Go to content

20 rzeczy, których mężczyzna nie powinien robić w związku. Nie zdziw się, jeśli pewnego dnia wrócisz do pustego mieszkania

20 rzeczy, których mężczyzna nie powinien robić w związku. Nie zdziw się, jeśli pewnego dnia wrócisz do pustego mieszkania
Fot. iStock / Geber86

Mądre przysłowie mówi, że mężczyzna ma związku dwie możliwości: wstać i być tym, którego ona potrzebuje, albo usiąść i pozwolić jej dostrzec innego mężczyznę, stojącego za nim. Wiesz, czego nie powinieneś dopuszczać się w twoim związku, by być tym, który wstanie?

20 rzeczy, których żaden mężczyzna nie powinien robić w związku

1. Przestać chcieć poznawać swoją partnerkę

To, że już jesteście razem, że wasz związek trwa kilka czy kilkanaście lat, nie oznacza, że ona nie może być dla ciebie wciąż fascynującą zagadką. Ciągle nie wiesz o niej wszystkiego. Nie przestawaj być jej ciekawy.

2. Lekceważyć znaczenia jej pracy

I nie jest ważne, czy to jest praca w domu, czy poza domem – w pełnym wymiarze godzin. Szanuj jej wkład i zaangażowanie w wykonywane przez nią obowiązki. Chcesz przecież dokładnie tego samego, z jej strony…

3. Biec na kanapę, zaraz po powrocie z pracy…

… zapominając się przywitać i spytać jak minął jej dzień. To zajmie ci mniej niż 60 sekund, a może zbawiennie wpłynąć na domową atmosferę.

4. Dopuścić do tego, że praca stanie się ważniejsza niż związek

Wielu mężczyzn uważa, że ich najważniejszą rolą w związku jest zapewnienie możliwie najlepszych warunków materialnych swojej rodzinie. Chociaż jest to godne podziwu, nie wolno nigdy dopuścić do sytuacji, w której praca zaczyna przesłaniać nam to, co jest naprawdę ważne i potrzeb tych, dla których tak się staramy.

5. Udawać, że słuchasz, kiedy ona mówi

„Mhm … tak, tak … oczywiście”. Utrzymuj kontakt wzrokowy, angażuj się w rozmowę i pokaż jej, że jesteś naprawdę dobrym słuchaczem.

6. Zamykać się na swoją partnerkę, kiedy pojawiają się problemy

Kiedy życie stawia przed tobą wyzwania, z którymi sobie nie radzisz, mimowolnie odtrącasz tych, których kochasz. Zapominasz, że jeśli stworzyłeś z drugą osobą emocjonalną zależność, musisz pozwolić jej być w twoim życiu obecną.

7. Krytykować swoją partnerkę w obecności innych

Kiedy pojawia się napięcie między tobą a nią, bywa, że trudno zachować spokój. Nie pozwalaj sobie na słowa, które wypowiedziane w obecności innych, zabolą ją jeszcze mocniej i upokorzą jeszcze bardziej. Ty przecież uznałbyś za upokarzające i niedopuszczalne, gdyby ona skrytykowała cię przy twoich znajomych.

8. Mówić o rozwodzie czy rozstaniu „profilaktycznie”

Chciałeś ją tylko „postraszyć”? Rozstanie to coś naprawdę poważnego. Te słowa nigdy nie powinny padać w pośpiechu, pod wpływem chwilowych emocji. Nie wolno nimi szantażować ani straszyć!

9. Unikać obowiązków domowych 🙂

We wspólnym życiu, te „drobnostki” są szczególnie ważne. One również są miarą partnerstwa w waszym związku.

10. „Zapominać” zadzwonić, uprzedzić, poinformować

Komunikacja jest podstawą każdej relacji. Uważasz, że nie musisz informować swojej partnerki, gdzie jesteś i o której wrócisz? To znaczy, że nie traktujesz jej poważnie. Nie zdziw się, jeśli pewnego dnia wrócisz do pustego mieszkania…

11. Dokonywać ważnych zakupów bez jej wiedzy i zgody

Zdaje się, że ten budżet jest wasz, wspólny…

12. Zaniedbywać jej potrzeby…

… jednocześnie pokazując jej, jak ważne jest dla ciebie to, by ona zadbała o twój komfort w tym związku.

13. Wymuszać na swojej partnerce decyzje, których ona wcale nie chce podjąć

Nie wszystkie decyzje muszą i mogą być podejmowane wspólnie, jeśli jednak chodzi o coś naprawdę ważnego (np. wasze dzieci, dom, finanse) decydujecie razem, szanując wasze odczucia i opinie.

14. Reagować impulsywnie podczas kłótni

Bo to może oznaczać gesty i słowa, których już nie cofniesz, a które twój związek będą kosztowały zbyt wiele.

15. Wykorzystywać jej dobro i empatię

Zamiast tego – odwzajemniaj je.

16. Zapominać zorganizować wspólny wieczór, od czasu do czasu

Zawsze masz to samo usprawiedliwienie: „Jestem taki zajęty”…  Netflix  jest fajny, ale nie dzień w dzień. Wspólne wyjście do kina, czy na kolację daje możliwość prawdziwego „pobycia” ze sobą, nawiązania lepszego kontaktu.

17. Oczekiwać, że powinna zaspokajać wszystkie twoje potrzeby

Związek to nie wymiana handlowa. Doceniaj małe gesty czułości i miłości, które dostajesz.

18. Oskarżać ją po to, żeby wzbudzić w niej poczucie winy

Jeśli dopuszczasz się manipulacji, krzywdzisz swoją partnerkę, musisz być tego świadomy. Relacjom w dobrym związku przyświecają jasne, czyste intencje.

19. Obrażać jej znajomych, tylko dlatego, że są mężczyznami

Obawiasz się zdrady, konkurencji ? Porozmawiaj o tym, a nie staraj się wyeliminować z jej otoczenia wszystkich mężczyzn.

20. Dążyć do przejęcia władzy w związku

Nikt tu nie jest ważniejszy, nikomu „nie należy się” więcej. Jesteście dwiema stronami związku, przysługują w nim wam te same prawa: do szacunku, miłości, bycia zrozumianym i wysłuchanym.


Źródło: powerofpositivity.com