Go to content

Mężczyźni, którzy jedzą owoce i warzywa są atrakcyjniejsi dla kobiet. Dlaczego?

Fot. iStock/mictian

Mężczyźni, którzy jedzą owoce oraz warzywa pachną inaczej i przez to stają się dla kobiet bardziej atrakcyjni. Poza tym zawarty w owocach i warzywach barwnik wpływa na kolor skóry, który bardziej podoba się paniom. Tak dowodzą badania przeprowadzone przez naukowców z Macquarie University w Sydney. Czyżby nadzieją dla mężczyzn, którzy nie mogą znaleźć partnerki, była zmiana diety?

Według naukowców zapach potu jest bardzo atrakcyjny dla kobiet. Postanowili sprawdzić, jak ważny jest przy wyborze partnera. Do eksperymentu zaprosili mężczyzn, którzy jedli dużo owoców i warzyw oraz tych niedbających o dietę. Zdecydowana większość pań wybrała mężczyzn, którzy zdrowo się odżywiali. Ich zapach znacznie różnił się od zapachu mężczyzn niedbających o dietę.

Fot. iStock / Dean Mitchell

Fot. iStock / Dean Mitchell

Ci, którzy jedli dużo węglowodanów pachnieli znacznie intensywniej i mniej przyjemnie. Za to zapach potu tych jedzących owoce i warzywa był lżejszy i bardziej przyjemny.

Dodatkowo ci, którzy jedzą dużo warzyw i owoców, mają troszkę inny odcień skóry. Wpływają na to karotenoidy, czyli żółte, czerwone i pomarańczowe barwniki, które odpowiadają za kolor produktów. Zdaniem naukowców bardziej żółty odcień skóry mężczyzny staje się atrakcyjniejszy dla kobiet.

Czyżby panowie poznali właśnie tajemnicę, jak stać się bardziej atrakcyjnymi dla kobiet?


 

Źródło: huffingtonpost