Lifestyle

Zobacz, co kształt ust mówi o tobie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
9 maja 2017
usta
Fot. iStock / Coffee&Milk
 

Jean Haner, ekspert w czytaniu twarzy i autorka książki „The Wisdom of Your Face”, przeanalizowała różne kształty ust i przypisała do nich cechy charakteru. Zobacz, czego możesz dowiedzieć się o sobie na podstawie tej części twarzy.  

Naturalnie pełne

Jeśli twoje usta przypominają te, które posiada Angelina Jolie bądź Scarlet Johanson, może to świadczyć o tym, że odczuwasz silne pragnienia bycia matką. Inni są dla ciebie ważni i przede wszystkim martwisz się o nich, a siebie stawiasz na dalszym miejscu – jednak to daje ci radość. Lubisz ludzi, chętnie się nimi otaczasz i cenisz sobie dobre relacje.

Wąskie

Wąskie usta mogą świadczyć o tym, że jesteś osobą wycofaną i nie potrzebujesz nieustannego towarzystwa. Początkowo możesz być chłodna i zdystansowana oraz mieć problemy z nawiązaniem bliższych relacji. Jednak nie oznacza to, że nie potrzebujesz innych ludzi i jesteś złym partnerem. Na zbliżenie się do innych potrzebujesz więcej czasu.

Symetryczne

Jeśli twoje usta nie są ani wąskie, ani bardzo pełne i nie masz wyraźnie zarysowanego łuku kupidyna, oznacza to, że jesteś osobą stonowaną i zrównoważoną. Nie lubisz konfliktów, starasz się ich unikać. Lubisz się czuć bezpiecznie w związku, jednak nie przytłaczasz partnera swoją osobą.

Powiększone

Każda kosmetyczna zmiana w naszym wyglądzie zmienia to, kim naprawdę jesteśmy. Ingerencja w kształt ust może świadczyć o tym, że jesteś zaborcza i egoistyczna. To też sygnał, że możesz tracić kontrolę nad swoimi emocjami i uwielbiasz być rozpieszczana.

Wyraźnie zaznaczony łuk kupidyna

Jesteś mistrzem komunikacji. Jednak zdarza ci się powiedzieć czasami coś, czego nie planowałaś, oraz czym nieraz możesz urazić rozmówcę. Często jesteś osobą narwaną, ale bardzo bystrą.

Brak łuku kupidyna

Jesteś pozbawiona emocjonalnych granic, łatwo dajesz się wykorzystywać. Jesteś odpowiedzialna, jednak nie do końca zdajesz sobie sprawę, że dbanie o innych ludzi jest ważne.

Zgadzacie się z taką analizą?


 

Źródło: womansday.com


Lifestyle

8 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć, nim ostatecznie powiesz mu o rozwodzie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 maja 2017
Fot. iStock/Oleh_Slobodeniuk
Następny

Postanowione: ODCHODZĘ. Od tej decyzji nie ma już odwrotu. Nie chcę, nie mogę dłużej nie wytrzymam. I wydawałoby się, że to wystarczy. Kamień z serca, ulga, bo w końcu wiesz, czego chcesz. A raczej czego nie chcesz: nie chcesz być już z facetem, z którym spędziła kawał (lub mniejszy kawałek) swojego życia.

Odchodzimy z różnych powodów. Bo nie kochamy, bo rozczarowaliśmy się w tym związku sobą i nim. Bo znęcał się nad nami. Stosował przemoc, jeśli nie fizyczną, to psychiczną lub ekonomiczną.

Podejmujemy decyzję, oddychamy głęboko i wtedy dociera do nas… co dalej?

Właśnie, bo od decyzji do jej realizacji jest długa i wyboista droga. Żeby było jasne, nikomu nie mówimy: odejdź. Ale jeśli już ta decyzja w tobie zapadła, kiedy masz pewność, że nie ma już odwrotu, zadbaj o kilka ważnych rzeczy, by rozstanie, rozwód przeszło dla ciebie jak najmniej boleśnie – innymi słowa, zadbaj o to, by straty były jak najmniejsze.

