Psychologia

Nie potrzebujesz niczyjej zgody, by być tym, kim chcesz i spełniać swoje marzenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 stycznia 2017
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Przestać czuć się źle myśląc o sobie, o swoich marzeniach i planach. Przestań w tej chwili. Wystarczy, zbyt długo to trwało. Robisz sobie krzywdę, twoje negatywne przekonania przytłaczają cię, ciągną w dół. Myślisz naprawdę, że ktoś inny jest w stanie wybrać dla ciebie lepiej niż ty sam? To niemożliwe, z dwóch powodów. Po pierwsze jedyną osobą, która cię zna i wie, co jest dla ciebie dobre, jesteś ty sam. Po drugie, większość ludzi jest skoncentrowana na swoich potrzebach, a nie na problemach innych, nawet najbliższych osób.

Nie potrzebujesz niczyjej zgody być czuć się ze sobą wspaniale. Nie czekaj na przyzwolenie, by powiedzieć sobie, że na coś zasługujesz. Nie oczekuj z napięciem aż ktoś przyjdzie i powie ci: brawo, piątka z plusem! Wystaw sobie szóstkę, już dziś.

Żyjesz już tutaj trochę czasu, poznałeś ludzi, a właściwie ciągle ich poznajesz. Popełniłeś błędy, odczuwałeś szczęście, smutek, radość i zwątpienie. Czemu nie potrafisz zaufać sobie w kwestiach, które są najważniejsze, bo dotyczą ciebie? Co takiego wszyscy „oni wiedzą” o życiu, czego ty nie wiesz, byś musiał stale polegać na ich opinii?

Przestań dawać innym prawo do decydowania za ciebie. Rodzice, partner, przyjaciółka, dla których być może twoje dobro wcale nie jest tak ważne, jak to, by mogli poczuć się kimś ważniejszym, mądrzejszym od ciebie, lepszym…

Zdobądź się na odwagę by być sobą. Przestań przepraszać za to, jaka jesteś. Jesteś niesamowita i jeśli ktoś nie potrafi tego zaakceptować, nie zasługuję na twoją przyjaźń. Nie miej wyrzutów sumienia dlatego, że ci się udało, nie przepraszaj nikogo za to, że odniosłaś sukces, a ktoś inny nie. To nie twoja wina, to jego brak kompetencji, a może talentu czy pracowitości. Każdy odpowiada za siebie przed swoim własnym sumieniem, prawda?

Uważasz, że żeby założyć te dżinsy, trzeba mieć idealne nogi? Twoje nogi są idealne, a ty możesz założyć na siebie to, na co masz ochotę. Boisz się być śmieszną? Wolisz się dobrze czuć sama ze sobą, czy żyć tak, by nie paść

Zdajesz sobie sprawę z tego, że „ludzie zawsze będą gadali”, że zawsze znajdzie się gdzieś w pobliżu osoba, której coś się nie spodoba? Że „krytyków” i „oskarżycieli” jest zawsze więcej niż tych, którzy podejdą do ciebie i powiedzą: „Pięknie wyglądasz, promieniejesz radością?”. Noś, co chcesz, jeśli masz wewnętrzne przekonanie, że dobrze się w tym czujesz.

Nie cierpisz sushi, ale chodzisz na sushi, bo tak robią twoi znajomi. Dlaczego to sobie robisz? Wiesz dobrze, że to tylko przykład. Pewnie jest tysiące takich rzeczy, których chętnie pozbyłabyś się ze swojego życia, ale tego nie zrobisz, bo wydaje ci się, że dzięki nim jesteś „kimś”. To iluzja. Jesteś „kimś”, właśnie dlatego, że nie cierpisz sushi. To czego nie lubisz, to czego pragniesz, o czym marzysz, to wszystko właśnie składa się na to, kim naprawdę jesteś. Na twoją wyjątkowość, którą na pewno ktoś już zauważył i docenił. Widzisz, jednak najważniejsze jest to, żebyś dostrzegła ją i doceniła przede wszystkim ty sama.

