Go to content

Dlaczego jedni mężczyźni są lepsi od innych? To proste – przy nich kobiety są szczęśliwe

Fot. iStock/shapecharge

Umówmy się, że „pół świata tego kwiata” – jak mawiała babcia mojej przyjaciółki, ale żeby trafić na takiego faceta, z którym będzie nam dobrze, to naprawdę wielkie szczęście.

Wiadomo, nikt idealny nie jest i nawet byśmy nie chcieli, żeby był. Są jednak pewne cechy, które czynią niektórych facetów lepszymi w oczach kobiet. Lepszymi, bo potrafią kochać, bo próbują zrozumieć naszą złożoną emocjonalność, bo potrafią sprawić, że przy nich czujemy się bezpieczne i szczęśliwe.

Jakie cechy powinien mieć taki facet?

Pewny siebie, ale nie dominujący

Są faceci, którzy lubią dominować, którzy lubią podkreślać swoją pozycję, być w centrum zainteresowania. Chcą, by kobieta ich podziwiała. Są też tacy, którzy chowają głowę w piasek, nie są w żaden sposób decyzyjni, unikają zaangażowania i konfrontacji. Najlepiej by było unikać jednych i drugich, bo jest taki typ facetów, którzy są silni, ale nie agresywni. Są mili, serdeczni, ale potrafią walczyć o swoje, współczują, ale też wiedzą, czego chcą. To takie połączenie stanowczości, pewności siebie z czułością i empatią.

Nieustannie pędzi do przodu, ale jest cierpliwy

Bo wie, że sukces ukryty jest za wieloma zakrętami, że wiele przeszkód trzeba pokonać i że należy się cieszyć z małych osiągnięć. Taki mężczyzna wie, czego chce, ale też jest cierpliwy w dążeniu do swojego celu. On nigdy nie postawi swojego celu ważniejszym od ciebie.

Jest ambitny, ale stąpający po ziemi

Żaden z niego Dyzio Marzyciel, czy racjonalista, który za nic ma marzenia. Facet, przy którym kobieta jest szczęśliwa jest złożoną i zrównoważoną składową tych dwóch typów. To mężczyzna, który chciałby gwiazd, ale rozumie, że może dostać tylko księżyc.

To jednak nie determinuje jego dążenia do realizacji swoich marzeń, ambicji, ale też nie pozwoli, by jego własne ego przysłoniło mu ciebie. Zrobi wszystko, żebyś była szczęśliwa, ale też nie obiecuje rzeczy, których nie może ci dać.

Potrafi gotować

Powiedzmy sobie szczerze – facet w kuchni jest seksi. Każdy, który stanie w kuchni i przygotuje coś dobrego do jedzenia samodzielnie, zdobywa u nas dodatkowe punkty. Wiadomo, że każdy, kto potrafi gotować ma tendencję do zdrowego odżywiania się i w ogóle do zdrowszego życia. A zdrowy partner jest świetny z oczywistych powodów.

Jest aktywny fizycznie

Nie ma co ukrywać, że facet uprawiający sport jest bardziej dla nas atrakcyjny. Jasne, że nie chodzi tu jedynie o mięśnie i sylwetkę, ale ogólnie o kondycję, sprawność i te endorfiny, które aż od niego biją. Poza tym mężczyzna dbający o swoją kondycję fizyczną tym samym dba o sprawność seksualną. A to nie pozostaje bez znaczenia.

Potrafi cię rozśmieszyć

Na pytanie: „Co najbardziej cenisz u mężczyzn?” większość z nas w pierwszych pięciu cechach wymieni poczucie humoru – jestem tego pewna. Facet, który potrafi nas rozśmieszyć zostanie przy nas na pewno na dłużej, a kto wie, może na całe życie. Jeśli nie potrafimy się przy nim szczerze śmiać… naprawdę nie jest wart naszej uwagi w kontekście związku i wspólnego życia.

Mówi, że kocha, chociaż nie musi nic mówić

Słowa są ważne, ale gdy za nimi nie idzie prawda, to są tylko pustymi sloganami, którymi można wytrzeć sobie buzię. Dla nas kobiet – choćbyśmy nie wiem, jak się zarzekały – najważniejsze jest poczucie bycia kochaną. Wyczuwamy każdy fałsz w słowie „kocham”. Fantastyczny facet, to ten, który nie musi tego za często powtarzać, bo na co dzień daje nam odczuć, że to, co go z nami łączy to miłość.

Zawsze jest gotowy do pomocy

Poczucie bezpieczeństwa – tego, że ktoś zawsze jest, że wyciągnie rękę, gdy będziesz potrzebować pomocy, realnej pomocy, a nie tylko słowa pocieszenia, że wszystko będzie dobrze. Zwłaszcza, gdy wszystko w tym momencie w tobie krzyczy, że dobrze nie będzie. Ty masz pewność, że możesz na niego liczyć, że cię nie zostawi z problemem, że zawsze pomoże ci znaleźć rozwiązanie. Taki facet to skarb.

Znasz takiego?