Zdrowie

Pierwszy Nobu Hotel w Polsce!

Redakcja
Redakcja
3 sierpnia 2020
Fot. Materiały prasowe
 

3.08 – już dziś wielkie otwarcie prestiżowego hotelu Roberta de Niro, Nobu Matsuhise oraz Meira Tepera! W dniu premiery, na Westwing.pl pokazujemy Wam luksusowe wnętrza, w których nowoczesny design z najwyższej półki łączy się z historią i dziedzictwem stolicy.

Odwiedź z nami inspirujące wnętrza Nobu Hotel Warsaw! To pierwsze miejsce stworzone przez grupę Nobu Hospitality w Polsce, a zarazem 12. hotel tej luksusowej marki lifestylowej założonej przez Roberta de Niro, Nobu Matsuhise oraz Meira Tepera na świecie!

Fot. Materiały prasowe

Nobu Hotels dostępne są na pięciu kontynentach i w największych stolicach, dlatego są synonimem wyjątkowego stylu życia. To potwierdza, że Warszawa miała okazję dołączyć do prestiżowego grona. Polska siedziba świetnie wpisuje się do pozostałych swoim designerskim, światowym wyglądem oraz wysokimi standardami.

Tutaj historia spotyka nowoczesność

Luksus, prostota, nastrój subtelnego wyciszenia, wyrafinowany design – Nobu Hotel Warsaw łączy wszystkie te cechy, nawiązując jednocześnie do dziedzictwa i historii Warszawy. Hotel powstał w samym sercu miasta i składa się z dwóch skrzydeł: w miejscu odnowionego i zrewitalizowanego Hotelu Rialto znajduje się jego część classic, a skrzydło modern zostało zaprojektowane i zbudowane od nowa.

Fot. Materiały prasowe

Nobu Hotel Warsaw odzwierciedla transformację Warszawy – jego bryła naturalnie przechodzi z kamienicy w stylu Art Déco w nowoczesną zabudowę. We wnętrzach panuje bezpretensjonalna elegancja i oryginalne wzornictwo. O tym łatwo można się przekonać, ponieważ odwiedzamy aż 5 wyjątkowych pomieszczeń hotelu Nobu i przyglądamy się im z bliska!

Sypialnie Apartamentów Miyabi & NOBU

To pomieszczenia zaaranżowane za pomocą kontrastów. Jasne, ciepłe drewno bezpośrednio łączy się w nich z chłodnym betonem, a całość łagodzi oświetlenie, które można komponować w zależności od nastroju i potrzeb. Te sypialnie są kwintesencją nowoczesnej intymności.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Strefa wypoczynkowa

To miejsce zapraszające do relaksu. Miękkie linie i pastelowe barwy mebli oraz dekoracji podkreślają swobodny charakter pomieszczenia. Na pierwszy rzut oka wiadome jest jego przeznaczenie. Mimo niewielkich rozmiarów, otrzymujemy wrażenie przestrzeni za sprawą dużego okna.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Apartament Nobu

Gdzie mieszka luksus? W apartamencie Nobu Hotel Warsaw! I wszystko tutaj traktuje o jego obecności, poczynając od wyrafinowanych barw, a na wysokiej jakości materiałach kończąc. Marmur, drewno, beton, artystowskie konstrukcje. To wnętrze wprost stworzone do podziwiania!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Łazienka Nobu Suite

To już nie łazienka, a pokój kąpielowy. Wanna wykonana jest z drewna tekowego, a tuż przy niej stoi eleganckie siedzisko, przez co pomieszczenie zyskuje bardziej salonowy wygląd. Panujący we wnętrzu klimat sprzyja wyciszeniu i przywodzi na myśl wystrój luksusowego spa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pokój Classic

Wnętrze pokoju nawiązuje do historii miasta. Wygląda jak zachowany pokój z luksusowej kamienicy dawnej Warszawy. Wchodząc do niego, można poczuć się tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Pokój Classic ma w sobie niesamowity ładunek szyku i tajemnicy. Jest on też dowodem na to, że piękno stylu klasycznego nigdy nie przemija!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nobu Hotel Warsaw przyjmuje gości od 3.08.2020 roku. W przypadku chęci dokonania rezerwacji prosimy o bezpośredni kontakt z hotelem: warsaw.nobuhotels.com


Zdrowie

Silne kobiety, te kilka rzeczy robią inaczej

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 sierpnia 2020
Silne kobiety, te kilka rzeczy robią inaczej
Fot. iStock / Izf

Patrzymy na nie trochę z zazdrością, podziwem i strachem – jak na kolorowe ptaki, którymi chciałybyśmy się stać. A przecież to kobiety takie jak my, każda z nas może nią być.

One po prostu robią kilka rzeczy inaczej, trochę na przekór wyuczonemu poczuciu winy, strachowi, zachowawczości, która zazwyczaj wcale nie jest potrzebna. Walczą o siebie i to co kochają – naprawdę. Bo ich siła nigdy nie jest demonstracją, nigdy nie jest na pokaz. Ich siła, jest schowana bardzo głęboko… w nich samych.

