Go to content

Skuteczny sposób na ból głowy? Odpowiedź jest jedna – ocet jabłkowy

Fot. iStock/Vertigo3d

Jasne, można wziąć tabletkę i po bólu, ale ile można się faszerować lekami? Czasami zastanawiamy się nad alternatywnymi sposobami radzenia sobie z różnymi dolegliwościami, więc dlaczego nie z bólem głowy?

Bóle głowy są powszechną uciążliwością dla większości z nas. Powszechnie też wiadomo o zaletach octu jabłkowego – od poprawy trawienia do bycia pomocnym w leczeniu bólów głowy. To czy ocet jabłkowy jest skuteczny w leczeniu bólów głowy nie zostało jeszcze udowodnione naukowo udowodnione, jednak przez wiele osób jest polecany.

Ocet jabłkowy może działać na podstawową przyczynę bólu głowy. Surowy, niefiltrowany może zawierać żelazo, potas i wapń. Zarówno te minerały, jak i kwasowość w occie jabłkowym mogą pośrednio pomóc w pozbyciu się bólu głowy, którego częstą przyczyną bywają problemy z trawieniem.

Ponadto jedno z badań wykazało, że ocet jabłkowy obniża poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą. Ta korzyść może pomóc regulować skoki cukru, które czasami także powodują bóle głowy. Przy czym zaznaczamy, że osoby z cukrzycą przed użyciem soku jabłkowego powinny porozmawiać z lekarzem.

Jak działa ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy nie wpływa bezpośrednio na ból głowy w sposób, w jaki działa środek przeciwbólowy. Bóle głowy mogą mieć różne przyczyny, od alergii i problemów trawiennych po stres i wysokie ciśnienie krwi. Uważa się, że ocet jabłkowy działa na podstawową przyczynę bólu głowy.

Nie wiesz, jak wprowadzić ocet jabłkowy do diety? Wypróbuj jeden z proponowanych pomysłów.

Najbardziej podstawowy przepis

1 łyżeczka octu jabłkowego
350 ml wody

W razie potrzeby osoba może wypić tę mieszankę, żeby zmniejszyć przynajmniej ból głowy.

Istnieje wiele smaczniejszych sposobów.

Zimny ​​tonik jabłkowy

Zastąpienie połowy wody w podstawowej recepturze sokiem jabłkowym może zmniejszyć kwaśność napoju. Niektóre osoby mogą osłodzić ją miodem.

250 ml wody
250 ml soku jabłkowego
1 łyżka octu jabłkowego
1 łyżeczka miodu (opcjonalnie)

Składniki wymieszać w dużej szklance.

Ciepły napój z miodem cayenne

Pieprz cayenne w tym napoju dodaje pikantnego kopa, a słodzi się go miodem.

250 ml ciepłej wody
1 czubata łyżeczka miodu
1 łyżeczka octu jabłkowego
odrobina pieprzu z cayenne

Wymieszać wszystko i można wypić.

Ocet jabłkowy z pewnością nam nie zaszkodzi, więc dlaczego nie spróbować?


źródło: medicalnewstoday.com