Masz tyle do zrobienia w swoim życiu. Cokolwiek zadecydujesz, w którąkolwiek stronę pójdziesz, będziesz mieć świadomość, że żyjesz w zgodzie ze sobą, że to, co się wydarza, jest konsekwencją twoich działań. Nie rezygnuj nigdy z tej największej możliwości, jaką dostajesz w dniu urodzenia: z kreowania swojej rzeczywistości, z dokonywania wyborów.

Uwierz w siebie. Jeśli ty uwierzysz w siebie, ułatwisz tę wiarę innym, uruchomisz lawinę pozytywnych zdarzeń, takich, które przybliżą cię do osiągnięcia celów i marzeń, o których wcześniej bałaś się myśleć. Nie potrzebujesz przeglądać się w oczach innych ludzi, żeby poczuć, że jesteś kimś ważnym. Nie potrzebujesz potwierdzać swojej wartości ich słowami uznania. Zaufaj, że potrafisz wybrać mądrze, dobrze. Że osiągniesz upragnione szczęście, nie uzależniając go od innych ludzi, tego jak cię postrzegają, co o tobie myślą, aż wreszcie – tego, co do ciebie czują.

Największym naszym problemem jest to, że ciągle patrzymy na siebie przez pryzmat oczekiwań i wymagań innych, obecnych w naszym życiu osób. Wpadamy w pułapkę porównywania się, dostosowywania się, gubimy to, co jest naszą największą wartością: autentyzm. Przestańmy tak bardzo wsłuchiwać się w innych. Nauczmy się słuchać siebie i żyć w zgodzie ze sobą.


Psychologia

3 szokujące prawdy o atrakcyjności seksualnej (o których niekoniecznie chcesz wiedzieć)

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
1 stycznia 2017
fot. jacoblund/istock
 

Dorosłe jesteśmy, z niejednego pieca chleb jadłyśmy i często wydaje nam się, że o seksie wiemy już prawie wszystko. Prawie robi jednak różnicę – wciąż istnieją prawdy i fakty, które mogą nas zaszokować i o których czasami wolałybyśmy nie wiedzieć. Kto wie, może zbyt dużo wiedzy doprowadzi nad do pogłębionej analizy i seks już nigdy nie będzie dla nas taki sam jak kiedyś? Tym odważnym i mniej bojaźliwym przedstawiamy dzisiaj trzy szokujące prawdy o atrakcyjności seksualnej. Gotowe?

Istnieje pociąg seksualny pomiędzy nami, a naszym rodzicem odmiennej płci

Mamy pociąg do naszych rodziców płci odmiennej! To nie brzmi dobrze i pewnie pierwszymi myślami wielu z was było „ble”, „fuj” i „ohyda”, ale choć na co dzień możemy sobie tego nie uświadamiać, wiele badań pokazuje, że taka jest prawda. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że nawiążemy romans z mężczyzną, który w jakimś stopniu, jakąś cechą, przypomina nam naszego ojca. Mało tego, osoby ze starszymi rodzicami czują większy pociąg fizyczny do starszych partnerów.

To nie muszą być od razu sobowtóry, wyglądające kropka w kropkę jak nasz rodzic, wystarczy ten sam kolor oczu, włosów, wzrost lub postura. Rozejrzyjcie się wśród waszych znajomych i zastanówcie, ilu z nich ma partnera/ partnerkę podobną do własnych rodziców. I na wszelki wypadek nie mówcie im o tym fakcie – to może im na pewien czas zrujnować życie seksualne.

Kolor czerwony jest dla nas atrakcyjny ze względu na… obrzęk narządów płciowych

Różne badania mówią jasno, że i kobiety, i mężczyźni, za bardziej atrakcyjne uznają osoby ubrane na czerwono. Co takiego jest w tym kolorze, że pobudza nas i uruchamia naszą seksualną fantazję? Naukowcy uważają, że to poniekąd wynik naszej ewolucji – samice naczelnych (np. szympansów czy pawianów) czerwonymi genitaliami sygnalizują swoją płodność i zdolność do rozrodu, czym przyciągają partnerów. A jako, że z małpami łączą nas wspólni przodkowie…

fot. iStock/ KovacsAlex

fot. iStock/ KovacsAlex

A wiecie, dlaczego facetom tak bardzo podoba się czerwona szminka u kobiet? Bo gdy kobiety stają się podniecone, to ich wargi czerwienią się, nabrzmiewają i stają się bardziej wrażliwe. Zarówno te na górze, jak i na dole. Z kolei mężczyzna ubrany na czerwono jawi się kobietom jako bardziej silny i władczy, co wpływa na zwiększenie jego atrakcyjności i większy pociąg ze strony płci pięknej.

