Go to content

Wstęp do historii – Klinika Silnej Woli już otwarte

Fot. iStock /annie-claude

– Gotowe, dr Wola stała przed szyldem swojej Kliniki dumna i wzruszona. Dumna, ponieważ udało się jej niemożliwe ( jak wielu sądziło), wzruszona ponieważ od dziś będzie mogła dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi sponiewieranymi, bez siły na walkę i bez wiarę we własne możliwości – kobietami bezskutecznie odchudzającymi się.

A jeszcze  nie tak dawno, sama mogła o sobie powiedzieć – słaba i krucha.

( Klika słów dla tych, którzy nie znają początku historii Dziewczynki i jej słabej Woli. Historii zapisanej na kartkach opowiastki „ Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem”).

Historia w skrócie:

Była Dziewczynka, która od lat bezskutecznie odchudzała się, raniąc swoją duszę i ciało, każdego dnia coraz bardziej. Lata wyrzeczeń, zamiast upragnionych spadków na wadze, notowały wciąż wzrosty. Okresy postu i przyrzeczeń „ nigdy więcej słodyczy” przeplatały się z czasem karnawału i „ a co mi tam, przecież zasługuję na przyjemność”. Była tez jej Wola – znienawidzona, mała istotka, którą postrzegała jako źródło swoich problemów i niemożności. Nadwyrężana i głodzona, kurczyła się i traciła siły, by wspomagać swoją właścicielkę w codziennej walce o szczupłe ciało.

Był także Zły Nawyk , który niczym król zarządzał tym, co Dziewczynka ma czynić, za każdym razem kiedy poczuje się opuszczona, smutna, zdenerwowana lub znudzona. Próby walki Dziewczynki z Nawykiem  przez wiele lat nie przynosiły żadnych efektów. Do momentu, kiedy  pojawiła się Dobra Wróżka. Ta mądra i doświadczona kobieta, niczym przewodnik prowadziła Dziewczynkę ostrożnie do celu, jakim było pokonanie Złego Nawyku i jego kolegów oraz rozpoczęcie nowego życia, bez przymusu odchudzania się. Po drodze Wróżka wyposażyła Wolę w niezbędne narzędzia, by  mogła ona sprostać wszystkim zadaniom oraz przywróciła zapomniane i pogrzebane Poczucie Wartości, które odtąd stało się wiernym towarzyszem Woli. Rosnąca w siłę Wola wraz z odradzającym się Poczuciem Wartości pomogły Dziewczynce odzyskać utraconą pewność siebie i siłę, tak potrzebną do wprowadzenia w życie mądrych zmian. Dumna i  wyzwolona z objęć Złego Nawyku Dziewczynka i jej Wola postanowiły dawać świadectwo innym, podobnym do nich, sprzed zmiany, kobietom

Pomysł na otwarcie Kliniki był więc naturalną kontynuacją drogi, na jaką weszła Dziewczynka, wraz ze swoją Wolą. Kiedyś dostały, tak potrzebne wsparcie, teraz chciałaby służyć wsparciem, by spłacić dług wdzięczności względem Wróżki, która zapytana, co mogą ofiarować jej, w zamian za pomoc, powiedziała:

– Dzielcie się z potrzebującymi swoim doświadczeniem, tak jak ja to uczyniłam, względem was. To będzie dla mnie najlepsza zapłata.

Wiecie już skąd pomysł na miejsce, w którym  gotowy do działania zespół złożony z Woli, Poczucia Wartości i Dobrej Zmiany oraz innych ważnych terapeutów, rozpoczyna swoją pracę.

Klinika Silnej Woli otwiera dziś swoje podwoje. W kolejce czekają już, jakże podobne do Dziewczynki sprzed lat, kobiety potrzebujące zrozumienia i wsparcia w trudnej drodze, walki z własnymi słabościami.

Wraz z całym zespołem Kliniki zapraszam Cię do śledzenia ich historii.