Go to content

Magnez dla aktywnych? To naprawdę pozwala utrzymać równowagę tym, którzy żyją w ciągłym biegu

magnez
Fot. Pixabay / helpsg / CC0 Public Domain

Znasz ten schemat? Praca, dom, dzieci, czas na hobby, dla partnera? I tak w kółko. Zazwyczaj to nasze obowiązki regulują rytm dnia a niekiedy i nocy, ale rzadko się tym martwimy. Bo mimo wszystko, często same decydujemy się na narzucenie większego tempa. Stać nas na taki wysiłek i chętnie podejmujemy nowe wyzwania, stawiając sobie coraz to inne stopnie do zdobycia.

Współczesne kobiety są bardzo ambitne i doskonale zorganizowane, jednak w tej szalonej codzienności, czasem zapominają o równowadze swojego organizmu. A przecież gdy tego zaczyna brakować, brakuje też energii i chęci do podejmowania coraz to innych wyzwań.

Czy wiesz, jak wielką rolę pełni magnez w twoim organizmie?

Magnez nie bez przyczyny określany jest mianem pierwiastka życia, bowiem jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Magnez wpływa na procesy krzepnięcia krwi, reguluje rozwój układu kostnego, wzmaga reakcje obronne organizmu, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, reguluje układ nerwowy. Wpływa na poprawę koncentracji, pamięci oraz nastroju, dodaje energii, ponieważ umożliwia dostawę energii do komórek organizmu, zwłaszcza komórek nerwowych mózgu. Magnez wpływa na regulację ciśnienia krwi, obniżając opór w naczyniach krwionośnych. Zapobiega także powstawaniu skrzepliny, zmniejszając skłonność płytek krwi do sklejania. Ten cenny pierwiastek wpływa dobroczynnie na funkcje przeciwanafilaktyczne i przeciwzapalnie organizmu. Nie sposób żyć bez zapewnienia prawidłowej ilości magnezu w organizmie, a jego braki zagrażają potężnymi konsekwencjami.

Przyczyny powstawania niedoborów tego pierwiastka

Ciągły stres, napięcie psychiczne, przepracowanie oraz tak dobrze nam znane życie w biegu, wpływają na pojawienie się niedoboru magnezu. Sytuację pogarsza stosowanie diety bogatej w tłuszcz zwierzęcy, cukier i przetworzone jedzenie nie ułatwia zachowania organizmu w zdrowiu i nie zaspakaja potrzeb na witaminy i cenne pierwiastki. Także nasze zamiłowanie do kawy i napojów energetyzujących pogarsza sytuację. Niedobór magnezu może być również spowodowany niskim wchłanianiem magnezu z przewodu pokarmowego, stanem zapalnym jelit, przewlekłą biegunką lub zbyt częstym stosowaniem środków przeczyszczających. Także choroby nerek, alkoholizm, przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych oraz intensywny wysiłek fizyczny może wpływać negatywnie na równowagę magnezu w organizmie.

Skutki niedoboru magnezu

Ludzki organizm jasno sygnalizuje moment, w którym pojawiają się problemy z niedoborem tego cennego pierwiastka. Chyba wszystkie znamy bolesne kurcze łydek, które są charakterystycznym objawem zbyt małej ilości magnezu. Jego przewlekły niedobór może powodować niemiarowość pracy serca, a nawet doprowadzić do zawału serca. Niski poziom tego pierwiastka odbiera siły do nauki i pracy intelektualnej, efekty jakie osiągamy, są gorsze od tych, które zagwarantowałby jego odpowiedni poziom w organizmie. Gdy brakuje magnezu, mogą pojawiać się zmęczenie fizyczne i psychiczne, zaburzenia snu, pobudliwość nerwowa, drżenie powiek, migreny. Na szczęście odpowiednia profilaktyka nie tylko pozwoli zniwelować problemu które już się pojawiły, ale zapobiec kolejnym w przyszłości.

Sposoby na zapobieganie kłopotom z wynikającym z niedoboru magnezu

Można wiele zrobić we własnym zakresie, począwszy od zmiany złego trybu życia na bardziej zdrowy, zarówno w materii odpowiedzialnej diety jak i aktywności ruchowej. Warto zadbać o zdrowie dzięki dostarczeniu magnezu do organizmu z zewnątrz. Najwięcej tego pierwiastka jest w takich produktach jak: fasola, kiełki pszenicy, orzechy, banany, soja, masło orzechowe, dobrze więc włączyć je do codziennego menu. Nie zawsze jednak jesteśmy wstanie same poradzić sobie z niedoborem magnezu, dobrze więc sięgnąć po sprawdzone suplementy, które pomogą nam wrócić do równowagi.

Magnez dla aktywnych

To suplement diety, który pozwala pokryć 100% dziennego zapotrzebowania na magnez i witaminy B1, B2, B6, które wspierają wchłanianie magnezu.

Dla osób żyjących aktywnych na płaszczyźnie zawodowej, rodzinnej. Dla osób aktywnie spędzających dzień od strony sportowej: bieganie, rower, basen…
1 tabletka zawiera 100% dziennego zapotrzebowania na magnez.

 

Magnez dla aktywnych dzięki swoim składnikom:
– wpływa korzystnie na organizm w sytuacjach stresu
– przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
– pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych (m.in. pamięć i koncentracja)
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca.

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zrównoważony sposób żywienia i prowadzić zdrowy tryb życia. Wystarczy przyjmować 1 tabletkę dziennie.Preparat przeznaczony dla dorosłych i młodzieży po 12 roku życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Magnez dla aktywnych CYTRYNIAN

Dzięki składnikom, jest to jedna z najlepiej przyswajalnych form magnezu:
– wpływa korzystnie na organizm w sytuacjach stresu
– przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
– pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych (m.in. pamięć i koncentracja)
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca.
 Preparat przeznaczony dla dorosłych i młodzieży od 12 roku życia. Duże, rodzinne opakowanie dobrze przyswajalnego magnezu w postaci cytrynianu z witaminami z grupy B.

Opakowanie wystarczy nawet na 120 dni.

magnez

Fot. Materiały prasowe

 Więcej informacji dotyczących tematu niedoboru magnezu znajdziecie na stronie magnezdlaaktywnych.pl

Wpis powstał we współpracy z firmą Farmapol