Go to content

Uśmierza ból głowy, ale pomaga też usunąć plamy z ubrań. Nietypowe zastosowania paracetamolu

Fot. iStock/dolgachov

Jest jednym z najpopularniejszych leków przeciwbólowych. Sięgamy po niego, gdy pęka nam głowa, pojawi się stan zapalny lub gorączka. Ponadto jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Paracetamol, bo o nim mowa, możemy jednak wykorzystywać także na inne sposoby. Okazuje się, że znajdzie zastosowanie podczas usuwania uporczywych plam i pielęgnacji roślin.

Paracetamol na plamy z potu

Wystarczy rozgnieść kilka tabletek i zmieszać je z odrobiną wody. Papkę należy nanieść na plamy i pozostawić na kilkanaście minut. Potem pozostaje już tylko uprać ubrania tak jak zawsze. Dla bezpieczeństwa warto wcześniej zrobić szybki test po wewnętrznej stronie odzieży w niewidocznym miejscu, by mieć pewność, że paracetamol nie zniszczy tkaniny. Papkę z paracetamolu można wykorzystać nie tylko w walce z plamami z potu, ale także innymi, których do tej pory nie udało się usunąć.

Paracetamol kontra pleśń i grzyby

Ten popularny lek przeciwbólowy można z powodzeniem wykorzystać do pielęgnacji roślin. Wystarczy rozpuścić kilka tabletek w wodzie, przelać do butelki z atomizerem i delikatnie spryskać kwiatki. Dzięki temu nie zaatakują ich grzyby i pleśń.

Paracetamol w kosmetyczce

Osoby zmagające się z trądzikiem powinny mieć w domu zapas paracetamolu. Rozgniecione tabletki w połączeniu z ciepłą wodą mogą bowiem posłużyć jako antybakteryjna maseczka. Papkę należy nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut. Zabieg można powtarzać 2 razy w tygodniu. Regularne stosowanie maseczki z paracetamolu powinno znacznie poprawić wygląd cery.


 

Źródło: kobieta.onet.pl