Co wy byście jeszcze dodały?

Lifestyle

10 przyczyn uderzeń gorąca, które nie mają nic wspólnego z menopauzą

Redakcja
Redakcja
9 maja 2017
Fot. iStock / kali9

Uczucie intensywnego ciepła, które oblewa twarz i górną część ciała, a do tego pocenie się i zaczerwienienie skóry najczęściej kojarzone jest z menopauzą. To prawda, że uderzenia gorąca są spowodowane głównie przez zmiany hormonalne w czasie przekwitania, ale to nie jedyna przyczyna. 

Jeśli ciebie dotyczy ten problem, sprawdź, z czego może to wynikać.

10 przyczyn uderzeń gorąca:

1. Stres

U niektórych osób podczas sytuacji stresowych, hormony odpowiedzialne za reakcję organizmu, powodują zaczerwienienie twarzy i szyi oraz gwałtowne uczucie gorąca i silniejsze pocenie się.

2. Ciąża

Zmiany hormonalne, jakich doświadcza organizm kobiety ciężarnej, powodują przykre uderzenia gorąca. Towarzyszą niekiedy przez całą ciążę, a bywa, że również jakiś czas po jej zakończeniu.

3. Leki

Przyjmowanie różnych leków może powodować skutek uboczny w postaci uderzeń gorąca. Najczęściej przytrafiają się podczas zażywania farmaceutyków na osteoporozę, depresję, lęki oraz leków zawierających hormony.

4. Nadczynność tarczycy

Jeśli uczucie gorąca jest bardziej ogólne, nieustające i rozlewające się w całym ciele i ponadto występują: chudnięcie, przyspieszenie czynności serca, nerwowość, niepokój, rozdrażnienie, drżenie rąk, wypadanie włosów i inne, może to świadczyć o problemach z nadczynnością tarczycy. Nadczynność skutkuje intensyfikację metabolizmu, a więc jednocześnie nadprodukcję ciepła usuwanego poprzez skórę.

5. Problemy z sercem

Uderzenia gorąca oraz towarzyszące im kołatanie serca, mogą świadczyć o problemach z tym organem. Te z pań, które narzekały na fale gorąca, miały znacznie wyższy poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, a to jedna z przyczyn zawału serca.

6. Nowotwory

Uderzenia gorąca towarzyszom rakowiakom, rzadkim nowotworom powodującym nadprodukcję serotoniny — neuroprzekaźnika, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych na powierzchni skóry. Są również objawem nowotworu sutka, białaczki, chłoniaka. Mogą być również spowodowane działaniem chemioterapii włączonej do leczenia nowotworów.

7. Gruźlica

Fale gorąca połączone z intensywnym, szczególnie nocnym poceniem, są jednym z objawów tej choroby.

8. Nadwaga

Otyłe kobiety mają większy problem z uderzeniami gorąca i to nie tylko podczas menopauzy. Zrzucenie zbędnych kilogramów pozwala zmniejszyć liczbę napadów.

9. Dieta

Pikantne potrawy rozszerzają naczynia krwionośne i stymulują zakończenia nerwowe, co powoduje uderzenia gorąca u niektórych osób. Mogą one również wynikać z indywidualnej wrażliwości na działanie alkoholu, cukru czy kofeiny.

10. Zakażenia 

Rozwijające się zakażenie bakteryjne, np. zakażenie dróg moczowych, z towarzyszącą gorączką, również może wywoływać objawy zalewającego gorąca.


 

źródło: www.womanandhome.comkobieta.interia.pl


Zobacz także

Przystawka z paluszkami surimi. Przepis palce lizać

Trzy lata po Broad Peak czas wciąż nie leczy ran. Ewa Berbeka o stracie męża

Trzy lata po Broad Peak czas wciąż nie leczy ran. Ewa Berbeka o stracie męża

Zamiast strzelać selfie z choinką - pogadaj z dziadkiem

Zamiast strzelać selfie z choinką pogadaj z babcią!