Pociąg seksualny sprawia, że coś obrzydliwego staje się łatwiejsze do przyjęcia

Pociąg seksualny sprawia, ze bardziej obrzydliwe bodźcie łatwiej jest nam przyjąć – i to niezależnie od naszej płci. Mężczyźni, którzy właśnie przed momentem oglądali pornograficzne zdjęcia, mieli mniejsze opory przed zrobieniem czegoś uważanego za nieprzyjemne, a kobiety po krótkich filmach erotycznych były bardziej skłonne do zaangażowania się w paskudne zadanie, typu składanie czyjejś używanej bielizny czy dotykanie prezerwatyw pokrytych lubrykantem.

Nic więc dziwnego, że często zanim poprosimy o coś partnera, zapewniamy mu ekscytujący moment w sypialni – pod wpływem przyjemności nawet wyniesienie śmieci, skręcenie szafki lub wizyta teściowej mu nie straszne.


Na podstawie: www.psychologytoday.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Psychologia

„Drogie siostry w nadwadze! Postanawiam po prostu polubić siebie”. 🎉 Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
1 stycznia 2017
Fot. iStock

Drogie siostry w nadwadze! Ja, Małgorzata Szcześniak, gruba córka grubej matki oraz gruba wnuczka grubej babki jestem tu, aby powiedzieć Wam o swoich postanowieniach na rok 2017. Jak przystało na kobietę, której bogata osobowość i rzutka inteligencja nie mieszczą się w rozmiarze 38, mam coś do powiedzenia. I to głosem tubalnym, prosto z beczki.

Pewnie niejednokrotnie zadawałyście sobie pytanie: odchudzać się czy nie. I pewnie z reguły miałyście powód. I pewnie zazwyczaj obawiałyście się, że wy się odchudzicie, powód się nie zdecyduje, a wy z tą szczupłą sylwetką jak idiotki zostaniecie, prawda?

No więc drakońskie diety. Na śniadanie jeden listek sałaty, na obiad dwa listki sałaty, a na kolację trzy listki sałaty (nie, na kolację nie można się tak obżerać!). A w nocy tort z bitą śmietaną paluchami prosto z lodówki. Lub inaczej… Na śniadanie keks i seks, na obiad seks i keks, a na kolację tylko seks. Gdy nie wychodziło – odstawiałyście keks. Oraz, gdy nie wychodziło – powód zmykał w podskokach do szczuplejszej pani pomrukując pod nosem radośnie: „Hopsasa!”. Ale to jeszcze pół biedy!

Znam przypadek, że ona schudła a on umknął do takiej, jaką ona była poprzednio! To ci dopiero keks (albo kiks). I co mi na to powiecie? Nic? W takim razie posłuchajcie, co mam do powiedzenia ja!

Do tej pory ze mną było tak, że mniejsza, ile ważyłam – 80, 60 czy 50 kilogramów – zawsze czuję się gruba. Grubość to nie stan mojego ciała, ale stan umysłu! Ale wiecie co?
Istnieją badania, które wykazują, że jeden na czterech facetów lubi grube. I w roku 2017 ja tego jednego dla tych trzech nie zdradzę!

Istnieją dowody, że w obliczaniu wskaźnika BMI nie chodzi o to, że jesteśmy za grube – po prostu jesteśmy za niskie.

Mówi się też, że nie ma tłuszczu, jest tylko erotyczna powierzchnia użytkowa. (I że pingwin to tylko taka jaskółka, która jadła po osiemnastej – wszak można pokochać jaskółkę, co nie?).
Hm… I nadwaga pomaga nam poznać ciekawych ludzi – począwszy od dietetyczki a skończywszy na – dietetyczce.

