Zdrowie

Zawijasz wszystko w folię aluminiową? Teraz przestaniesz

Pani Mądrala
Pani Mądrala
8 marca 2018
1 z 1

Zawijasz wszystko w folię aluminiową? Teraz przestaniesz

Fot. iStock/Denia Fernandez

Folia aluminiowa jest cudowna, ponieważ chroni jedzenie przed działaniem czynników zewnętrznych, a to oznacza, że wydłuża zdatność do spożycia. Niestety, do pożywienia może przenikać glin, będący podstawowym związkiem chemicznym tworzącym folię aluminiową. W niewielkich ilościach jest nieszkodliwy dla zdrowia. Problem w tym, że w określonych sytuacjach tego glinu wytwarza się więcej.

Przede wszystkim nie wolno w folię aluminiową zawijać produktów o odczynie kwaśnym, ponieważ wtedy wytwarza się najwięcej szkodliwych związków. Nie należy również używać jej do pieczenia, ponieważ źle reaguje na wysokie temperatury. Lepiej też nie przechowywać w niej nic w lodówce dłużej niż kilka dni.

Kiedy wiadomo, że zaszła niepożądana reakcja? Gdy jedzenie będzie miało metaliczny posmak. Lepiej go nie jeść.

Pod żadnym pozorem nie wyrzucajcie jednak folii aluminiowej, ja też wciąż mam ją w domu. Dlaczego? Ponieważ można ją wykorzystać na wiele innych sposobów. Sprawdza się przy prasowaniu i myciu naczyń. Już niebawem wam o tym opowiem. Na dziś wystarczy tych wszystkich rewelacji…

Źródło: Deccoria

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Co lepiej usunąć z diety, by schudnąć – tłuszcze czy węglowodany? Znamy odpowiedź

Pani Mądrala
Pani Mądrala
9 marca 2018
1 z 1

Co lepiej usunąć z diety, by schudnąć - tłuszcze czy węglowodany? Znamy odpowiedź

Fot. iStock/ereidveto

I wiecie, co wam powiem? Chrzanię już te wszystkie diety i mądre rady o eliminacji jakichś składników. Od dziś zaczynam po prostu zdrowo się odżywiać i więcej ruszać. Będę dalej wcinać swoje ukochane makarony i pizzę, ale zmienię nieco strategię – wszystko będę przygotowywać sama, na bazie zdrowych produktów. I na słodycze (w granicach rozsądku) też będę sobie pozwalać, a co! Byle tylko umiar zachować.

Jednak, stara dobra zasada MŻ (Mniej Żreć) jest jednak najskuteczniejsza i nie ma udziwniać.

Ktoś dołącza do mnie? Żremy mniej od dzisiaj?

Źródło: Business Insider

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Jak oduczyć dziecko picia coli i jednocześnie sprzątnąć mieszkanie? Tak, dobrze czytasz

Pani Mądrala
Pani Mądrala
5 marca 2018
1 z 1

Nietypowe zastosowanie coli

Fot. iStock/Vladimir Vinogradov

Potem zabrałam dzieci do łazienki i ku ich radości pozwoliłam wylać szklankę coli na podłogę. Po 15 minutach zmyliśmy napój przy użyciu ciepłej wody. Co zaobserwowaliśmy? Że fugi były wyjątkowo czyste w miejscu, które polaliśmy colą.

Te eksperymenty zrobiły na moich dzieciach ogromne wrażenie. Podobno opowiadały o tym nawet w szkole. Najważniejsze jednak, że zupełnie zrezygnowały z picia coli i to uważam za mój największy sukces.

A wiesz, że cola ma także inne zastosowania? Możesz wlać ją do muszli klozetowej i zostawić na całą noc, by pozbyć się zacieków i kamienia. Możesz też z jej pomocą odświeżyć srebrną biżuterię – zanurz ją w napoju na godzinę, a potem wypoleruj szmatką – ciemny nalot zniknie. Możesz także wlać puszkę coli do pralki. Dzięki temu pozbędziesz się z ubrań plam z tłuszczu i krwi.

A więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować colę. Grunt, żeby jej nie pić 🙂

Źródło: Deccoria

 

PoprzedniNastępny