Go to content

Cztery sposoby na infekcję intymną

Cztery sposoby na infekcję intymną
Fot. iStock / PeopleImages

Jeśli myślicie, że znajdziecie tutaj domowe czary-mary i magiczne, niebywałe specyfiki na swędzenie i pieczenie, to się zdziwicie. Bo magiczne specyfiki będą, ale nie mają nic wspólnego z wiedzą tajemną. Dlatego zapraszam was na wycieczkę po kobiecej intymności – sprawdźcie, co szybko i skutecznie pomoże w przypadku infekcji, o czym bardzo „lubimy” zapominać…

Sposób pierwszy: Najlepszym sposobem na infekcje – jest niedopuszczenie do niej!

I to nie żart. Wiem, że powiecie „gdyby to było takie proste, to kobiety nie miałyby problemów”, ale wiem też, że choć deklarujemy wiedzę i troskę o swoją intymność z wykonaniem bywa naprawdę różnie. Codzienna higiena nie może być agresywna. Mit szarego mydła, powinien już dawno odejść do lamusa, mydło podwyższa pH i niszczy ochronne Lactobacillis.

Do higieny intymnej, która jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowia intymnego, ale i pierwszą linią walki z rozpoczynającą się infekcją – wybieramy kosmetyki do tego przeznaczone. Nie mydło (nawet to szare), nie żel pod prysznic, nie! Specjalistyczne, hipoalergiczne kosmetyki do higieny intymnej dają gwarancję zachowania w dobrej kondycji naturanych  ochronnych mechanizmów – dlatego, że pH okolic intymnych różni się od pH naszej skóry i tak powinno pozostać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Szukajcie emulsji z zawartością Lactobacillus, które niszczą chorobotwórcze bakterie i grzyby i pomagają w utrzymaniu naturalnej, fizjologicznej flory bakteryjnej okolic intymnych. Podczas wyboru kosmetyku możemy śmiało wymagać: 0% konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła. Świetnym produktem jest prOVag® emulsja. Mogą ją stosować alergicy, kobiety w ciąży i małe dzieci.

I jeszcze dobra rada, zrezygnujcie z gąbek i myjek – to prawdziwa kolonia dla drobnoustrojów. Obojętnie czy objawy, które się pojawiły są pierwszym dzwonkiem czy intensywnie cię dręczą i wyczekujesz już wizyty u specjalisty – prawidłowa higiena intymna, to pierwszy sposób na ulżenie sobie nieco i wzmocnienie okolic intymnych przed bitwą z bakteriami lub grzybami.

Przed wykonaniem intymnej toalety wykonaj tzw. nasiadówki z kory dębu – doskonały sposób naszych mam i babć, takie ziołowe zabiegi przyniosą ci ulgę.

Sposób drugi: Szybka reakcja, naturalne wspomaganie

Jeśli już wiesz, co się święci – a nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie nie pozostawiają złudzeń – zadziałaj miejscowo. My polecamy prOVag żel®, którymiałyśmy okazję wypróbować. To ciekawy produkt dostępny na rynku. Żel wspomagający podczas infekcji intymnych – do zewnętrznego użytku. Żel oprócz właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych jest bardzo kojący. Oprócz wspomagania (nawet podczas „profesjonalnego” leczenia) sprawdzi się również w walce z podrażnieniami. A o te podczas choroby nietrudno.

Sposób trzeci: Wzmacnianie naturalnej ochrony

Ten sposób powinien być dla wszystkich oczywisty, niestety nie zawsze tak jest. Bo dopóki nie pojawią się kłopoty, rzadko myślimy o stosowaniu probiotyków ginekologicznych. Bez względu na stopień infekcji i jej źródło, bez względu na to czy już jesteśmy po wizycie u ginekologa i w łazience dumnie stoi tuba z antybiotykiem (PS: nie trzymajmy ich w łazience!) lub paczka globulek, naturalne środowisko pochwy i okolic intymnych nie lubi zmian – uzupełnienie zbawiennych Lactobacillusów i utrzymanie odpowiedniego, chroniącego nas pH to zadanie priorytetowe. W takiej sytuacji probiotyk powinien być naturalnym wyborem. Szczególnie, że w przypadku antybiotykoterapii, czeka nas większa praca przy przywracaniu stanu zen.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wybór probiotyku też nie jest wcale oczywisty, bo nie każdy probiotyk okaże się dobry dla kobiecych problemów. Intuicyjnym wyborem będzie zakup preparatu oznaczonego jako „ginekologiczny”, jednak to nie jedyne kryterium, jakim powinnyśmy się kierować.

