Fitness Lifestyle Zdrowie

Kręcenie hula hop – jakie daje efekty?

Redakcja
Redakcja
23 maja 2019
Hula hop efekty
Fot. iStock – Hula hop efekty
 

Często jest tak, że szukamy odpowiedniej dla nas aktywności fizycznej. Jedni biegają, inni chodzą z kijkami, jeszcze inni regularnie odwiedzają basen lub ćwiczą na siłowni. Patrzysz, zazdrościsz, spróbowałaś już wielu rzeczy, ale czy sięgnęłaś po hula hop? Hula hop to wspomnienie naszego dzieciństwa, fajna zabawa kręcenia kółkiem, ale czy wiesz, że kręcenie hula hop jest odpowiednie dla każdego wieku? Wypróbuj hula hop – efekty cię zachwycą!

Szukasz podstawowego ćwiczenia, które jest uniwersalne, ponadczasowe i seksowne? Zdobądź hula hop! Kręcenie hula hop zwiększa świadomość naszego ciała, wydolność tlenową, a nawet poprawić nastrój.

Hula hop – efekty

Hula hop pobudza mięśnie

Czy wiecie, że kręcenie hula hop mobilizuje do pracy aż 30 mięśni w naszym ciele? Są to między innymi mięśnie pośladków, ud, mięśni brzucha, dolnej części pleców, które wspierają i stabilizują postawę. Rytmiczny, wszechstronny trening to sposób na zmniejszenie napięcia mięśniowego w całym ciele.

Hula hop aktywuje stawy

Regularny ruch bioder, który pozwala nam utrzymać hula hop, rozciąga mięśnie i wprowadza kręgosłup w ruch, co pomaga w dostarczaniu składników odżywczych do krążków międzykręgowych.

Hula hop buduje wydolność aerobową

Jak ktoś mówi, że hula hop, to jedynie zabawa, myli się. Kręcenie obręczą wymaga dostarczenia naszemu organizmowi dużo tlenu i zwiększenia przepływu krwi. Godzina intensywnego kręcenia pozwala spalić tyle kalorii, ile godzinny bieg na bieżni.

Hula hop zwiększa świadomość ciała

Oczywiście kręcenie hula hop zwiększa świadomość ciała, a nie samo patrzenie na obręcz. Kręcenie skupia nasz umysł na ciele, pozwala odsunąć gonitwę myśli z głowy, może to być naprawdę energetyzująca forma odprężenia.

Hula hop poprawia nastrój

Istnieje wiele niepotwierdzonych dowodów na to, że kręcenie hula hop, zresztą jak każda inna aktywność, jest świetnym lekiem przeciwdepresyjnym i wzmacnia zaufanie do nas samych.

To jak? Kto chętny na kręcenie hula hop?

Sprawdź, jak jeszcze możesz poćwiczyć i za bardzo się nie zmęczyć. Jest mnóstwo aktywności, które poprawiają nie tylko formę, ale i humor! Do dzieła!

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Jest przynajmniej 5 powodów

Odwiedź nas na Facebooku 🙂


Fitness Lifestyle Zdrowie

List do mojego syna, z którym odeszłam od jego ojca

Listy do redakcji
Listy do redakcji
23 maja 2019
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Kochany Synku,

Niewiele byś dziś zrozumiał z tego listu, dlatego zachowam go dla Ciebie na później, na „wtedy, gdy będziesz już duży”. Dziś muszą Ci wystarczyć nasze długie wieczorne rozmowy, wspólne spacery i zabawa na dywanie w twoim pokoju. Pytasz mnie wtedy o wiele różnych rzeczy, ale nigdy o to, co się wydarzyło, gdy byliśmy jeszcze we trójkę. Jeszcze dla Ciebie za wcześnie.

Od taty wyprowadziliśmy się w zeszłym roku. Była zima i nigdy nie zapomnę, jak w pośpiechu wkładałam Ci na głowę czerwoną czapkę z pomponem, jak niecierpliwiłam się, że nie możesz założyć rękawiczek. Przepraszam Cię za to. Tak bardzo się bałam, że nie zdążymy wyjść, zanim on wróci. Wszystko było już przygotowane. Maleńkie mieszkanie, które wynajęłam od znajomych, plan odprowadzania i przyprowadzania Cię z przedszkola i pieniądza na kilka pierwszych miesięcy nowego życia. Dopóki „się nie ułoży”. Nasz wentyl bezpieczeństwa. Spokojny sen.

Nie wiedziałeś za bardzo, co takiego się dzieje. Powiedziałam jedynie, że na jakiś czas wyjeżdżamy. Ucieszyłeś się. Nie było Ci dobrze w tym domu, głośnym od krzyków, kłótni i mokrym od łez. Twoich także, kiedy nakładano na Ciebie co chwila absurdalne kary i wymagano tego, czego jeszcze nie mogłeś umieć. I gdy budziły Cię w nocy podniesione głosy.

Przepraszam Cię, że musiałeś tego doświadczyć. To mój błąd. Wybacz mi. Teraz wszystko już będzie inaczej.

Wciąż nie jest nam łatwo. Pani psycholog powiedziała, że musimy dużo pracować nad tym, żebyś mógł być znów radosnym i beztroskim chłopcem. Ale, że jesteś już blisko.

Mimo tego, że bywa trudno, że nie wyjeżdżamy jeszcze na wakacje, o których marzysz, jest nam dobrze, spokojnie. Widzę, jak się zmieniasz, jak stajesz się bardziej ufny i przyjacielski. Jak przestajesz się bać. I jestem z Ciebie bardzo dumna.