Wniosek jest więc prosty, a moje noworoczne postanowienie brzmi: Zamiast zajadać sałatę na zmianę z surową marchwią (i zostać honorową dawczynią kubków smakowych), zamiast poddawać się presji chudości – postanawiam po prostu polubić siebie. Bo jestem ze sobą 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu! Tego samego, Wam, Kochane, życzę. Bez względu na to, jaki defekt posiadacie. Bo najprawdopodobniej posiadacie go tylko we własnych oczach.

Autorka: Małgorzata Szcześniak

Dołącz do akcji
„Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym!”

Co trzeba zrobić?

ZADANIE KONKURSOWE: 

Napiszcie do nas o waszych marzeniach, planach na nowy rok – skąd się wzięły, jak chcecie je zrealizować i kiedy.

Najciekawsze listy opublikujemy, nagrodzimy i będziemy mocno trzymać kciuki, byście w nowym roku osiągnęli to, co zaplanujecie.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Czas trwania akcji: 21.12.2016 – 15.01.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do 22.01.2017 roku.

Nagrody:

COLLAGEN

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

(COLLAGENSHOP.PL)

2 x  COLLAGEN NUTRI CLINIC

>W 100% naturalny produkt, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Przyjmowanie COLLAGENU zwiększa efekty zabiegów liftingujących i ujędrniających w gabinetach kosmetycznych.​

AVENE

ZESTAW Serenage Krem na dzień_png ZESTAW Serenage Rewitalizujący balsam pod oczy_png

(www.eau-thermale-avene.pl)

2 x zestaw X- MASS

GABINET KOSMETYCZNY „Lakier do paznokci”

wilanow 2
(www.lakierdopaznokci.com)

2 x  komplet manicure i pedicure, czyli wykonanie zabiegów manicure i pedicure z dowolnie wybranym lakierem (lakier zwykły albo utwardzany w lampie) oraz kosmetyki  i lakiery niespodzianka, jako upominek.
wilanow 3
Odwiedźcie „Lakier do paznokci” na Facebooku

NOBLEMEDICA

royal-acerola acerolinki-naturalna-witamina-c-dla-dzieci.jpg

(WWW.NOBLEMEDICA.PL)

2 x zestaw ACEROLA plus ACEROLINKI

noble medica

Miraflores

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 1

(www.miraflores.pl)
1 x zestaw NATURIGIN, składający się z:
– dowolna organiczna farba do włosów,
– certyfikowany organiczny szampon do włosów
– certyfikowana organiczna odżywka do włosów

Farba Naturigin – Farba do włosów, do samodzielnej koloryzacji. Niezwykle trwała, o przyjemny zapachu i gładkiej konsystencji, pięknie nabłyszcza włosy i pozostawia je nie tylko trwale ufarbowane ale także i wypielęgnowane. Farba Naturigin nie zawiera agresywnych substancji chemicznych takich jak: Amoniak, Rezorcyna, PTD, SLS, Parabeny, jest polecana osobom z wrażliwą skórą głowy i uwrażliwionymi włosami.

W składzie farby znajduje się 12 certyfikowanych organicznych extraktów i olei roślinnych m.in: wyciągi z mandarynki, grejpfruta, słonecznika, cytryny, brzoskwini, moreli, winogron, jojoby. Zawiera również masło Shea, proteiny pszenicy, proteiny soi i Aloes. Farba Naturigin posiada międzynarodowy certyfikat ECOCERT, nie jest testowana na zwierzętach i jest przyjazna veganom. Przeznaczona do każdego rodzaju włosów, pokrywa 100% siwych włosów, czas aplikacji to 30 min.

NATURIGIN SZAMPON – Łagodny organiczny szampon przywracający miękkość i blask włosom farbowanym dzięki organicznemu wyciągowi z aloesu, olejkom z lawendy i oliwek. Posiada certyfikowane przez ECOCERT składniki.

ODŻYWKA – Odżywka do włosów farbowanych zapewniająca gładkość, lekkość i odżywienie dzięki proteinom hydrolizowanego jedwabiu oraz wyciągowi z kwiatów rumianku, lawendy, mięty oraz olejkom z eukaliptusa i kokosa. Posiada certyfikat ECOCERT.
MIRAFLORES jest dystrybutorem marki Naturigin na Polskę.

