Go to content

5 rzeczy, które córki dziedziczą po matce. Możesz być zaskoczona

Mówi się, że jaka matka, taka córka. I jest wiele słuszności w tym porzekadle, bo najczęściej dziedziczymy po rodzicielkach nie tylko wygląd, ale i cechy charaktery oraz inne predyspozycje, takie jak np. ryzyko zachorowania na pewne choroby. Oczywiście dziedziczy się po obojgu rodzinach, bo przecież dostajemy pakiet genów z dwóch stron. 

To z upływem czasu okazuje się, na czyje podobieństwo zostałyśmy stworzone.  Jeśli jesteś ciekawa, co mogłaś odziedziczyć po swojej mamie, koniecznie zajrzyj do tego tekstu. Nie wszystko być może cię zachwyci, ale przynajmniej będziesz wiedziała, czego możesz się spodziewać. 😉


 

źródło: www.cosmopolitan.plkobieta.onet.pl

Fot. iStock/domoyega

1/5 Skłonność do depresji

W przypadku, gdy matka cierpi z powodu depresji, córka ma aż 50% ryzyka, że i u niej pojawią się zaburzenia. Po rodzicielkach dziedziczymy także pewne cechy charakteru i temperamentu.

Mężczyźni, którzy mają mądre żony, żyją dłużej. To już udowodnione naukowo Fot. iStock/shironosov

2/5 Iloraz inteligencji

Inteligencję dziedziczymy po mamie, co pokazy badania przeprowadzone na Wydziale Nauk Społecznych i Zdrowia Publicznego w Glasgow Research Medical. Przebadano 12 000 ludzi w wieku od 14 do 22 lat. Okazało się, że IQ dzieci jest zbliżone do IQ matki, z różnicą plus minus 15 punktów w porównaniu do mamy.

9 sposobów na lepszy sen fot. iStock/Geber86

3/5 Pozycja ciała we śnie

Mamy przekazują swoim dzieciom nawet upodobania do konkretnej pozycji w trakcie snu, ale również problemy z bezsennością. Nie odnotowano tego samego w przypadku ojców i dzieci.

Fot. iStock/hobo_018

4/5 Wiek menopauzy

Wiek przechodzenia przez kobiety menopauzy jest dziedziczny. Wystarczy zapytać babci i mamy, w jakim wieku u nich zaczęło się przekwitanie, aby wiedzieć, kiedy ten czas nadejdzie dla każdej z nas. Potwierdza to wiele przeprowadzonych badań.

Fot. iStock/Tinatin1

5/5 Tempo starzenia się skóry

Jeśli twoja mama długo cieszyła się piękną cerą, bez widocznych zmarszczek, masz duże szansę też tego doświadczyć. Według niemieckich uczonych DNA z mitochondriów  dziedziczonych jedynie od matek, może wpływać na nasze tempo starzenia się skóry.