Go to content

Jak wybrać odpowiednie bieżnie do profesjonalnej siłowni?

Fot. Materiały prasowe

Bieżnia jest podstawowym urządzeniem do ćwiczeń na siłowni czy w klubie fitness. Większość klientów siłowni ćwiczy na niej przynajmniej kilka minut podczas większości treningów. Właśnie to czyni ją najbardziej uniwersalną maszyną w siłowni, której po prostu nie może zabraknąć na siłowni. Jak jednak wybrać profesjonalną bieżnię i na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę?

Czym się różni bieżnia domowa od profesjonalnej?

Różnic między bieżnią do domu a bieżnią profesjonalną może nie być widać na pierwszy rzut oka. Jednak kluczowa jest przede wszystkim jakość – w bieżniach profesjonalnych jest ona o wiele wyższa. Dzieje się tak dlatego, że bieżnie profesjonalne mają za zadanie służyć po kilkanaście godzin dziennie, siedem dni w tygodniu i to przez kilka lat. To wymaga zastosowania bardziej wytrzymałych materiałów. Dlatego tak ważne jest znalezienie producenta, który zaoferuje nam sprzęt niezawodny i nowoczesny. Bardzo dobre wyposażenie siłowni premium oferuje np. firma Sportsarts, która w swojej ofercie posiada całą gamę bieżni do biegania. Można je spotkać w wielu miejscach w Polsce (np. w popularnej sieci Calypso).

Warto również zwrócić uwagę na ceny w jakich oferowany jest atrakcyjny sprzęt do ćwiczeń. Na cenę bieżni profesjonalnej mają wpływ różnorodne czynniki takie jak sposób i miejsce produkcji, a także dodatkowe walory sprzętu. Na przykład bieżnie profesjonalne SportsArt z linii ECO POWR™ potrafią konwertować energię kinetyczną w elektryczną. Co to znaczy? Gdy człowiek ćwiczy na bieżni, jego mięśnie wytwarzają pewną ilość energii, która następnie zostaje zamieniona za pomocą  w prąd, a w dalszej kolejności jest przekazana innym odbiornikom prądu. W ten sposób bieżnia może zasilić nie tylko siebie, ale także inne urządzenia elektryczne w siłowni np. lodówki czy telewizory.

Czym się kierować przy zakupie bieżni profesjonalnej?

Oprócz jakości, parametrów i ceny bieżni, czyli najpopularniejszych czynników, warto wziąć pod uwagę inne zalety. Przede wszystkim należy oszacować liczbę urządzeń, jaką należy zamówić i sprawdzić, czy przy danym wolumenie nie przysługuje rabat. Następnie trzeba spojrzeć na samą umowę sprzedaży i przeanalizować benefity – warunki serwisu, czas gwarancji, możliwości wymiany sprzętu na nowy. W końcu bieżnia ma służyć klientom siłowni do treningu, a nie kurzyć się i zajmować miejsce czekając na serwis. Właśnie dlatego należy na zakup bieżni spojrzeć jak na inwestycję, która zwróci się w dłuższym czasie. Warto również sprawdzić wymiary i rozplanować je np. w strefie fitness (lub cardio) obok eliptyków, trenażerów czy rówerów stacjonarnych. Maszyny siłowe takie jak suwnica smitha (inaczej maszyna smitha), ławeczki, cieżary stoją w tym przypadku w innej części obiektu.

Fot. Materiały prasowe

Do jakich obiektów najczęściej kupuje się bieżnie?

Dobry sprzęt na siłownię nie jest tylko domeną klubów fitness albo obiektów sportowych. Wiele innych obiektów i firm decyduje się na zakup profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń, np. wysokiej jakości bieżni. Jakie to są obiekty?

  • Hotele

Szczególnie hotele i obiekty Wellness&SPA stawiają coraz częściej na zakup sprzętu do siłowni, gdyż tego coraz częściej oczekują klienci. Posiadanie dobrze wyposażonej strefy fitness jest coraz częściej jednym z warunków wyboru hotelu. Niektóre obiekty hotelowe idą krok dalej i oferują możliwość dostarczenia bieżni hotelowej do pokoju gościa. Dzieje się tak dlatego, że nie wszyscy goście czują się komfortowo na siłowni, obawiając się ocen innych lub na przykład są znanymi osobami, które chcą w spokoju poćwiczyć i nie wzbudzać sensacji.

  • Deweloperzy

Nie tylko hotele uznały posiadanie własnej siłowni za must-have. Także deweloperzy, którzy chcą podnieść prestiż swoich osiedli, wydzielają przestrzeń do ćwiczeń dla mieszkańców. Mieszkańcy przede wszystkim nie muszą marnować czasu na dojazd do siłowni, bo wszystko mają zaraz obok i to praktycznie bezpłatnie.

  • Służby mundurowe

Policja, straż pożarna czy wojsko również musi dbać o swoją kondycję fizyczną. Choć nie zawsze są kompleksowo wyposażone, to do ich dyspozycji są najważniejsze urządzenia do ćwiczeń i akcesoria.

Kiedy warto kupić bieżnię profesjonalną?

W profesjonalne bieżnie i inne urządzenia fitness zaopatruje się coraz więcej obiektów, które nie muszą mieć nic wspólnego ze sportem. Profesjonalna bieżnia nie musi być tylko i wyłącznie domeną klubów fitness i sportowców. Bieżnie warto kupić wtedy, gdy występuje potrzeba zakupu lub gdy taki zakup zwiększy prestiż obiektu.


Artykuł sponsorowany