Go to content

Powstanie druga część kultowej komedii świątecznej ”Holiday”? Reżyserka komentuje

fot. Movies Room

Film „Holiday” z Kate Winslet i Cameron Diaz w rolach głównych jest jedną z popularniejszych komedii świątecznych. Premierę miał w 2006 roku. Kilka dni temu pojawiła się informacja o planach nakręcenia jego kontynuacji. Jednak czy to aby na pewno prawda?

Kontynuacja „Holiday”?

Wszystko wskazuje na to, że trwają prace nad kontynuacją porywającego bożonarodzeniowego filmu „Holiday”, który miał premierę 16 lat temu. Sensacyjną informację, która ucieszyła widzów podał „The Sun”. Zdjęcia do drugiej części filmu „Holiday” ruszą najprawdopodobniej już w przyszłym roku. Komedia będzie kręcona przede wszystkim w Europie. Główne role zagrają oczywiście (tak jak w pierwszej części) Cameron Diaz i Kate Winslet.

Fani już zaczęli się zastanawiać, co takiego może się wydarzyć między Amandą (Cameron) i Grahamem (Jude) oraz Iris (Kate) i Milesem (Jack) te kilkanaście lat później.

50-letnia Cameron, 47-letnia Kate, 49-letni Jude i 53-letni Jack najprawdopodobniej już w przyszłym toku rozpoczną zdjęcia do świątecznego filmu – tak podaje anonimowe źródło. Jednak czy to aby na pewno prawda?

Zobacz również: „All I Want for Christmas is You” powstało latem. Historia teledysku

Reżyserka dementuje informacje

Niestety, radość fanów była przedwczesna. Do doniesień gazety odniosła się na Instagramie reżyserka Nancy Meyers. Jak się okazuje, sequel „Holiday” z oryginalną obsadą nie powstanie.

„Otrzymuję wiele prywatnych wiadomości z zapytaniem o kontynuację. Przykro mi, ale nie jest to prawdą.” – napisała reżyserka.

Na tym jednak nie koniec. Nancy Meyers do tematu powróciła w rozmowie z NBC News. „Już kilka razy proszono mnie o nakręcenie kontynuacji. Zastanawiałam się i wydaje mi się, że dobrze jest tak jak jest” – powiedziała Nancy Meyers.

Kate Winslet zabrała głos

Jedna z głównych bohaterek świątecznego filmu „Holiday” także zabrała głos. Wypowiedziała się dla magazynu „People”.

„Czytałam właśnie coś o tym, ale to był pierwszy raz, gdy się dowiedziałam czegoś na ten temat – wyznała. – Zapewniam, że żaden agent ani przedstawiciel produkcji nie rozmawiał ze mną o kontynuacji „Holiday”. Z ręką na sercu mówię, że to się nie wydarzy.” – mówi Winslet.

Głównymi bohaterkami komedii świątecznej „Holiday” są dwie kobiety mieszkające na różnych końcach świata. Jedna z nich Amanda (Cameron Diaz) to właścicielka agencji reklamowej w Kalifornii, a Iris (Kate Winslet) jest dziennikarką na angielskiej prowincji. Łączy je jedno – miłosny zawód. Kobiety, by choć na chwilę uciec od codzienności i zmartwień, na okres Świąt Bożego Narodzenia postanawiają wymienić się domami za pośrednictwem portalu, na którym kiedyś się poznały.