Lifestyle Uroda Zdrowie

Rowerek ze spięciami skośnymi na mocny brzuch

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
4 kwietnia 2016
rowerek
Fot. Screen z Youtube / CentrumSportowca.pl
 

Oto jedno z ćwiczeń, na którego sam widok wiele początkujących w ćwiczeniach osób od razu dostaje zakwasów. Rowerek ze spięciami skośnymi to intensywne ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha. Jego wykonanie wymaga niezłej koordynacji ruchowej oraz włożenia dużej ilości energii, ale efekt jest wart poświęcenia.

Abyś poprawnie wykonała rowerek ze spięciami po skosie powinnaś:

  1. Położyć się na plecach płasko na macie, z dłońmi splecionymi pod głową.
  2. Następnie unieś kolana, by tworzyły względem klatki piersiowej kąt 45 stopni. W tej pozycji wykonuj tak zwany rowerek, jednocześnie dotykając lewym kolanem prawego łokcia i odwrotnie.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Unoszenie bioder w podporze na łokciu, bokiem

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
5 kwietnia 2016
Fot. Screen z Youtube / Myfitweb
 

Oto kolejna propozycja elementu treningu, który ma na celu wzmocnienie mięśni brzucha. W tym ćwiczeniu przede wszystkim angażowane są mięśnie brzucha – prosty i skośny.

Aby wykonać ćwiczenie:

1) Połóż się na boku, podeprzyj ciało na łokciu i przedramieniu. Górna część ramienia powinna znajdować się prostopadle do podłoża.

2) Nogi wyprostuj w kolanach, złącz.

3) Unieś biodra w górę tak, aby tułów był w jednej linii z nogami.

4) Napnij mocno mięśnie brzucha praz mięśnie pośladkowe i wytrzymaj w tej pozycji jak najdłużej.

5) Oprzyj się na drugim boku i powtórz ćwiczenie.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
2 kwietnia 2016
Fot. Screen z Youtube / CentrumSportowca.pl

Tym razem na tapetę bierzemy ćwiczenie, które pomoże wyrzeźbić mięśnie brzucha. Spięcia brzucha ze skrętem, to ćwiczenie angażujące górną część mięśni prostych brzucha oraz mięśnie skośne.

  1. Połóż się tyłem na macie, nogi oprzyj na macie, tak aby kąt w zgięciu wynosił 90 stopni. Plecy powinny przylegać całą powierzchnią do maty. Obie ręce powinny delikatnie dotykać głowy.
  2. Wykonaj uniesienie tułowia, następnie skręć tułów w prawo, wyciągając lewe ramię do prawego boku. Utrzymaj pozycję około sekundy i wróć do pozycji wyjściowej powtarzając czynność na lewą stronę. Zrób na tyle intensywny skręt, aby czuć napięcie mięśni boku.