Zdrowie

6 najczęstszych przyczyn bólu głowy, które zależą od jego lokalizacji

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
1 z 6

Połowa głowy - szczególnie okolice skroni

Fot. iStock

To może być objaw migreny, na którą cierpią ludzie w różnym wieku. Ból jest specyficzny, bardzo dokuczliwy, najczęściej występujący w okolicy skroniowej. Często towarzyszą mu nudności, nadwrażliwość na światło i połowiczy ból twarzy. Zazwyczaj ataki trwają od 4 do 72 godzin, po czym następuje przerwa trwająca od kilku dni do kilku miesięcy. Napady mogą pojawiać się z tzw. aurą (mroczki przed oczami, szum w uszach, drętwienie twarzy, ciała, uczucie przechodzenia przez ciało prądu, problemy z wysłowieniem się i in.) lub bez niej, czyli po prostu pojawia się nagły i silny ból.

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Jak zerwać z telefonem, czyli kiedy nie możesz się oderwać od małego ekranu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 lutego 2018
1 z 1

Jak zerwać z telefonem, czyli kiedy nie możesz się oderwać od małego ekranu

Stwórz granice

To zdumiewające, jak często bierzesz telefon do ręki tylko po to, by „coś sprawdzić”, a następnie po 20 minutach orientujemy się, że straciliśmy mnóstwo czasu.  Pomyśl o  „małych przeszkodach”, które zmuszą cię do sięgania po telefon w wyniku świadomego wyboru.

Umieść gumową opaskę wokół telefonu lub naklejkę jako fizyczne przypomnienie, aby go odłożyć. Możesz też ustawić obraz ekranu blokady, który prosi o potwierdzenie, czy naprawdę chcesz kontynuować.

Zwróć uwagę na swoje ciało

Jaka jest twoja postawa? Jak oddychasz? Czy to, do czego używasz telefonu, sprawia, że ​​czujesz się dobrze? Czy naprawdę chcesz go teraz używać?

Rób przerwy

Zostaw telefon w domu, idąc na spacer. Podczas podróży pociągiem czy samochodem, zamiast sprawdzać pocztę wyglądaj przez okno. Na początku możesz być zaskoczony tym, jak trudno ci będzie nie sięgać po aparat. Z czasem nauczysz się na nowo cieszyć się tym, co wokół ciebie.

Zadaj sobie pytania egzystencjalne

Jeśli wszystko inne zawiedzie, weź pod uwagę, że kiedyś umrzesz… Jak myślisz, ile osób na łożu śmierci powie: „Żałuję, że nie spędziłem więcej czasu na Facebooku”?  To jest twoje życie. Ile czasu chcesz poświęcić swojemu telefonowi, a ile prawdziwym relacjom?…


Na podstawie: nytimes.com

 

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
20 lutego 2018
1 z 1

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Fot. iStock/Xsandra

Odpowiedni zapach

Zapach, jaki wokół siebie roztaczamy jest niezwykle istotny. I nie chodzi wyłącznie o to, czy komuś się podoba czy też nie. Czy jest intensywny i drażniący czy delikatny i przyjemny. Nasz zapach może mieć duży wpływ na to, czy inni ludzie będą w stanie nam zaufać. Tu pomocna będzie lawenda, ponieważ działa kojąco. Inaczej zadziała na przykład mięta pieprzowa.

Wspólne kontakty

Łatwiej wzbudzić czyjeś zaufanie, mając wspólnych znajomych. Jest większe prawdopodobieństwo, że dwie osoby, które mają wspólnego znajomego/przyjaciela, szybciej się polubią i zdobędą swoje zaufanie, niż dwie osoby, których kompletnie nic nie łączy.

Na podstawie: Power of positivity

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Jak obniżyć poziom cukru we krwi

Jak obniżyć poziom cukru we krwi? Sposoby na to, by poziom glukozy wrócił do normy

Medyczny eksperyment leczniczy

Zawód wykonują nie z przypadku, a z powołania. Mężczyźni – położni. W Polsce jest ich tylko 71 pośród 37 tysięcy położnych