Lifestyle Związek

Dlaczego jedni mężczyźni są lepsi od innych? To proste – przy nich kobiety są szczęśliwe

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
23 sierpnia 2017
Fot. iStock/shapecharge
 

Umówmy się, że „pół świata tego kwiata” – jak mawiała babcia mojej przyjaciółki, ale żeby trafić na takiego faceta, z którym będzie nam dobrze, to naprawdę wielkie szczęście.

Wiadomo, nikt idealny nie jest i nawet byśmy nie chcieli, żeby był. Są jednak pewne cechy, które czynią niektórych facetów lepszymi w oczach kobiet. Lepszymi, bo potrafią kochać, bo próbują zrozumieć naszą złożoną emocjonalność, bo potrafią sprawić, że przy nich czujemy się bezpieczne i szczęśliwe.

Jakie cechy powinien mieć taki facet?

Pewny siebie, ale nie dominujący

Są faceci, którzy lubią dominować, którzy lubią podkreślać swoją pozycję, być w centrum zainteresowania. Chcą, by kobieta ich podziwiała. Są też tacy, którzy chowają głowę w piasek, nie są w żaden sposób decyzyjni, unikają zaangażowania i konfrontacji. Najlepiej by było unikać jednych i drugich, bo jest taki typ facetów, którzy są silni, ale nie agresywni. Są mili, serdeczni, ale potrafią walczyć o swoje, współczują, ale też wiedzą, czego chcą. To takie połączenie stanowczości, pewności siebie z czułością i empatią.

Nieustannie pędzi do przodu, ale jest cierpliwy

Bo wie, że sukces ukryty jest za wieloma zakrętami, że wiele przeszkód trzeba pokonać i że należy się cieszyć z małych osiągnięć. Taki mężczyzna wie, czego chce, ale też jest cierpliwy w dążeniu do swojego celu. On nigdy nie postawi swojego celu ważniejszym od ciebie.

Jest ambitny, ale stąpający po ziemi

Żaden z niego Dyzio Marzyciel, czy racjonalista, który za nic ma marzenia. Facet, przy którym kobieta jest szczęśliwa jest złożoną i zrównoważoną składową tych dwóch typów. To mężczyzna, który chciałby gwiazd, ale rozumie, że może dostać tylko księżyc.

To jednak nie determinuje jego dążenia do realizacji swoich marzeń, ambicji, ale też nie pozwoli, by jego własne ego przysłoniło mu ciebie. Zrobi wszystko, żebyś była szczęśliwa, ale też nie obiecuje rzeczy, których nie może ci dać.

Potrafi gotować

Powiedzmy sobie szczerze – facet w kuchni jest seksi. Każdy, który stanie w kuchni i przygotuje coś dobrego do jedzenia samodzielnie, zdobywa u nas dodatkowe punkty. Wiadomo, że każdy, kto potrafi gotować ma tendencję do zdrowego odżywiania się i w ogóle do zdrowszego życia. A zdrowy partner jest świetny z oczywistych powodów.

Jest aktywny fizycznie

Nie ma co ukrywać, że facet uprawiający sport jest bardziej dla nas atrakcyjny. Jasne, że nie chodzi tu jedynie o mięśnie i sylwetkę, ale ogólnie o kondycję, sprawność i te endorfiny, które aż od niego biją. Poza tym mężczyzna dbający o swoją kondycję fizyczną tym samym dba o sprawność seksualną. A to nie pozostaje bez znaczenia.

Potrafi cię rozśmieszyć

Na pytanie: „Co najbardziej cenisz u mężczyzn?” większość z nas w pierwszych pięciu cechach wymieni poczucie humoru – jestem tego pewna. Facet, który potrafi nas rozśmieszyć zostanie przy nas na pewno na dłużej, a kto wie, może na całe życie. Jeśli nie potrafimy się przy nim szczerze śmiać… naprawdę nie jest wart naszej uwagi w kontekście związku i wspólnego życia.