Marka Wierzbicki & Schmidt

ws academy

Marka Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, pracują w zawodzie już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim. Prace nad stworzeniem marki poprzedzały dwa latach poszukiwań najlepszych składników, rozwiązań, badań oraz testów. W efekcie powstała profesjonalna linia kosmetyków wypełniona bogactwem łąk, skarbami oceanów i innymi dobroczynni substancjami aktywnymi. Te starannie wyselekcjonowane składniki wypełniają eliksiry i esencje czyli luksusowe szampony oraz odżywki, dzięki którym można cieszyć się profesjonalną pielęgnacją włosów w domowym zaciszu. Ich dobroczynną moc skrywa EUKALIPTUS & ROZMARYN, efektowna CZARNA ORCHIDEA, słodka i aromatyczna PACZULA WONNA oraz delikatna linia BEZZAPACHOWA dla osób wrażliwych.

1 x voucher na strzyżenie i koloryzację w wybranym salonie (lista salonów na http://wierzbicki-schmidt.pl/category/salony/ ).

12 x zestaw kosmetyków (esencja i eliksir) (więcej o kosmetykach na http://wierzbicki-schmidt.pl/kosmetyki/).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Linia profesjonalnych kosmetyków WS Academy WIERZBICKI & SCHMIDT 

Zestaw PACZULA WONNA

Eliksir i esencja zawierają ekstrakt z owoców egzotycznych o kompleksowym działaniu, dzięki któremu włosy stają się odżywione i nawilżone. Składniki aktywne zawarte w produktach poprawiają stan uszkodzonych włosów, regenerując je i nadając im wyjątkową gładkość.

Zestaw CZARNA ORCHIDEA

Seria ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. To propozycja dla osób szukających rozwiązań na problemy z wypadaniem włosów czy łojotokiem. Szampon i odżywka zwiększają wytrzymałość oraz sprężystość włosów, wygładzając je i dodając pięknego połysku.

Seria BEZZAPACHOWA

Profesjonalny zestaw dla osób poszukujących kosmetyków bez dodatku alergenów. Bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Eliksir i esencja wnikają w głąb włosa, odbudowując go, wzmacniając oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska.

EUKALIPTUS & ROZMARYN

Eliksir został opracowany z myślą o osobach, które mają kłopot z wypadaniem włosów. Dzięki wyjątkowym składnikom aktywnym, takim jak Tricorexina Hydro, szampon znacząco redukuje ten problem, stymulując jednocześnie produkcję keratyny i przyspieszając wzrost nowych włosów. To profesjonalny produkt, polecany także dla mężczyzn, chcących dłużej cieszyć się bujną fryzurą.

Davidoff

Davidoff jpeg bez spadow

Kawy Davidoff to mistrzowskie kompozycje. Wybitni sommelierzy łączą ziarna Arabiki pochodzące z najlepszych upraw świata w taki sposób, aby ich wyjątkowy aromat i delikatne niuanse smakowe tworzyły jedną wyśmienitą mieszankę kawy. To po prostu kawy, które czarują!

1 x zestaw Davidoff Cafe Creation Superieure Horizon, składający się z trzech kaw (rozpuszczalnej i mielonej).

Zdjęcie DAVIDOFF 2 Zdjęcie DAVIDOFF 1

Logo-DAVIDOFF

Wybranafirma.pl

Wybranafirma.pl to portal, w którym każdy Klient mający dostęp do Internetu:

  • znajdzie firmy z całego kraju oferujące swoje usługi w takich obszarach jak: salon fryzjerski, salon kosmetyczny, spa, nocleg, warsztat samochodowy, itp.
  • w szybki sposób dowie się o najnowszych promocjach, które w danym okresie czasu oferują nasi Partnerzy.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x  Kuracja „Zdrowe włosy”

Kolagen Naturalny Souvre Internationale jest wyjątkowym kosmetykiem, dzięki któremu kobiety mogą zapomnieć  o codziennych problemach skórnych. To białko występujące w postaci potrójnej helisy, które odgrywa bardzo ważną rolę w różnych strukturach ludzkiego ciała.

Kolagen ma znaczący wpływ na nawilżenie naszej skóry. Kosmetyki, które zawierają kolagen naturalny wygładzają skórę, a także pomagają w zwalczaniu objawów starzenia, między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności. Kolagen uzupełnia także niedobory aminokwasów w naszym organizmie.