Pragnę już tylko jednego.  Często zastanawiam się jak to będzie, gdy dorośniesz. Chciałabym, żebyś szanował tych, których kochasz, żebyś o nich umiał zadbać. Żebyś nigdy nie podniósł ręki na najbliższych. Żebyś umiał stworzyć im dobry, ciepły dom.

Dziś ciągle jeszcze zdarzają się momenty, w których zatrzymuję twoją zaciśniętą piąstkę przed swoją twarzą. Wciąż jeszcze słyszę od Ciebie zdania i słowa, które usłyszałeś w – jak mówisz – „tamtym” domu. Pani psycholog mówi, że to normalne, że trzeba czasu, miłości, spokoju i zasad – jasnych, mądrych. To moje zadanie.

Ale pracujemy nad tymi zmianami i wierzę, że nam się uda. Uczymy się rozmawiać o tym, jak panować nad emocjami i nad tym, co się w naszym życiu wydarzyło. Dopiero się przede mną otwierasz, ale Twoją miłość czuję bardzo mocno.

Kocham momenty, w których czuję, jak bardzo mi ufasz, jak bardzo na mnie polegasz. Nie zawiodę cię. I mam nadzieję, że uda mi się wychować cię na człowieka, który również nie zawodzi innych.


Fitness Lifestyle Zdrowie

Co zrobić, by cieszyć się kwiatami jak najdłużej?

Redakcja
Redakcja
22 maja 2019
Fot. Materiały prasowe

Każda okazja, aby obdarować kogoś bukietem ulubionych kwiatów jest dobra. Co zrobić, aby cieszyły one oczy jak najdłużej? Cóż, wiele zależy od gatunku na jaki się zdecydujemy. Na szczęście, wszystkie metody są niezwykle proste i do ich odtworzenia nie będzie potrzebna szczególna wiedza florystyczna. Zatem do dzieła!

W dzisiejszych czasach decydując się na zakup kwiatów najczęściej kierujemy się wyglądem oraz zapachem danej odmiany. Dawniej jednak, za każdym gatunkiem stała specjalna symbolika mówiąca o uczuciu, jakim darzymy obdarowaną osobę. I tak, czerwone róże oznaczały namiętność, podczas gdy białe: miłość, pokorę i niewinność. Właśnie dlatego są one tak chętnie wykorzystywane w bukietach ślubnych. Z kolei jeśli nie chcemy popełnić florystycznego faux pas, lepiej uważać na lawendę, która, mimo zniewalającego zapachu, oznacza nieufność!

Kiedy już zdecydujemy się na wybrany gatunek, warto dowiedzieć się, co należy zrobić, aby obdarowana osoba jak najdłużej cieszyła się kwiatami. Przed włożeniem ich do wazonu warto pod skosem przyciąć końcówki roślin. Dzięki temu powierzchnia, którą kwiat będzie pobierał wodę jest większa, zaś sama łodyga jak najmniejszą częścią dotyka dna wazonu, na którym zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Pamiętajmy też o oberwaniu liści do wysokości tafli wody. Zamoczone liście nie tylko brzydko wyglądają, ale przyspieszają procesy gnilne. Skoro już przy nich jesteśmy… nie powinno stawiać się kwiatów obok owoców. Produkują one gaz etylenowy, który również przyspiesza starzenie się roślin. Co ciekawe, aby kwiaty nie gubiły płatków i zachowały jak najdłużej piękny wygląd, warto dodatkowo spryskać je lakierem do włosów.

Fot. iStock

Pamiętajmy też, że rośliny lubią delikatny chłód, dlatego najlepiej stawiać jest w cieniu, w pomieszczeniu z dala od południowego okna, w wazonie z chłodną wodą, którą najlepiej wymieniać codziennie. Do bukietów często dołączane są specjalne saszetki, które przedłużają życie roślin. Zazwyczaj jedna wystarcza na około litr wody. Jeśli jednak takiej saszetki nie dostaliśmy w kwiaciarni, marka Delecta podpowiada jak samodzielnie stworzyć odpowiednią miksturę. Wystarczy w litrze wody zmieszać łyżeczkę cukru (bogaty w składniki odżywcze) z około pół łyżeczki kwasku cytrynowego, np. Delecta (umożliwia on utrzymanie odpowiedniego poziomu pH wody). Przy stosowaniu domowej produkcji odżywki trzeba pamiętać o codziennej wymianie wody – cukier to idealna pożywka dla bakterii, które nie są sprzymierzeńcami w walce o długowieczność naszego bukietu.

Jeśli już jesteśmy przy cukrze – może warto w dniu jej święta osłodzić ukochanej mamie życie i obok kwiatów podarować jej także słodki, własnoręczny wypiek. Do 26 maja autorski wypiek w kształcie serca zgłoszony w konkursie „Serce dla mamy, lodówka dla domu”, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Szczegóły znaleźć można na stronie www.delektujemy.pl.

Chociaż powyższe, domowe metody nie sprawią, że kwiaty staną się nieśmiertelne, to z pewnością pomogą im cieszyć oko nieco dłużej niż tylko 2 dni, a obdarowana nimi mama, patrząc na nie będzie myśleć, że dane jej zostały prosto z serca. 😊


Artykuł powstał we współpracy z Delecta


Zobacz także

Nie ograniczaj, naucz mądrze wybierać. Dlaczego boisz się zaufać swojemu dziecku?

Nie ograniczaj, naucz mądrze wybierać. Dlaczego boisz się zaufać swojemu dziecku?

Dlaczego tak trudno w to uwierzyć?

Teraz zastanawiam się czy można kochać więcej niż raz? A co, jeśli prawdziwa miłość zdarza się tylko ten jeden raz w życiu?