Go to content

Kręcenie hula hop – jakie daje efekty?

Hula hop efekty
Fot. iStock

Często jest tak, że szukamy odpowiedniej dla nas aktywności fizycznej. Jedni biegają, inni chodzą z kijkami, jeszcze inni regularnie odwiedzają basen lub ćwiczą na siłowni. Patrzysz, zazdrościsz, spróbowałaś już wielu rzeczy, ale czy sięgnęłaś po hula hop? Hula hop to wspomnienie naszego dzieciństwa, fajna zabawa kręcenia kółkiem, ale czy wiesz, że kręcenie hula hop jest odpowiednie dla każdego wieku? Wypróbuj hula hop – efekty cię zachwycą!

Szukasz podstawowego ćwiczenia, które jest uniwersalne, ponadczasowe i seksowne? Zdobądź hula hop! Kręcenie hula hop zwiększa świadomość naszego ciała, wydolność tlenową, a nawet poprawić nastrój.

Hula hop – efekty

Hula hop pobudza mięśnie

Czy wiecie, że kręcenie hula hop mobilizuje do pracy aż 30 mięśni w naszym ciele? Są to między innymi mięśnie pośladków, ud, mięśni brzucha, dolnej części pleców, które wspierają i stabilizują postawę. Rytmiczny, wszechstronny trening to sposób na zmniejszenie napięcia mięśniowego w całym ciele.

Hula hop aktywuje stawy

Regularny ruch bioder, który pozwala nam utrzymać hula hop, rozciąga mięśnie i wprowadza kręgosłup w ruch, co pomaga w dostarczaniu składników odżywczych do krążków międzykręgowych.

Hula hop buduje wydolność aerobową

Jak ktoś mówi, że hula hop, to jedynie zabawa, myli się. Kręcenie obręczą wymaga dostarczenia naszemu organizmowi dużo tlenu i zwiększenia przepływu krwi. Godzina intensywnego kręcenia pozwala spalić tyle kalorii, ile godzinny bieg na bieżni.

Hula hop zwiększa świadomość ciała

Oczywiście kręcenie hula hop zwiększa świadomość ciała, a nie samo patrzenie na obręcz. Kręcenie skupia nasz umysł na ciele, pozwala odsunąć gonitwę myśli z głowy, może to być naprawdę energetyzująca forma odprężenia.

Hula hop poprawia nastrój

Istnieje wiele niepotwierdzonych dowodów na to, że kręcenie hula hop, zresztą jak każda inna aktywność, jest świetnym lekiem przeciwdepresyjnym i wzmacnia zaufanie do nas samych.

To jak? Kto chętny na kręcenie hula hop?

Sprawdź, jak jeszcze możesz poćwiczyć i za bardzo się nie zmęczyć. Jest mnóstwo aktywności, które poprawiają nie tylko formę, ale i humor! Do dzieła!

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Jest przynajmniej 5 powodów

Odwiedź nas na Facebooku 🙂