Psychologia Związek

Dlaczego żonaci faceci żyją dłużej? Ta lista wszystko tłumaczy

Redakcja
Redakcja
6 marca 2018
1 z 1

Dlaczego żonaci faceci żyją dłużej? Ta lista wszystko tłumaczy

Fot. iStock/pixdeluxe

Skuteczniejsza walka z nowotworem 

Osoby będące w związku znacznie częściej pokonują raka. Co więcej, okazuje się, że wcześniej trafią do specjalistów i poddają się leczeniu, co znacznie lepiej rokuje. Dzieje się tak zapewne dlatego, że to partner jako pierwszy zauważa, że z ukochaną osobą dzieje się coś niedobrego i namawia ją na wizytę u lekarza. Jest też dobrą motywacją, by walczyć o powrót do zdrowia. Gdy mamy dla kogo żyć, nie poddajemy się tak łatwo.

Zmiana nawyków

Żonaci faceci łatwiej rezygnują ze swoich nałogów. Szczególnie, jeśli druga osoba stroni od używek. Rzucanie palenia nie jest tak strasznym wyzwaniem, gdy masz u boku osobę, która cię wspiera. Mężczyźni, którzy są samotni, znacznie trudniej rozstają się z nałogami, prawdopodobnie dlatego, że nie mają odpowiedniej zachęty i motywacji, które to można otrzymać od ukochanej osoby.

Więcej zdrowego rozsądku

Związek małżeński wymaga pewnej odpowiedzialności. Facet, na którego ktoś czeka w domu, rzadziej będzie podejmował ryzykowne działania i igrał ze swoim życiem.

I co, macie jeszcze jeszcze jakieś wątpliwości?

PS. No dobra, nieformalny związek też wyjdzie wam na zdrowie. Byle był zgodny, szczęśliwy i trwały.

Na podstawie: YourTango

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

7 sprawdzonych sposobów, by ubrania po wyjęciu z szafy nadal pięknie pachniały

Redakcja
Redakcja
6 marca 2018
Fot. iStock/kupicoo
 

Lubimy, gdy otacza nas przyjemny zapach, nie tylko ten, który mamy na sobie, ale także w pomieszczeniach, w których przebywamy. Sięgamy po zapachowe świeczki, kadzidełka, odświeżacze do powietrza. Stosujemy pachnące balsamy, perfumy oraz płyny do płukania tkanin, by także nasze ubrania cieszyły świeżym, przyjemnym zapachem. 

Niekiedy jednak nawet przy praniu w pachnącym proszku i płukaniu w płynie, ubrania, które wyciągamy z szafy, wcale nie pachną. A nawet przechodzą mało przyjemnym zapachem mebla, szczególnie gdy leżą w nim już jakiś czas. Na szczęście są sprawdzone sposoby, które pozwalają zachować świeży zapach ubrań na dłużej.

5 sprawdzonych sposobów, by ubrania po wyjęciu z szafy nadal pięknie pachniały 

1. Nieupychanie w szafie rzeczy

Ten błąd popełniają szczególnie osoby, które dysponują małą przestrzenią i nie mogą sobie pozwolić na większą garderobę. Często ubrania wiszą ściśnięte lub upychane są na siłę jedno na drugie. Bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza nie ma co myśleć o świeżym zapachu. Pogniecione ubrania to kolejny argument za tym, by mieć mniej ubrań, ale tylko takich, które naprawdę będziemy nosić. Warto regularnie wietrzyć szafę, nawet poprzez szerokie otwarcie do niej drzwi.

2. Rozpyl perfumy

Jeśli jesteś wierna konkretnemu zapachowi perfum, ten sposób może być dla ciebie. Po prostu rozpyl z pewnej odległości perfumy, tak, aby spryskać ubrania. Możesz również nasączyć zwykłe płatki kosmetyczne i włożyć do szafy. Tylko nie przesadź z ilością.

3. Wstaw flakon po perfumach

To opcja dla kobiet, które nie lubią niczego marnować. Odkręcony flakon nadal będzie subtelnie pachniał perfumami, a z nim także ubrania.

4. Herbaciane woreczki

Wsyp do woreczka ulubioną liściastą herbatę i skrop ją olejkiem zapachowym. Herbata znakomicie pochłania zapachy, a olejek nada ubraniom delikatny aromat.

5. Świeżo zmielona kawa

Zmiel łyżeczkę ziaren kawy i wsyp ją do małego naczynia, a następnie wstaw do szafy. To doskonały sposób na piękny zapach, który ucieszy miłośników kawy.

6. Cytrusy i goździki

Cytrusa pokrój w plastry, wysusz. Następnie włóż je do woreczka lub naczynia, dorzuć kilka goździków lub trochę cynamonu i wstaw do szafy.

7. Mydło

Końcówkę zwykłego lub zapachowego wysuszonego mydła włóż pod ubrania. To najprostszy sposób na świeży zapach w szafie.

źródło: dzielnicastylu.pl deccoria.pl


Psychologia Związek

Bardzo się kochają, ale nie mogą być razem. Co powinni zrobić?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 marca 2018
1 z 1

Miłość po miłości

Fot. iStock / olegbreslavtsev

Jesteś bardzo przywiązany do tej osoby, którą aktualnie kochasz, ponieważ myślisz, że nie pokochasz już nigdy żadnej osoby nie obdarzysz aż takim uczuciem. Ale gdy tylko twój umysł, który kontroluje proces miłości , znajdzie kogoś innego, kto może zaspokoić twoje potrzeby, poczujesz równie mocną wieź z owym „następcą”.

Tak to naprawdę wygląda zdaniem naukowców. Osoba, do której jesteś przywiązany, którą kochasz, może być fantastyczna, ale jest tak wielu wspaniałych ludzi, których jeszcze nie spotkałeś. Nawet lepszych od tej osoby, którą kochasz obecnie.

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

pomysły na piękne randki przez cały rok

Pomysły na piękne randki przez cały rok!

Neurotyczna osobowość

Neurotyczna osobowość naszych czasów. Prawdziwy obraz nerwicy jest zupełnie inny, niż nam się wydaje

Potraktuj miłość jak dietę. Być może to najlepszy sposób na stworzenie dobrego związku?