Lifestyle Uroda Zdrowie

Ćwiczenia na piłce – mięśnie pośladków, grzbietu i tylnej części ud

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
18 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fitappy
 

Skusiłaś się kiedyś na zakup piłki do ćwiczeń? Nawet jeśli twój zapał osłabł, a jedyną osobą która korzysta z piłki jest twoje dziecko, możesz – i powinnaś – wykorzystać ją dla dobra sylwetki. Dzięki prostemu ćwiczeniu wzmocnisz mięśnie pośladków, grzbietu i tylnej części ud.

Jak to zrobić?

  1. Połóż się na plecach, stopy oprzyj na piłce.
  2. Unieś pośladki i zatrzymaj na kilka sekund.
  3. Następnie przeturlaj piłkę stopami, aż do chwili gdy wyprostujesz stopy. Zatrzymaj się na chwilę i wróć do pozycji wyjściowej.

Powtórz ćwiczenie około 20 razy i wykonaj 4 serie.

 


Lifestyle Uroda Zdrowie

Ujędrniaj i wzmacniaj biust ćwiczeniami w domu. To działa lepiej niż kremy!

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
19 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Slankpl
 

Jeśli nie jesteś przekonana co do tego, że ćwiczenia mogą ujędrnić biust, to pora zweryfikować poglądy. Ćwiczenia faktycznie powodują ujędrnienie mięśni piersiowych, przez co sam biust staje się jędrniejszy, poprawia się jego kształt. Jeśli w dodatku poza regularnymi ćwiczeniami wyrobisz sobie nawyk ściągania łopatek i prostowania pleców, twój biust ci się odwdzięczy lepszą kondycją. Te ćwiczenie wykonuje się z hantlami, jednak jeśli nie posiadasz ich w domu, posłuż się butelkami wody mineralnej.

  1. Usiądź na krześle i wyprostuj plecy.
  2. Chwyć hantle lub butelki wody i przenosząc ramiona na boki, otwieraj klatkę piersiową.
  3. Przyciągnij ręce do siebie, tak, by delikatnie zetknęły się przed klatką piersiową. Napnij mięśnie klatki piersiowej i odwracając kierunek – wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Wykroki w przód z hantlami

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
17 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Myfitweb S4

Wykroki odgrywają istotną funkcję w kształtowaniu pośladków, wzmacniają także prostowniki grzbietu, odgrywające role w utrzymywaniu poprawnej postawy ciała. Poświęcając czas wykrokom, rozwiniecie lepszą koordynację ruchów i umiejętność utrzymania równowagi. To ćwiczenie nie należy do lekkich i przyjemnych, ale warto regularnie je stosować.

  1. Stań wyprostowana, ułóż ramiona wzdłuż tułowia trzymając w obu dłoniach hantle.. Nogi rozstaw na szerokość bioder
  2. Jedną nogą wykonaj krok w przód, stawiając stopę przez piętę. Zejdź w dół, uginając obie nogi tak, by uda i łydki stworzyły między sobą kąt 90 stopni. Kolano nogi wykrocznej powinno znaleźć się nad kostką. Udo nogi zakrocznej tworzy linię prostą z korpusem.
  3. Następnie nogę wykroczną cofnij do pozycji wyjściowej i rozpocznij identyczny ruch drugą nogą.

Brzmi skomplikowanie? Wcale takie nie jest, spójrz poniżej: