Uroda Zdrowie

Ćwicz brzuszki, likwiduj “oponkę” i ciesz się mocnymi mięśniami

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
11 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / WyciskTV
 

11Odstający brzuch, to zmora wielu kobiet. Jego wygląd i stan mięśni pogarsza się szczególnie po przebytych ciążach. Niestety, “oponka” tak skrzętnie ukrywana pod szerokimi swetrami sama nie zejdzie. Potrzeba się wysilić, by wzmocnić mięśnie brzucha i pozbyć się mało sympatycznego nadmiaru tłuszczu, jaki lubi gromadzić się akurat w tej części kobiecego ciała.

Do dzieła, brzuch się sam nie zrobi!

 1. Połóż się na rozłożonej macie. Plecy mają być płasko, a kolana skierowane w stronę sufitu, ze stopami ułożonymi płasko na podłodze.
 2. Ręce trzymaj przy głowie, tak by jedynie minimalnie ją dotykać. W ten sposób uzyskasz wsparcie dla głowy i szyi, ale nie będziesz ciągnąć szyi w trakcie wykonywania ćwiczenia
 3. Weź wdech. Pozostań z ramionami na podłodze w trakcie nabierania powietrza
 4. Podnieś tułów w trakcie wydechu. Ciągnij mięśnie brzucha w kierunku kręgosłupa, by one wykonywały pracę zamiast pleców, ramion czy łopatek
 5. Powoli opuść się z powrotem na podłogę. Wykonuj wdech ostrożnie kładąc się na ziemi
 6. Powtórz czynność podnoszenia i opadania. Jeśli jesteś osobą początkującą na początek wystarczy wykonać serię 10 brzuszków, zwiększając z czasem ich liczbę.

 


Uroda Zdrowie

Wykroki do boku – sposób na smukłe uda

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
11 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / AngelikaPióro
 

Oto kolejne nieskomplikowane ćwiczenie, które pozwoli wypracować smukłe uda, wzmacniając ich mięśnie. Wykroki (wypady) do boku w tym doskonale pomogą, wzmocnią również mięśnie około-kolanowe tym samym chroniąc przed kontuzjami staw kolanowy. Szybciej i łatwiej przyswoisz sposób ćwiczeń, gdy pomożesz sobie specyficzną podkładką – ręcznikiem, który pozwoli na płynne ruchy stopy.

 1. Stań prosto, patrz przed siebie, zrób wydech i wykonaj duży krok do boku, wypychając biodra do tyłu i uginając kolano nogi prowadzącej (max do kąta 90 stopni). Staraj się, by druga noga była możliwie jak najbardziej wyprostowana, a pośladki mocno wypięte do tyłu.
 2. Odepchnij się piętą nogi prowadzącej i wróć do pozycji wyjściowej.

 


Uroda Zdrowie

Trening zbawienny dla ramion – ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
10 marca 2016
Trening zbawienny dla ramion - ćwiczenia z hantlami
Fot. Screen z Youtube / ZostańFITNataliaGacka

Kobiece ramiona szybko tracą swoją jędrność. Z wiekiem skóra na nich obwisa mocniej, tworząc nieestetyczne “motylki” czyli luźną skórę. Można starać się temu zapobiec dzięki ćwiczeniom, które wzmacniając mięśnie, będą wpływały również na napięcie skóry ramion. Ćwiczenia nie są skomplikowane, do ich wykonania potrzebne są hantelki (ok 1,5 kg – 2kg), lub w wersji”domowej” np. butelki wody mineralnej. 

Proste ćwiczenie ramion

 1. Usiądź, weź hantle w dłonie
 2. Wznieś dłonie na wysokości barków
 3. Podnieś je do góry, opuść i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj 20 razy.

Proste i skuteczne.