Go to content

Padłaś? Powstań, popraw koronę i nigdy się nie poddawaj!

nigdy się nie poddawaj
fot. iStock/ SanneBerg

I znowu o czymś zapomniałaś, kolejna wtopa, minus na twoim koncie, rysa na kryształowej niemal osobowości. I znowu porażka, upadek, spektakularne wręcz niepowodzenie. Który to już raz upadasz? Który raz musisz rozmasować bolący od uderzenia losu tyłek i trzymać sztywno uniesioną głowę, która najchętniej opadłaby nisko i schowała się między ramionami? A z resztą, nieważne, która to porażka, bo przecież w życiu nie liczą się upadki, a to, ile razy się z nich podnosisz, otrzepujesz kolana i ruszasz dalej. Padłaś? Popraw szybko koronę, otrzep kolana i nigdy, przenigdy się nie poddawaj, bo…

… bo nie wiesz, co czeka za rogiem

„Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi” powiedział Forrest Gump i miał stuprocentową rację! Konia z rzędem temu, kto może być pewny swojej przyszłości! Nawet wróżbita Maciej nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, co los nam przyniesie, więc nie poddawaj się, bo już za chwilę, tuż za rogiem czekać może odmiana o 180 stopni, totalna rewolucja, a może i nawet jakaś rewelacja. To wcale nie musi być coś wielkiego, bo i małe rzeczy potrafią mieć ogromną moc oddziaływania. No, ale jak zrezygnujesz, to się nie przekonasz…

… bo życie to nie linia prosta, ale parabola

Raz na wozie, raz pod wozem. Znasz tę koncepcję o siedmiu latach tłustych i siedmiu chudych? Nie musi ich być koniecznie tyle, ale coś w tym niewątpliwie jest. Życie to nie jest linia prosta, dla jednych narysowana wysoko i szczęśliwie, a dla innych nisko i z problemami. To raczej parabola, która to wznosi się, to opada przynosząc nam raz słońce, a raz deszcz, przeplatając chwile radosne z momentami smutku, a nawet cierpienia. Każdy z nas pozna wszystkie smaki ludzkiej egzystencji, od słodkiego, poprzez kwaśny, na gorzkim kończąc. I tak w kółko, na zmianę, po kolei – bo przecież nie może być nudno!

… bo masz w sobie więcej siły niż myślisz

Słaba płeć? Ten, kto tak powiedział nie znał chyba kobiecego charakteru i damskich możliwości. Nasze ciało, może więcej niż nam się wydaje i podpowiada nam głowa. Nasz umysł sięga dalej, niż przypuszczamy. Nasza wyobraźnia nie zna pojęcia granic i barier, a kreatywność właściwie nie ma końca. Nawet jeśli wydaje ci się, że już ani kroku dalej, że koniec, finito, do kresu wytrzymałości doszłaś, to życie pokaże ci, że masz w sobie więcej siły niż ci się wydaje, że udźwignąć możesz jeszcze odrobinę. Jedyne co musisz, to uwierzyć w siebie, a reszta już sama jakoś pójdzie.

… bo nie możesz dać innym satysfakcji

O to, to! Być może jest ktoś, kto czeka na twoje potknięcie i z chęcią zobaczyłby, jak poddajesz się i rezygnujesz. Może jest ktoś, kto liczy na temat do plotek i gorące newsy, które będzie mógł roznieść po okolicy, czeka tylko na odpowiedni moment, by wściubić swój wścibski nochal w twoje sprawy i uczynić cię lokalną sensacją tygodnia. Nie daj się! Nie pozwól, by miał satysfakcję i choćby tylko z tego powodu walcz, przyj do przodu i ruszaj do boju. Udowodnij mu, że jedyną osobą, która będzie mieć powód do zadowolenia, zostaniesz ty – dumna z samej siebie i swojego sukcesu.

… bo samo się nic nie zrobi

Masz dwa wyjścia w sytuacji, gdy myślisz o poddaniu się – albo to zrobisz i utkwisz w martwym punkcie, smutnym impasie i frustrującej beznadziei, albo stawisz czoło swoim ograniczeniom i znajdziesz w sobie ukryte pokłady siły pozwalające na realizację celów. Samo się nie zrobi, nie zmieni nagle na lepsze, nie poprawi. Im dłużej będziesz z czymś zwlekać, odkładać na później, rezygnować i zaczynać na nowo, kolejny raz od początku, tym trudniej będzie ci osiągnąć wymarzony cel. Twoja wytrwałość i determinacja są tutaj kluczowe, wszystko zależy od ciebie.

… bo masz osoby, które na ciebie liczą

Partnera, męża, narzeczonego, dzieciaki, rodzeństwo, rodziców. Masz przyjaciół – swój mały fun club i drużynę wspierającą, życzliwych znajomych, kolegów. Ci wszyscy ludzie każdego dnia trzymają za ciebie mocno kciuki, więc nie możesz ich zawieść. Dzisiaj może to ty potrzebujesz ich wsparcia, ale jutro role mogą się odwrócić, więc bez marudzenia i poddawania się – są ludzie, którzy na ciebie liczą, dla których jesteś ważna, dla których masz o co walczyć. Zatem naprzód i do boju! Padłaś? Powstań, popraw koronę i nigdy się nie poddawaj!

Zapisz