Aby zadziałał naprawdę skutecznie, warto wybrać taki dedykowany Polkom, czyli zawierający szczepy bakterii dopasowane do naszych potrzeb. Mikroflora pochwy różni się u kobiet – ale oprócz różnic indywidualnych, są jeszcze różnice geograficzne. Zupełnie inne proporcje szczepów bakterii  znajdują się w lekach dedykowanych Polkom, Kandyjkom czy mieszkankom Australii. W Polskich aptekach pojawia się coraz więcej preparatów dopasowanych właśnie do naszych potrzeb, w tym prOVag®.

W przypadku bakterii probiotycznych pochodzenie szczepów ma istotne znaczenie, ze względu na fakt, że ilość i proporcje bakterii w naturalny sposób występujących w organizmie człowieka różnią się w zależności od miejsca zamieszkania. Inny skład ma biocenoza pochwy kobiety zamieszkującej Afrykę czy Północną Amerykę, a jeszcze inny jest skład tej biocenozy u kobiet w Europie.

Sposób czwarty: Walcz na froncie

Gdy sytuacja jest paląca, a dolegliwości nie dają o sobie zapomnieć trzeba walczyć grubszą artylerią. Oprócz całego asortymentu lekkiego kalibru warto zasilić armię Lactobacillus „na miejscu”.

Z serii, o której wspominałam dostępny jest probiotyk dopochwowy (z tzw. polskimi szczepami) inVag®.

Pamiętajcie infekcje intymne zawsze trzeba wyleczyć PORZĄDNIE. Nie odkładajcie wizyty u ginekologa! A jeśli przyjdzie wam czekać na nią, nie skazujcie się na cierpienie. Te proste sposoby potrafią bardzo wspomóc nie tylko leczenie, ale i obniżyć dyskomfort czy ból – a nie oszukujmy się, w infekjach intymnych ten potrafi nieźle nam dopiec.

Piramida dla królowej, czyli…

Piramida Zdrowia Intymnego  – rewolucyjna koncepcja pełnej profilaktyki i  leczenia zakażeń pochwy (problemów intymnych) 

Piramida Zdrowia Intymnego to rewolucyjna koncepcja pokazująca  jak w pełni skutecznie, ale i w zgodzie z naturą kobiet leczyć oraz chronić zdrowie intymne. Wskazuje 4 proste zasady, których przestrzeganie jest gwarancją całościowego  dbania o zdrowie intymne.

Zasada 1: Zacznij od właściwej higieny intymnej

Prawidłowa higiena intymna to absolutna podstawa utrzymania zdrowia intymnego. Dzięki właściwemu wyborowi prOVag emulsji, nie tylko nie zaszkodzisz swojej mikroflorze i śluzówce  (jak wiele innych preparatów),  ale i zadziałasz kompleksowo: delikatnie mycie+ochrona+pielęgnacja.

provag_grafika

Zasada 2: Przy pierwszych problemach działaj szybko i skutecznie

Pierwsze objawy typu podrażnienia czy świąd świadczą o braku równowagi mikrobiologicznej lub o alergiach, które mogą prowadzić do stanów zapalnych. Wyprzedź problemy: zadziałaj natychmiast w zgodzie z kobiecą naturą. Użyj prOVag żel, który działa antybakteryjnie i antygrzybiczo oraz łagodzi podrażnienia i chroni. 

Zasada 3: Stosuj długotrwałą ochronę intymną

Warto rozpieszczać swoją kobiecość  – chronić ją skutecznie i długotrwale! Zwłaszcza w szczególnych sytuacjach jak: nawroty problemów intymnych, antybiotykoterapia, ciąża, menopauza, antykoncepcja zastosuj podwójną osłonę kapsułki prOVag, które chronią odbudowują mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego.

Zasada 4: Skutecznie wylecz zakażenia intymne  (bakteryjne i grzybicze)

Kiedy leczysz zakażenia niezbędny jest dopochwowy lek, który szybko i skutecznie przywróci równowagę mikroflory pochwy i prawidłowe pH. Stosuj najlepiej przebadany i dopasowany do mikroflory Polek lek inVag. Użyj go wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych bakteryjnych i grzybiczych, w tym również upławów.

Dowiedz się więcej www.provag.info

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką ProVag