Zdrowie

12 haków na raka

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 września 2016
12 haków na raka
Fot. iStock
 

12 haków na rakanie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne1 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne2nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne3 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne4 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne5 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne6 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne7 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne8 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne9 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne10 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne11 nie daj sie rakowi zycie jest zbyt piekne1212 haków na raka


Fot. iStock


Zdrowie

Dzikie ruchy to najlepszy fitness. Czas powrócić do korzeni dzięki paleo fitness

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
13 września 2016
Fot. iStck / microgen
 

Zapewne znana jest wielu z was dieta paleo, czyli żywienie jak najbardziej podobne do tego, w jaki sposób jedli nasi przodkowie. Dla miłośników naturalnych rozwiązań dieta to nie jedyna opcja zdrowego życia, teraz furorę robi sportowe nawiązanie do przeszłości, czyli paleo fitness. 

Nie potrzeba karnetu do siłowni, wystarczy przestrzeń i świeże powietrze, choć i paleo fitness można również w domu wykonywać. O co w tym dokładnie chodzi?

Naśladowanie dzikich ruchów zwierząt

Paleo fitness opiera się na nauce prawidłowych wzorców ruchowych, które można obserwować w ruchach zwierząt oraz dzieci. Przy  wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, wypracujemy siłę, poprawimy wydolność i wytrzymałość, tylko dzięki zaangażowaniu mięśni całego ciała. To jest bardzo ważne, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę to, że upośledzamy pracę mięśni każdego dnia, z powodu siedzącego trybu życia. Chodzi o to, by jak najgłębiej sięgnąć do natury i czerpać z niej korzyści, o których zdążyliśmy zapomnieć wraz ze zmianami cywilizacyjnymi.

Zestaw ćwiczeń paleo

Teoretycznie, samo ruch nie jest skomplikowany, ale wkładając w „zwierzęce” ruchy pełnię energii, nie sposób się nie zmęczyć. Ale pot i łzy prowadzą do sukcesu, a przy okazji nauczycie się czerpać pierwotną satysfakcję z ruchu, bez ograniczeń miejsca, sprzętu i zbędnych nakładów finansowych. Pamiętajcie, że w zależności od poziomu zaawansowania, zmienia się dystans i liczba powtórzeń. Należy ćwiczyć przez pół godziny przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Ćwiczenie nr 1. Ruch niedźwiedzia – 3/5/10 metrów

Ćwiczenie nr 2. Ruch kraba  – 3/5/10 metrów

Ćwiczenie nr 3. Skoki zająca – 3/5/10 metrów

Ćwiczenie nr 4. Ruch królika – 3/5/10 metrów

Ćwiczenie nr 5. Wspinaczka – 6/12/18 stopni

Jeśli najdzie was fantazja, możecie eksperymentować ze sposobem poruszania się innych zwierząt.

źródło: kobieta.wp.pl

 


Zdrowie

30 małych gestów, które podtrzymają ogień w związku

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
13 września 2016
fot. iStock/teksomolika

Miłość to trudna sprawa. Na początku są motylki w brzuchu, różowe okulary i ogień, który mógłby podpalić całe miasta. Jednak w pewnym momencie o ten płomień trzeba zacząć dbać. Nie potrzeba jednak wielkich poematów z wyznaniem uczucia i drogich prezentów. Chodzi o małe gesty, które sprawiają, że kocha się najbardziej. Gdybyś potrzebowała pomocy w wymyśleniu kilku, aby twój ukochany poczuł się potrzebny i adorowany (a tego potrzebuje nawet facet!), przychodzimy z pomocą!

 1. Odtwórz w domu danie z jego ulubionej restauracji. Może nie wyjdzie idealnie, ale liczą się chęci!

 2. Kup mały prezent ot tak, bez okazji.

 3. Powiedz „dziękuję”. To jedno z tych słów, które naprawdę świadczą o docenieniu małych rzeczy robionych przez twojego partnera.

 4. Bądź najlepszą motywacją podczas ciężkich dni w pracy. Pamiętaj, że nawet jedno motywujące zdanie od bliskiej osoby dodaje skrzydeł bardziej niż Red Bull!

 5. Napisz „kocham cię” na małej karteczce. Schowają ją w jego portfelu, kalendarzu czy laptopie. Efekt gwarantowany!

 6. Trzymajcie się za ręce w miejscach publicznych. Pamiętasz tę parę trzymającą się za ręce w parku? To naprawdę wzruszający widok, a przy okazji jest najprostszą oznaką przynależności do siebie.

