Go to content

Trening ze skakanką. Ćwiczenie kardio i dziecięca radość w jednym

Fot. Pixabay / Fitappy2 / CC0 Public Domain

Skakanka to kolejny po hula-hoop przyrząd z czasów dzieciństwa, który w nieszablonowy sposób pozwala wykonać ćwiczenia wzmacniające ciało, układ krążenia i spalający kalorie. Skakanie ze skakanką angażuje mięśnie ramion, nóg, pośladków pleców oraz brzucha i klatki piersiowej. Efektem ubocznym będzie lepsza koordynacja ruchowa i zachowanie równowagi. Nie da się również pominąć faktu że ćwicząc z takim przyrządem, wracając myślami do dzieciństwa, poczujemy radość i energię, której często nam brakuje w pędzie między domem a pracą. 

To dziecinnie łatwe!

Kup taką skakankę, która swoją długością gdy staniesz na jej środku, końcami sięga do pach. Za długą możesz związać na końcach, ale za krótka bardzo utrudni ci zadanie.

Zacznij od skoków w wolnym tempie. Przeskakuj z nogi na nogę, jednocześnie wprawiając w ruch skakankę. Zmieniaj co pewien czas nogę, z której się wybijasz i na której lądujesz.


Gdy opanujesz podstawową zmianę nóg, spróbuj wyskoki obunożne, w którym skakanka przechodzi pod ciałem gdy obie nogi są w wyskoku


Skakanie możesz modyfikować na różne sposoby, np. bieg w miejscu, podczas którego na każde uniesienie nogi przypada jedno okrążenie skakanki – linka wędruje na zmianę pod prawą i lewą nogą.