Lifestyle Uroda Zdrowie

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Jest przynajmniej 5 powodów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 lipca 2018
Fot. iStock
Następny

Zastanawiasz się dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Powodów jest całkiem sporo, pora pożegnać mit o „rosnących” mięśniach.

Wiele kobiet obawia się ćwiczeń z obciążeniem, nie chcą bowiem wyglądać jak Rocky w latach świetności. Drogie panie, spokojnie, gdyby to było takie proste, „panowie bez szyi” nie mieszkaliby na siłowni i nie zajadali cudownych białych proszków. Aby zagwarantować sobie przyrost masy mięśniowej i ją porządnie wyrzeźbić, potrzeba sporego obciążenia, bardzo wielu  ćwiczeń i specjalnej diety. Z domowymi ciężarkami, możemy jedynie (a raczej AŻ!) zadbać o to, co już mamy… i pozbyć się tłuszczyku czy obwisłych ramion (tak, tak, to najlepsze ćwiczenie na wiszące motylki)

Na dobry początek kilka rad 😉

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hantlami, nie potrzebujesz zbyt wiele. Doskonale sprawdzą się najlżejsze, neoprenowe hantelki, czyli te o wadze 0,5 kg. Obciążenie stopniowo zwiększamy. Dla kobiet poleca się ćwiczenia z obciążeniem do 3 kg. To absolutnie wytaczający ciężar, by porządnie poćwiczyć, zadbać o ramiona i biust.

Nie musisz się wykręcać – możesz użyć małych butelek z wodą, jako gadżet tymczasowy. Małe hantle kupisz nawet w markecie, za dosłownie kilkanaście złotych, nie zajmą też dużo miejsca.

Hantle lubią dyscyplinę. Wystarczy 10-15 minut ćwiczeń, ale regularnych. Idealnie, gdybyś poćwiczyła codziennie, nie rzadziej jednak niż 3 razy w tygodniu.

Pamiętaj, że podczas ćwiczeń pracują nie tylko mięśnie ramion.

 5 powodów, by złapać za hantle:

Lifestyle Uroda Zdrowie

Córka topmodelki z lat dziewięćdziesiątych robi karierę na wybiegu. Zgadniecie kto jest mamą Kai Gerber?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /kaiagerber
 

Pamiętacie jeszcze supermodelki z lat dziewięćdziesiątych? Naomi Campbell Linda Evangelista czy Cindy Crawford odznaczały się wyjątkową urodą i charyzmą. Dziś mają swoje rodziny (Linda Evangelista została nawet babcią!), swoje biznesy i nadal są pewnym stopniu obecne w świecie mody. Niekiedy zdarza się, że również ich dzieci

Ta odważnie patrząca w obiektyw szesnastolatka to Kaia Gerber, córka Cindy Crawford i Rande Gerbera. Prawda, że jest uderzająco podobna do mamy? Kaia reguarlnie bierze udział w pokazach mody i sesjach dla różnych magazynów lifestylowych.

 

  Post udostępniony przez Kaia (@kaiagerber)

A tu słynna mama na okładce Playboya


Lifestyle Uroda Zdrowie

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, a nie możesz ruszyć z miejsca? Jest kilka rzeczy, które zabijają twoją motywację

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 lipca 2018
Fot. Pixabay / Foundry / CC0 Public Domain

Masz dość swojego życia? Widzisz, że inni coś robią, podejmują decyzję, idą krok do przodu, a ty tkwisz, jak zamknięta w klatce i pomimo szczerych chęci nie jesteś w stanie zacząć działać? Największym naszym utrapieniem jest brak motywacji – nie tylko do schudnięcia czy regularnych ćwiczeń, ale także do tego, by dokonać zmian w naszym życiu. Motywacja sama nie przyjdzie, a ty bez niej nic nie zdziałasz. Przeanalizuj swoje życie i zastanów się, czy nie jest ono pełne rzeczy, które zabijają twoją motywację, twoją prawdziwą chęć do zmiany

Zapomniałaś o swoich pasjach

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że powinni angażować się w to, co przynosi im radość. Mówią, że nie mają czasu ani energii, aby robić rzeczy, które lubią. Ty do nich należysz? Jeśli porzuciłaś to, co kochasz, wróć do tego! Wstań wcześniej, żebyś miała więcej czasu, nie zniechęcaj się nawet, gdy jesteś zmęczona. Korzyści poczujesz bardzo szybko – większa energia i napęd do działania. Musimy karmić nasze życie pasją!

Robisz rzeczy, które uważasz za nudne

Zawsze jest tak, że musimy też robić rzeczy, których nie lubimy. Niezależnie od tego, czy nie znosisz wyrzucania śmieci, pracy czy czyszczenia piekarnika – nie unikniesz tego. Jednak to twoja postawa, a nie praca, sprawia, że się nudzisz.

Stwórz bodziec do odkurzania podłogi, wyrywania chwastów w ogrodzie lub wykonywania cotygodniowych zakupów. Ćwicz na przykład uważność. Skoncentruj się na tym, co robisz i przypomnij sobie o korzyściach, jakie czerpiesz z bycia uważnym – lepsza koncentracja, spokój ducha i mniejszy stres.

Poza tym pamiętaj o pozytywach tego, co robisz – zarabiasz pieniądze, masz czyste mieszkanie. . Skup się na korzyściach, a twoja motywacja będzie coraz lepsza.

Otaczasz się narzekaczami

Jeśli wokół ciebie są same osoby, które narzekają, żalą się lub podważają sensowność twoich działań, zabijają twój entuzjazm. Ich ponura perspektywa jest zaraźliwa, więc unikaj ich, jeśli tylko to możliwe. Trzymaj się ludzi szczęśliwych, odnoszących sukcesy ludzi, a dzięki temu ty też inaczej spojrzysz na życie.

Zaniedbujesz swoje zdrowie

Trudno się motywować, gdy jest się zmęczonym, gdy je się byle co, nie dba o siebie. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie, o kondycję fizyczną. Aktywność zwiększa energię, podobnie jak pożywne jedzenie i około siedmiu godzin snu. Dbaj o siebie, a twoja motywacja wzrośnie – podobnie jak twoja samoocena.

Nie szukasz radości

Czy wierzysz, że szczęście można stworzyć? Czy może czekasz, żeby życie cię uszczęśliwiło? Wiesz, że masz moc generowania wszystkich pozytywnych emocji, których chcesz doświadczyć, w tym motywacji? Najczęściej czekamy na radość, zamiast samemu do niej dotrzeć.

Najszczęśliwsi ludzie na świecie rozumieją, że są odpowiedzialni za radość w swoim życiu. Nie polegają na innych ludziach lub okolicznościach, które są poza ich kontrolą, aby być szczęśliwymi.

Możesz nie mieć tyle entuzjazmu, ile chcesz, ale możesz zwiększyć motywację i zapał. Chcesz dokonać zmian? Być szczęśliwa? To czas – start.


źrodło: Pyschocentral

 


Zobacz także

Maria Nurowska

Maria Nurowska nie żyje. Znana pisarka, która po stracie ukochanego zaczęła wszystko od nowa

Hej, nie musisz wszystkich lubić, naprawdę. Jak sobie radzić z ludźmi, których nie darzymy sympatią?

Hej, nie musisz wszystkich lubić, naprawdę. Jak sobie radzić z ludźmi, których nie darzymy sympatią?

Dlaczego nie powinniśmy być zazdrośni o byłych partnerów i byłe partnerki