Logo-WYBRANA FIRMA

Partnerów do współpracy, zainteresowanych promowaniem swoich usług w internecie wyszukujemy przede wszystkim poprzez rekomendacje. Dodatkowo poprzez formularz kontaktowy zainteresowani Przedsiębiorcy mogą się do nas zgłaszać – po odbyciu spotkania biznesowego podejmujemy decyzję czy będziemy nawiązywać stałą współpracę. Celem projektu jest aby z każdego miasta w Polsce oraz z danej branży wybrać ok. 10% firm, które zaprosimy do aktywnej i ścisłej współpracy.

Każda firma, która podejmuje z nami współpracę oferuje swoje usługi Klientom, a dodatkowo na poszczególne tygodnie lub miesiące proponuje usługi promocyjne – w zależności od zapotrzebowania i harmonogramu. Klienci po wyszukaniu danej firmy na portalu internetowym mają możliwość zapoznania się z promocjami i rabatami jakie obowiązują w danym okresie w wybranym mieście / salonie / itp. na obszarze całej Polski.

Portal internetowy zajmujący się promowaniem przedsiębiorców ściśle współpracuje z firmą Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. Każdy Przedsiębiorca będzie mógł dysponować i legitymować się Certyfikatami Jakości wydanymi przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w tym:

  • PN – EN ISO 9001:2008 – Wysoka jakość kolagenu naturalnego.
  • PN – EN ISO 22716:2007 – Wysoka jakość kosmetyków kolagenowych.
  • PN – EN ISO 22000:2005 – Bezpieczeństwo zdrowotne suplementów diety.

Zaangażowany Zespół Osób tworzących portal internetowy www.wybranafirma.pl  dołoży wszelkich starań, aby każdy współpracujący z nami Przedsiębiorca oraz każdy Klient był zadowolony z otrzymanych usług.

Kontakt
tel: +48 502 – 699 – 786
email: [email protected]

Design 24

(www.design24.com.pl)

Firma ta powstała z myślą o osobach, dla których ważne jest piękno otaczających je przedmiotów i wygląd wnętrz.

1 x Krzesło Teddy Black (o wartości 529 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Krzesło Teddy to fotelik wykonany na bazie krzesła PC018. Siedzisko tapicerowane i wyłożone wygodną pianką, która zwiększa komfort użytkowania do maksimum. Krzesło sprawdzi się zarówno w salonie, pokoju dziennym jak i w miejscach użyteczności publicznej czyli restauracji, kawiarni czy hotelu. Krzesło w wersji Teddy Black posiada podstawę w kolorze czarnym.

1 x  Bollard lampa czarna ( o wartości 340 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lampa wykonana z sylikonu. Może służyć za pojedyncza lampę wiszącą, może być łączona po kilka sztuk, może służyć jak lampka nablatowa, a klosz dodatkowo jest ruchomy, można go układać w różnych pozycjach. Szeroka gama kolorystyczna i możliwości ,to jej niewątpliwe zalety.

Silky way

(www.silky-way.pl)

Firma ta oferuje oryginalne japońskie kosmetyki marki G&A, które dają szansę odnaleźć sekret wiecznej młodości.

1 x Serum Nawilżające z Koenzymem Q10 do Głębokich Zmarszczek – Organic Tea Moisture Essence Q. Pojemność 35 ml, cena: 298 zł. W skład wchodzi 26 aktywnych składników.

serum

1 x  zestaw kosmetyków składający się z :

KREM NA NOC – Uji Organic Catechin Cream. Pojemność  180 g, cena 199 zł. W skład wchodzą 33 aktywne składniki.
MASECZKA DO TWARZY – Ujino-Hana. Pojemność. 5 g , cena: 10 zł. W skład wchodzi 21 aktywnych składników.

krem4 maseczka3

logo_jap

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Przyjaciel czy wróg? 7 typów toksycznych przyjaciół – z nimi lepiej daj sobie spokój

12 oznak, że twój partner jest też twoim najlepszym przyjacielem

12 oznak, że twój partner jest też twoim najlepszym przyjacielem

Masz kota, przeklinasz i jesteś pokorna? To znaczy, że jesteś inteligentna