Go to content

Tajemnice kobiecego ciała, o których nie wie większość z nas

Tajemnice kobiecego ciała, o których nie wie większość z nas
Fot. iStock/bloodua

Kobiety i mężczyźni różnią się między sobą pod wieloma względami. Panowie postrzegani są jako rozsądniejsi, odważniejsi i bardziej opanowani, kobiety z kolei jako bardziej empatyczne i emocjonalne. Jednak na tym nie koniec. Tajemnice kobiecego ciała naprawdę mogą zaskoczyć. Chcesz się przekonać? Przeczytaj…

Tajemnice kobiecego ciała

Pamięć

Kobiety przewyższają mężczyzn pod względem wszystkich umiejętności związanych z zapamiętywaniem. To kobiety zawsze pamiętają o urodzinach, rocznicy ślubu czy innych ważnych wydarzeniach. Mężczyźni notorycznie o tych wszystkich datach zapominają. Co ciekawe, panie będące na etapie premenopauzalnym i perimenopauzalnym mają lepszą pamięć w porównaniu do kobiet po menopauzie.

Podzielność uwagi

Wielu mężczyzn wciąż nie potrafi zrozumieć jak to możliwe, że kobieta potrafi jednocześnie gotować, rozmawiać przez telefon i słuchać muzyki. Kobiety lepiej radzą sobie z realizacją kilku zadań w krótkim czasie. Mają lepszą podzielność uwagi niezależnie od tego, ile czynności muszą jednocześnie wykonać. Wszystko za sprawą estrogenu, hormonu mającego wpływ na obszar mózgu, który odpowiedzialny jest za realizację zadań wymagających koncentracji i skupienia.

Jedna pierś większa od drugiej

Wiele kobiet ma jedną pierś minimalnie większą od drugiej. Piersi mogą różnić się również kształtem. Asymetria biustu jest najczęściej cechą anatomiczną. Nie stanowi problemu zdrowotnego, nie jest powodem do niepokoju.

Droga do orgazmu

Kobiecy orgazm następuje w wyniku podniecenia seksualnego na skutek różnych bodźców seksualnych. Niekiedy droga do osiągnięcia prawdziwej i pełnej rozkoszy jest pełna przeszkód. Ponoć około 30 proc. kobiet doświadcza orgazmu niemalże podczas każdego stosunku, a około 10 proc. z nich nigdy w życiu nie przeżyło prawdziwego szczytowania. Wiele pań swojego pierwszego orgazmu doświadcza podczas masturbacji. To właśnie dzięki niej dowiadują się, co tak naprawdę sprawia im przyjemność.

Zobacz również: Orgazm rozszerzony – jak sprawić, by rozkosz nie miała końca?

Aktywność seksualna

Kobiety są mniej aktywne seksualnie w porównaniu do mężczyzn. Rzadziej rozpoczynają współżycie seksualne, mają mniejszą ilość partnerów i odbywają mniej stosunków. Wszystko za sprawą hormonów. To testosteron sprawia, że panowie mają większą ochotę na seks.

Dokuczliwa migrena

Migrena to złożony problem o wieloczynnikowym podłożu. Choć mogą zmagać się z nią kobiety i mężczyźni, to panie na napadowy ból głowy chorują niemalże trzy razy częściej niż mężczyźni. Najprawdopodobniej wszystkiemu winne są wahania stężenia estrogenów i zmiany stosunku poziomu estrogenów i progesteronu.

Słodki smak

Choć kobiety i mężczyźni tak samo odczuwają smaki, to preferencje smakowe różnią się między sobą. Kobiety preferują łagodniejsze smaki i przyprawy. Są lepszymi znawczyniami smaków słodkich, dlatego to właśnie kobiety częściej można spotkać w branży cukierniczej.  

Dużo stresu

Kobiety są bardziej wrażliwe i podatne na stres, dlatego też częściej cierpią na zaburzenia psychiczne. Panie, choć częściej zmagają się z depresją, łatwiej wychodzą z trudnej sytuacji. Kobiety szukają wsparcia i nie wstydzą się prosić o pomoc.

Zobacz również: A może to jednak depresja? 6 oznak, które można latami ignorować i wypierać

Pełno emocji

Choć każda osoba jest inna, to jednak to właśnie kobiety są bardziej empatyczne, wyrozumiałe i cierpliwe. Potrafią postawić się na miejscu drugiej osoby, dzięki czemu łatwiej mogą ją zrozumieć. Kobiety szybciej dochodzą do porozumienia.