Mówi, że kocha, chociaż nie musi nic mówić

Słowa są ważne, ale gdy za nimi nie idzie prawda, to są tylko pustymi sloganami, którymi można wytrzeć sobie buzię. Dla nas kobiet – choćbyśmy nie wiem, jak się zarzekały – najważniejsze jest poczucie bycia kochaną. Wyczuwamy każdy fałsz w słowie „kocham”. Fantastyczny facet, to ten, który nie musi tego za często powtarzać, bo na co dzień daje nam odczuć, że to, co go z nami łączy to miłość.

Zawsze jest gotowy do pomocy

Poczucie bezpieczeństwa – tego, że ktoś zawsze jest, że wyciągnie rękę, gdy będziesz potrzebować pomocy, realnej pomocy, a nie tylko słowa pocieszenia, że wszystko będzie dobrze. Zwłaszcza, gdy wszystko w tym momencie w tobie krzyczy, że dobrze nie będzie. Ty masz pewność, że możesz na niego liczyć, że cię nie zostawi z problemem, że zawsze pomoże ci znaleźć rozwiązanie. Taki facet to skarb.

Znasz takiego?


Lifestyle Związek

Depilujesz okolice intymne? Poznaj najczęstsze urazy, które pojawiają się podczas pielęgnacji okolic bikini

Redakcja
Redakcja
23 sierpnia 2017
Fot. iStock/dardespot
 

Troszcząc się o komfort i lepszą higienę okolic intymnych sięgamy po odpowiednie żele, płyny oraz pozbywamy się niechcianego owłosienia. Gładka skóra okolic bikini jest indywidualną sprawą każdej kobiety, choć w tej materii nie powinniśmy generalizować — mężczyźni również sięgają po tego typu rozwiązania.

W zależności od metod zastosowanych w celu pozbycia się zbędnego owłosienia efekt jest mniej lub bardziej trwały i komfortowy. Najszybszą i najczęściej stosowaną metodą, która pozwala pozbyć się włosów z okolic intymnych jest usunięcie ich maszynką do golenia. To działanie jest proste i szybkie, ale wymaga regularnego powtarzania, co jest niewątpliwym minusem. Okazuje się, że tego typu pielęgnacja niesie ze sobą jeszcze inne zagrożenia.

W przeprowadzonych badaniach okazało się, że jedna czwarta osób, które deklarowały usuwanie włosów łonowych, odniosły zranienia. Im częściej stosowana pielęgnacja, tym więcej takich przypadków. Badacze poprosili o opinie prawie 7600 dorosłych osób, w wieku od 18 do 65 lat.

Prawie 5700 osób, czyli około 76% deklarowało pielęgnację włosów łonowych. Najczęściej stosowali do tego maszynki oraz nożyczki, a także wosk i laserowe usuwanie włosków. Ponad 1400 z tych osób potwierdziło, że raniły się podczas takiej pielęgnacji:

  • 61% osób przecięło skórę maszynką, a 23% poparzyło się podczas woskowego usuwania włosów.
  • 12% osób cierpiało z powodu wysypki po depilacji i aż 79 osób, które udzieliły odpowiedzi, że zraniły się podczas pielęgnacji, potrzebowała pomocy lekarskiej.
  • Aż 49 z nich musiało zastosować antybiotyki.
  • U 36 osób konieczne było wycięcie ropnia.

Mężczyźni najczęściej zacinają mosznę — 67%, penis — 35% i obszar pod penisem —29%. U kobiet najczęściej zacinana jest skóra powyżej warg sromowych —51%, kolejno obszar między udem i pochwą – 45%, obszar pomiędzy pochwą i odbytnicą — 13% i przy samej odbytnicy— 6%.

Oczywiście najczęściej pokrzywdzone są  kobiety, ponieważ to one dbają o włosy łonowe regularnie i przykładają do tego dużą wagę.

