Lifestyle Uroda Zdrowie

Trening ze skakanką. Ćwiczenie kardio i dziecięca radość w jednym

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
15 marca 2016
Fot. Pixabay / Fitappy2 / CC0 Public Domain
 

Skakanka to kolejny po hula-hoop przyrząd z czasów dzieciństwa, który w nieszablonowy sposób pozwala wykonać ćwiczenia wzmacniające ciało, układ krążenia i spalający kalorie. Skakanie ze skakanką angażuje mięśnie ramion, nóg, pośladków pleców oraz brzucha i klatki piersiowej. Efektem ubocznym będzie lepsza koordynacja ruchowa i zachowanie równowagi. Nie da się również pominąć faktu że ćwicząc z takim przyrządem, wracając myślami do dzieciństwa, poczujemy radość i energię, której często nam brakuje w pędzie między domem a pracą. 

To dziecinnie łatwe!

Kup taką skakankę, która swoją długością gdy staniesz na jej środku, końcami sięga do pach. Za długą możesz związać na końcach, ale za krótka bardzo utrudni ci zadanie.

Zacznij od skoków w wolnym tempie. Przeskakuj z nogi na nogę, jednocześnie wprawiając w ruch skakankę. Zmieniaj co pewien czas nogę, z której się wybijasz i na której lądujesz.


Gdy opanujesz podstawową zmianę nóg, spróbuj wyskoki obunożne, w którym skakanka przechodzi pod ciałem gdy obie nogi są w wyskoku


Skakanie możesz modyfikować na różne sposoby, np. bieg w miejscu, podczas którego na każde uniesienie nogi przypada jedno okrążenie skakanki – linka wędruje na zmianę pod prawą i lewą nogą.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Relaksujące ćwiczenie dla kręgosłupa. Rozciąganie mięśni pleców

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
16 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / FitnessClub S4
 

Jeśli dokucza ci ból kręgosłupa, szczególnie gdy pracujesz siedząc przy biurku, wykonuj codziennie lekkie ćwiczenia, które wzmocnią jego mięśnie. Takie ćwiczenie możesz również potraktować jako delikatne rozciąganie przed wykonywaniem innych ćwiczeń, lub odwrotnie, jako element wyciszający po treningu.

  1. Klęknij na macie, kolana i stopy ustaw na szerokości bioder, dłonie oprzyj o podłoże na szerokości barków
  2. Wypchnij kręgosłup mocno do góry, jednocześnie skieruj twarz do klatki piersiowej, podwijając biodra do przodu
  3. Po 3 sekundach powróć do pozycji wyjściowej. (Możesz również przy powrocie z wdechem wyginać kręgosłup do maty, podnosząc twarz ku górze) Powtórz ćwiczenie 10 razy.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Przysiady już znacie. Przyszła pora na przeskoki w przysiadzie

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
15 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fitappy2

Przysiady są już dobrze znanym ćwiczeniem, które pozwala m.in. fantastycznie wzmocnić mięśnie pośladków. Jeśli dla was taka forma ćwiczeń to zbyt mało, pora na wprowadzenie do nowej aktywności- przeskoki w przysiadzie. Wykonując regularnie to ćwiczenie zyskasz wzmocnione mięśnie pleców, brzucha, pośladków, ud i łydek, poprawisz ruchomość stawów, wykształcisz lepsze poczucie równowagi. 

Do dzieła!

  1. Nogi rozstaw szeroko, ugięte w stawach biodrowych, kolanowych i skokowych tak, by pośladki były wypchnięte w tył. Pięty skieruj lekko do środka, plecy wyprostuj, dłonie oprzyj na biodrach
  2. Wykonaj przeskok z szerokiego ustawienia nóg do przysiadu na wąsko rozstawionych stopach (szerokość bioder), zachowując przy tym cały czas ugięte nogi. Od razu szybko, przeskokiem, przejdź do szerokiego przysiadu.
  3. Powtarzaj dynamicznie ćwiczenie