Lifestyle

Uśmierza ból głowy, ale pomaga też usunąć plamy z ubrań. Nietypowe zastosowania paracetamolu

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 września 2017
Fot. iStock/dolgachov
 

Jest jednym z najpopularniejszych leków przeciwbólowych. Sięgamy po niego, gdy pęka nam głowa, pojawi się stan zapalny lub gorączka. Ponadto jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Paracetamol, bo o nim mowa, możemy jednak wykorzystywać także na inne sposoby. Okazuje się, że znajdzie zastosowanie podczas usuwania uporczywych plam i pielęgnacji roślin.

Paracetamol na plamy z potu

Wystarczy rozgnieść kilka tabletek i zmieszać je z odrobiną wody. Papkę należy nanieść na plamy i pozostawić na kilkanaście minut. Potem pozostaje już tylko uprać ubrania tak jak zawsze. Dla bezpieczeństwa warto wcześniej zrobić szybki test po wewnętrznej stronie odzieży w niewidocznym miejscu, by mieć pewność, że paracetamol nie zniszczy tkaniny. Papkę z paracetamolu można wykorzystać nie tylko w walce z plamami z potu, ale także innymi, których do tej pory nie udało się usunąć.

Paracetamol kontra pleśń i grzyby

Ten popularny lek przeciwbólowy można z powodzeniem wykorzystać do pielęgnacji roślin. Wystarczy rozpuścić kilka tabletek w wodzie, przelać do butelki z atomizerem i delikatnie spryskać kwiatki. Dzięki temu nie zaatakują ich grzyby i pleśń.

Paracetamol w kosmetyczce

Osoby zmagające się z trądzikiem powinny mieć w domu zapas paracetamolu. Rozgniecione tabletki w połączeniu z ciepłą wodą mogą bowiem posłużyć jako antybakteryjna maseczka. Papkę należy nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut. Zabieg można powtarzać 2 razy w tygodniu. Regularne stosowanie maseczki z paracetamolu powinno znacznie poprawić wygląd cery.


 

Źródło: kobieta.onet.pl


Lifestyle

Royal baby po raz trzeci. Wiadomość prosto z Kensington Palace: Kate i William spodziewają się trzeciego dziecka

Redakcja
Redakcja
4 września 2017
Fot. Screen z Twittera / Kensington Palace
 

Parę minut temu Kensigton Palace wydał oświadczenie. To już pewne! Świat może już oczekiwać trzeciego królewskiego bobasa!

W dokumencie potwierdzono spekulacje na temat trzeciej ciąży księżnej Kate. Poinformowano, że z powodu porannych mdłości, które i tym razem nieco utrudniają przyszłej mamie życie, odwołano cześć jej spotkań i obowiązków. Czy świat oszaleje po raz trzeci? Pewnie tak. I bardzo dobrze – nic tak nie buduje wiary w ludzi, jak świadomość, że wciąż potrafimy się cieszyć z dobrych wiadomości!

Serdeczne gratulacje dla Księżnej i Księcia! Trzymamy kciuki!

Fot. Screen z Twittera / Kensington Palace

Fot. Screen z Twittera / Kensington Palace

  Źródło: , Telegraph


Lifestyle

8 naturalnych energetyków, które zdrowo postawią cię na nogi

Redakcja
Redakcja
4 września 2017
Fot. iStock/Dominic_Dahncke
Następny

Gotowe napoje energetyczne, po które tak wiele osób odważnie sięga, nie są obojętne dla organizmu. Najczęściej ich podstawę stanowi kofeina, tauryna (poprawia wydolność mięśni, także mięśnia sercowego, podnosi koncentrację) i witaminy z grupy B — utrzymują sprawność układu nerwowego i poprawiające pamięć.

Nadużywanie energy drinków może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych:

  • powoduje niepokój, nadpobudliwość, czasami agresję;
  • wzrost ciśnienia tętniczego i przyspieszenie akcji serca;
  • przy znacznym przekroczeniu dopuszczalnych ilości — arytmię serca;
  • bóle głowy, często nawet bardzo silne, wzmacniane dodatkowo podniesionym ciśnieniem.

Jeśli koniecznie potrzebujesz zastrzyku energii, gdy kawa przez gardło już nie przechodzi, lepiej sięgnij po naturalne produkty i ich połączenia. Dzięki nim nie zabraknie energii, bez szkody dla organizmu, ponieważ naturalne produkty dostarczają organizmowi substancji, które potrzebne są do codziennego funkcjonowania.

8 naturalnych energetyków, które zdrowo postawią cię na nogi


 

źródło: krokdozdrowia.com, kobieta.onet.pl

Zobacz także

Welur, dzianina oraz tiul – to one królują tej jesieni

„Dziękuję, że po cichu wybaczyłaś mi tę moją obojętność, zaciśnięte pięści. Że kochałaś kogoś kto traktował Cię jak wroga”. Akcja „Dziękuję Ci Mamo”

Dekalog kobiety, która odchodzi. Nie „zapominaj”, ale zaakceptuj, pogódź się z tym, czego już nie zmienisz