źródło: www.livescience.com


Lifestyle Związek

Najpiękniejsze cytaty o miłości, które wyrażają dokładnie to, co czujesz, gdy kochasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 sierpnia 2017
Fot. iStock/m-gucci

Miłość jest inspiracją. Sprawia, że jesteśmy gotowi do najcudowniejszych i najbardziej zdumiewających czynów. Dzięki niej możesz być szczęśliwszy niż kiedykolwiek byłeś, ale też smutniejszy. Może dodawać ci energii i osłabiać prawie w tym samym czasie. 

Czasem trudno jest mówić o miłości, trudno powiedzieć „kocham cię” tak, by wyrazić to, co się naprawdę czuje. Na szczęście, niektórym artystom, poetom, muzykom i beznadziejnym romantykom (takim jak my sami) to się udało.

Cytaty o miłości, które wyrażają dokładnie to, co czujesz, gdy kochasz

„Spojrzę na ciebie i widzę resztę życia przed moimi oczami”.

(Nieznany)

Największym szczęściem jest przekonanie, że jesteśmy kochani, tacy, jacy jesteśmy, a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy”.

(Victor Hugo)

„Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham”.

(Lew Tołstoj)

„Jestem o wiele bardzie sobą, kiedy jestem z tobą”.

– (Nieznany)

„Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej”.

(Angelita Lim)

„Aby być szczęśliwym, należy uszczęśliwić co najmniej jedną inną osobę”.

(Teodor Reik)

„Serce chce tego, czego chce, nie ma tu logiki, spotykasz kogoś i zakochujecie się w sobie”.

(Woody Allen)

„Gdzie jest miłość, tam jest życie”.

(Mahatma Gandhi)

„Nie można niczym zastąpić wielkiej miłości, która mówi: „Niezależnie od tego, co jest z tobą nie tak, jesteś tu mile widziany „.

(Tom Hanks)

„Jeśli dożyjesz stu lat, to ja chce żyć sto lat minus jeden dzień, żebym nigdy nie musiał żyć bez ciebie. „

(AA Milne)

 „Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata”.

(John Ronald Reuel Tolkien) 

„Nie zapominaj, że jestem tylko dziewczyną, która stoi przed chłopcem, prosząc go, żeby ją kochał”.

(Anna – Julia Roberts – do Williama – Hugh Grant – w filmie Notting Hill

„To nie brak miłości, ale brak  przyjaźni sprawia, że małżeństwa są nieszczęśliwe”.

(Friedrich Nietzsche)

„Kiedy zdajesz sobie sprawę, że chcesz z kimś spędzić resztę swojego życia, chcesz, aby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej”.

(Kiedy Harry poznał Sally)

„Przyjemność miłości trwa chwilę, ból miłości trwa całe życie”.

(Bette Davis)

„Miłość jest jak wojna: łatwa do rozpoczęcia, ale bardzo trudno się zatrzymać”.

(HL Mencken)

„Miłość jest niemądrą siłą, kiedy staramy się ją kontrolować, niszczy nas, kiedy próbujemy ją uwięzić, to nas zniewala. Kiedy staramy się ją zrozumieć, pozostawia w nas uczucie zagubienia.”

 (Paulo Coelho)

 „Miłość jest taka krótka, zapominanie jest tak długie”.

(Pablo Neruda)

„Szkoda, że nie mogę cofnąć zegara, znalazłbym cię szybciej i dłużej kochał.”

„Wiesz, że to miłość, kiedy tylko chcesz, żeby ta osoba była szczęśliwa, nawet jeśli nie jesteś częścią szczęścia”.

(Julia Roberts)

„Nie kochasz kogoś ze względu na jego wygląd, ubranie czy samochód, ale dlatego, że śpiewa piosenkę, którą tylko ty słyszysz”.

 (Oscar Wilde)

A wy? Macie swoje ulubione cytaty o miłości?


 

Na podstawie: yourtango.com

 


Zobacz także

Nikt nie ma prawa wtrącać się w twoje małżeństwo. Nawet rodzice

30 różnic pomiędzy miłością a uzależnieniem od partnera

Wzruszający list do kolegów z klasy napisany przez chłopca cierpiącego na autyzm

Moi synowie nie mają wobec mnie żadnych zobowiązań