Go to content

Dlaczego warto używać wody siarczkowej? O tym dlaczego siarka jest ważna dla naszego organizmu

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jakie pierwiastki są szczególnie ważne dla naszego organizmu oraz czym grozi ich niedobór. Warto wiedzieć, że jednym z takich pierwiastków jest siarka. Jej drogocenne właściwości mogą być nam znane jeśli tylko słyszeliśmy o wodzie siarczkowej. Wiele osób kojarzy ją z uzdrowisk takich jak chociażby to znajdujące się w Solcu-Zdrój. Jak się okazuje, lecznicza woda nadaje się nie tylko do kąpieli, ale także świetnie sprawdza się jako składnik naturalnych kosmetyków.

Woda siarczkowa jako składnik kosmetyków – skąd pochodzi

Istnieje wiele miejsc, w których wydobywa się wodę bogatą w związki aktywne siatki i jodu. Nie mniej, jeśli zależy nam na najwyższej skuteczności, to warto rozejrzeć się za produktami, które zawierają wodę siarczkową wydobywaną w miejscowości Solec-Zdrój. Dlaczego? Ponieważ potwierdzono, że to właśnie tam znajduje się źródło niezwykle silnie zmineralizowanej wody. Nic dziwnego, że uzdrowisko, mimo że znajduje się w niewielkiej gminie i samo nie posiada szczególnie sporej powierzchni, cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród Polaków. Woda siarczkowa wydobywana z tego miejsca używana jest jako składnik kosmetyków leczniczych.

Zalety stosowania wody siarczkowej

Kąpiele w tak zmineralizowanej wodzie bogatej w związki siarki to prawdziwy relaks i zastrzyk zdrowia oraz energii dla ciała i duszy. Wystarczy wyobrazić sobie, jak negatywnie wpływa na nas niedobór siarki. W takiej sytuacji czujemy się osłabieni, zmęczeni i zdekoncentrowani. Odbija się to też na naszym wyglądzie – paznokcie zaczynają się łamać, włosy stają się szorstkie a cera szara. Kąpiel w wodzie siarczkowej przynosi ulgę w nie tylko przypadku borykania się z bólami związanymi ze schorzeniami reumatologicznymi, ale także pomaga w uśmierzeniu wielu dolegliwości związanych z układem pokarmowym, oddechowym… Po skończonej kąpieli możemy zauważyć, że nasza skóra zaczerwieniła się znacznie, co oznacza, że woda była bogata w związki siarki.

Woda siarczkowa w kosmetykach – czy warto?

Siarka jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ma też ogromnie istotne znaczenie dla stanu naszej cery. Dlatego coraz częściej stosuje się ja w codziennej pielęgnacji. Już sam krem do twarzy z wodą siarkową w składzie jest w stanie wiele zdziałać dla naszej skóry. Oprócz tego, że siarka ma działanie przeciwbakteryjnie oraz złuszczające to w dodatku uspokaja ona i koi naszą skórę. Jednocześnie nawilża i co najważniejsze, wpływa na skuteczność przenikania innych składników kosmetyku do głębszych warstw skóry. To bardzo ważne, gdyż oprócz wody bogatej w związki siarki w kosmetykach znajdują się często inne, równie ważne składniki lecznice. Jak więc widać stanowi ona składnik o wielopłaszczyznowym i niezwykle korzystnym działaniu.

Siarka – pomoc w walce z cerą przetłuszczającą się

Właściwości siarki sprawiają, że normalizuje się produkcja sebum – bezpośrednia przyczyna powstawania pryszczy i zaskórników. Zatkane mieszki włosowe można łatwo oczyścić, korzystając z naturalnego peelingu z wodą siarczkową. Taki sposób pomoże także pozbyć się starego naskórka, który rogowaciejąc, również ma wpływ na powstawanie wyprysków. Wysuszające właściwości wody siarczkowej pomogą szybko pozbyć się istniejących niedoskonałości oraz zapobiec powstawaniu następnych. Kluczem do sukcesu jest systematyczna pielęgnacja.

Źródło wody siarczkowej – podaruj sobie chwilę relaksu

Z uwagi na to, że to właśnie w Polskim uzdrowisku odkryto źródło o tak dużym zmineralizowaniu, warto z tego przywileju skorzystać. Możemy zatem wybrać się do Solca-Zdrój, aby zażyć leczniczej, „życiodajnej” kąpieli w wodzie siarczkowej oraz wyposażyć się w kosmetyki, które na co dzień będą rozpieszczały naszą cerę dobrodziejstwem tkwiącym w siarce. Wybieraj spośród wielu dostępnych kremów, balsamów oraz żeli, tak aby znaleźć produkt dopasowany do twoich potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy z balneokosmetyki.pl

Artykuł partnera