Silne kobiety, te kilka rzeczy robią inaczej

1. Podejmuje decyzje

Nie wstydzą się ich i z nich nie rezygnują. Wiedzą, że nie są nieomylne, że wiele błędów przyjdzie im jeszcze popełnić – nie uciekają przed nimi, to część tego życia.

2. Robi różne rzeczy sama

Nie potrzebuje obecności drugiej osoby, aby utwierdzić się przekonaniu, że:

  • jest wartościowa,
  • dobrze postępuje,

Nie potrzebuje innych, by miło spędzić czas, nie boi się własnego towarzystwa ani odbicia w lustrze.

3.  Nie narzeka

Bo zupełnie nie musi tego robić. Woli działać, niż czekać aż problem zniknie (bo nie zniknie) lub ktoś rozwiąże go za nią (nikt tego za nikogo nie zrobi).

Wie jak jest i…

4. Mówi jak jest

Bo nawet najmniej sprzyjające okoliczności czasem się zdarzają, bo  świat ma tak różne barwy, że nie ma powodu, dla którego miałaby udawać, że jest inaczej lub się go wstydzić.

5. Jest pewna siebie, bo…

Zna swoje mocne i słabe strony. Tak jak wiele innych kobiet zna różne fakty i potrafi ocenić sytuację, ale w przeciwieństwie do innych, nie daje się porwać chwilowej histerii, strachowi. Korzysta mądrze z wiedzy, którą ma, nie pozwala na to by się zagubiła w emocjach i biegu.

6. Nie potrzebuje zewnętrznej motywacji

A jeśli na coś brak jej własnej, autonomicznej motywacji, wie, że być może nie warto w ogóle iść w tę stronę? Jest silna, by potrafić się zmobilizować do działania,bo rozumie, że to zawsze działa na jej korzyść i służy jej rozwojowi.

7. Jest samowystarczalna

Nie potrzebuje innych, by:

  • upewnić się w swoich decyzjach,
  • czuć się wartościową kobietą,
  • czuć się mądrą, piękną lub zmęczoną,
  • wiedzieć dokąd zmierza,
  • nie zagalopować się,
  • kochać siebie,
  • kochać życie.

8. Nie czeka aż „coś” się pojawi, tworzy to

Nie czeka aż pojawi się lider, który uratuje zbłąkane stadko,  jeśli go nie ma – sama się nim staje.

9. Podejmuje ryzyko

Nie boi się ryzyka i wcale nie jest przez to lekkomyślna. W trudnej i ryzykownej sytuacji, nie ucieka – ale waży swoje szanse i szuka dobrej drogi.

10. Nie udaje ofiary

Bo nie musi okłamywać ani innych, ani siebie. Bierze życie z otwartymi ramionami,  gdy coś chce w nim zmienić – zmierza do tego, a gdy chce zmienić coś w sobie – pracuje nad sobą, nie musi nikogo grać.

11. Nie czeka na nikogo

Bo wie doskonale, że nie może mierzyć siebie miarą drugiego człowieka. Że nawet mając u swego boku najwspanialszego kochanka, najwierniejszego przyjaciela i najbardziej oddanych ludzi – nie jest to miarą jej empatii, oddania, miłości i dobra. Ona wie, że nie można chować się za innymi, ani okrutnie dla siebie i innych, czerpać bez końca z tego, co w nich dobre.

12. Inwestuje w siebie

Bo wie, że trzeba być dobrym dla ludzi, i dla siebie też. A zainwestowany czas czy pieniądze – zawsze wracają.

13. Jest zorientowana na cel

Potrafi lekko stąpać po ziemi jednocześnie nie tracąc z oczu celów i marzeń. Gdy postanawia, że coś osiągnie, zobaczy, nauczy się – jest w tej drodze do celu bardzo konsekwentna.

14. Nie potrzebuje stałego głaskania po głowie i zachwytów

Nie musi być gwiazdą, duszą towarzystwa; nie musi zbierać zachwytów na Facebooku, ani szukać potwierdzenia słuszności swoich myśli i decyzji. Jest pewna swojej wartości i swoich decyzji.

15. Jest sobie wierna

Gdy już podejmie decyzje, nie próbuje od niej uciekać, nie szuka wymówek i usprawiedliwień, tylko po to, by trudne rzeczy od siebie oddalić, przesunąć na bezpieczne „później”.


Źródło: powerofpositivity.com


Zobacz także

6 powodów, dla których powinnaś jeść kiełki codziennie

mango - wartości odżywcze, kalorie, zalety, alergia, jak obrać, jak kroić mango

„Owoc bogów” dla osób z insulinoopornością i w diecie przeciw nowotworom. Co dobrego daje włączenie mango do diety?

Sposób na hollywoodzki uśmiech – rodzaje aparatów ortodontycznych