Go to content

„Zadbaj o serce” – pomyśl o profilaktyce!

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią „Zadbaj o serce”. Publikacja ukazała się 7 kwietnia wraz z dziennikiem Rzeczpospolita.

Otwiera ją wypowiedź Prof. dr h0001ab. n. med. Piotr Hoffman – Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego na temat najważniejszych wyzwań polskiej kardiologii m.in. o istocie profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych oraz wpływie diety i samokontroli na choroby serca.

Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest efektywne leczenie udaru mózgu w kontekście migotania przedsionków. Zachęcamy Was do zapoznania się wypowiedzią Prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Gacionga oraz Prof. dr hab. n. med. Piotra Pruszczyka, którzy szczególną uwagę zwrócili na szanse jakie daje pacjentom leczenie przeciwkrzepliwe.

Daria Ładocha, dziennikarka i coach żywieniony, opowie o swojej pasji do zdrowej kuchni, niepokojących objawach nietolerancji pokarmowych, ale przede wszystkim zdradzi jak jej dieta zmienia się wraz z porami roku.

O skutecznym obniżeniu cholesterolu i jego roli w naszym organizmie opowie Pani dr hab. n. med. Barbara Cybulska z Instytutu Żywności i Żywienia.

Inspirujący materiał Pani Wandy Baltazy, dietetyk klinicznej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pomoże nam odbudować odporność za pomocą diety na bazie koktajli.

Pani Inżynier Dorota Adamczyk – technolog żywności i żywienia, specjalista ds. żywienia i wspomagania sportu przybliży nam temat naturalnych sposobów odżywiania.

Polecamy zapoznać się również materiałem Pani Agnieszki Sztyler-Turovsky, która porusza niezwykle istotny temat zawału serca dotyczącego kobiet.

Twarzą kampanii została Daria Ładocha – dziennikarka i coach żywieniowy, miłośniczka zdrowego żywienia i trener kulinarny.

Dzięki zaproszonym ekspertom publikacja ma wspierać, edukować oraz zachęcić do dyskusji na temat profilaktyki, konieczności wykonywania regularnych badań, diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia.

Zapraszamy do lektury. Specjalnie dla naszych czytelników publikacja w wersji online: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2017/04/Zadbaj-o-serce_kwiecien-2017.pdf