Wagina od wielu lat jest źródłem zakłopotania. Niektórzy wciąż nie wiedzą, jak dokładnie wyglądają kobiece narządy płciowy i w jaki sposób funkcjonują. I wcale nie chodzi tu tylko o anatomię. Nauka poszła do przodu i dziś wiemy niemal wszystko na temat cyklu menstruacyjnego, huśtawki hormonalnej czy libido. Wystarczy tylko sięgnąć po tę wiedzę. I aż trudno sobie wyobrazić, jakie bzdury na temat żeńskich organów pleciono w niedalekiej przeszłości. Oto najlepsze (a może najstraszniejsze?) mity na temat waginy.
Niektóre pochwy mają zęby
Nie do końca wiadomo, gdzie dokładnie zrodził się ten mit, ale legendy o uzębionej waginie powtarzano w Rosji, Japonii czy Indiach. Bardzo prawdopodobne, że te dawne wierzenia zainspirowały twórców filmu „Zęby” z 2007 roku, w którym główna bohaterka odkrywa, że jej narządy płciowe mogą służyć do obrony.
Kobiece narządy są odpowiednikiem męskich
Galen, rzymski lekarz greckiego pochodzenia, uważał, że narządy płciowe mężczyzn są „ciepłe i suche”, a kobiece „zimne i wilgotne”. Dlatego też, żeńskie ukryte są wewnątrz ciała. Jego zdaniem temperatura była regulowana „płynami nastroju”. Poza umiejscowieniem narządy miały w ogóle się nie różnić. Na wczesnych rysunkach medycznych jajniki były nazywane „żeńskimi jądrami”.
Edukacja niszczy macicę
Henry H. Clark, badacz żyjący w XIX wieku, robił wszystko, by trzymać kobiety z dala od ówczesnej nauki. Jego zdaniem, edukacja prowadziła do niepłodności, ponieważ żeńskie mózgi nie były wykształcone tak, jak męskie. Zdobywanie wiedzy miało więc nadmiernie je obciążać, co skutkowało uszkodzeniem narządów płciowych i problemami z zajściem w ciążę. Oczywiście najgroźniejsza była nauka w czasie okresu.
Ciąża jest możliwa tylko wtedy, gdy obie strony chciały zbliżenia
Informacja, że „bez zgody kobiety nie może ona zajść w ciążę” po raz pierwszy pojawiła się w angielskich dokumentach w XIX wieku. Co gorsze, niektórzy wciąż w to wierzą. Członek Izby Reprezentantów w USA, Todd Atkin, wraz z niektórymi Republikanami przekonywał jeszcze w 2012 roku, że jest to prawda.
Niektóre pochwy ułożone są poprzecznie
Ten mit również zrodził się w XIX wieku i dotyczył głównie Azjatek. Najprawdopodobniej zrodził się na podstawie żartów klientów kalifornijskich domów publicznych, w których pracowały kobiety tej narodowości.
Krew menstruacyjna zagraża mężczyznom
O tym, że kobieta w trakcie menstruacji ma niemalże nadprzyrodzone moce, mówiono już setki lat temu. Jednakże moce te, kojarzyły się ze wszystkim co najgorsze. Ponoć seks z kobietą w trakcie okresu kończył się dla mężczyzny rzeżączką. Ponadto mięso, którego dotykały, gniło, a z drzew, pod którymi usiadły, spadały owoce.
Źródło: Huffington Post