeniami.

via GIPHY


Zdrowie

Marzysz o jędrnej pupie? Rób przysiady

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
8 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / TrenerTv
 

Jędrne pośladki, to gorące życzenie wielu kobiet. Jeśli Matka Natura nie była dla ciebie zbyt łaskawa, spróbuj popracować nad tą częścią ciała samodzielnie. Polub przysiady, one świetnie wpłyną na mięśnie pośladków. Zwróć uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń – to mają być prawdziwe przysiady, a nie jedynie kucnięcia. 

Przysiady krok po kroku:

  1. Wyprostuj plecy, ściągnij łopatki, możesz trzymać obie dłonie zaciśnięte przy barkach, stopy rozstaw na szerokość tułowia, napnij pośladki
  2. Obniż ciało robiąc przysiad, pośladki mają iść do tyłu i  w dół, kolana nie powinny wykraczać za palce u stóp
  3. Wracając do pionu najpierw biodra powinny ciągnąć do góry pośladki, dopiero potem wypychają je kolana
  4. Wyprostuj się, wypnij biodra do przodu napinając pośladki

Podpowiedź: Schodząc w dół weź głęboki wdech, a prostując się powoli wypuszczaj powietrze. Nie odrywaj pięt od podłoża, a jeśli nie czujesz się zbyt pewnie, ćwicz na początku podpierając się czym stabilnym.

Trening czyni mistrza, powodzenia!