 7. Niespodzianki? Postaw na niespodziewany lunch! Wybierz waszą ulubioną knajpę albo sama ugotuj coś pysznego i zróbcie sobie piknik!

 8. Szybko przepraszaj za popełniane błędy i słowa wypowiedziane bez przemyślenia.

 9. Nic nie smakuje lepiej niż zwycięstwo, zwłaszcza to w kłótni. Pozwól mu wygrać raz czy dwa.

 10. Pozwól mu od czasu do czasu na odrobinę szaleństwa! W końcu w każdym z nas jest odrobina dziecka i nadchodzi taki moment, w którym trzeba je uwolnić.

 11. Wróćcie razem do szkoły! Albo raczej na lekcje. Nauczcie się czegoś razem. Może lekcje gotowania albo karate?

 12. Zrób swojemu ukochanemu masaż stóp – najlepszy relaks po ciężkim dniu w pracy!

 13. Jasne, trudne sytuacje łatwiej rozgryzać razem. Jednak czasem każdy z nas potrzebuje przestrzeni dla siebie. Pozwól mu na samotność w czasie ciężkich dni.

 14. Powiedz „kocham” bez powodu. Ot tak, z czułością w ciągu dnia.

 15. Masaż stóp to jedno, ale masaż pleców to cudowne poczucie bliskości, które może się okazać wstępem do pełnego czułości seksu.

 16. Motywuj się do robienia choć jednej miłej rzeczy dla ukochanego dziennie,  zupełnie swobodnie i z uśmiechem na twarzy.

 17. Przygotuj gorącą kąpiel. Taką z olejkami eterycznymi, jego ulubioną kulą do kąpieli i świecami w łazience. Pozwól mu relaksować się tak długo, jak będzie chciał.

 18. Czytajcie razem książkę! Niech raz on czyta tobie, a następnie ty jemu. Jeżeli twój facet ma cudowny, niski głos… Skorzystacie z tego oboje.

 19. Mecz? Serial kryminalny, za którym nie przepadasz? Usiądź na kanapie obok niego i obejrzyj jego ulubiony serial czy sport razem z nim. Tylko pamiętaj – żadnych pytań!

 20. Wspólny początek dnia? Zróbcie razem śniadanie! Nieważne, co będziecie gotować, najważniejsza jest bliskość i budowanie zgodności jako zespół, którym przecież jesteście.

 21. Umyj mu samochód. Gwarantujemy – to gest, który doceni każdy facet! Tylko nie przekładaj nic w środku! To może skończyć się tragedią.

 22. Spróbujcie razem czegoś, czego żadne z was jeszcze nigdy nie próbowało. Jazda na quadach? Wycieczka rowerowa przez całą Polskę? Bądźcie kreatywni!

 23. Wybierzcie się razem na lekcje jogi. Może się okazać, że to będzie wasza nowa wspólna pasja, która rozpali wasze zmysły i uwolni głowy od wszelkich problemów.

 24. Zagrajcie w grę. Ale nie kolejną Fifę czy inne GTA. Zagrajcie w planszówkę! Jako powrót do dzieciństwa i oderwanie od zdigitalizowanej rzeczywistości.

 25. Dzielcie się swoimi marzeniami. Możecie stworzyć wspólną „bucket list” i sukcesywnie odhaczać na niej spełnione marzenia. To prawdziwa motywacja!

 26. Stwórzcie kilka celów, do których chcecie dotrzeć razem jako para. Nie muszą to być odległe i wielkie plany, liczą się chęci i wspólne działanie.

 27. Wybierzcie się na niespodziewane, nieplanowane wakacje! Niezależnie od tego gdzie pojedziecie, na pewno zbliżycie się do siebie i poczujecie się jak para zakochanych nastolatków.

 28. Wagary od pracy? Jeśli tak, to tylko razem i tylko w łóżku! A przy okazji włączcie ulubione kreskówki lub reality show, które nie będą miały nic wspólnego z górnolotnymi myślami.

 29. Idźcie razem na zakupy z jednym celem – niech on wybierze outfit dla ciebie, a ty dla niego. Tylko tak na serio, żebyście mogli razem wyjść na miasto i być dumni z gustu swojego partnera.

 30. Zaplanuj wieczór dla ukochanego. Od początku do końca tak, aby poczuł się szczęściarzem, bo w końcu ma ciebie!


źródło: LifeHack.org


Zobacz także

Dieta i ziemniaki? Wcale się nie wykluczają. Chcesz schudnąć – nie rezygnuj z ziemniaków, tylko gotuj je prawidłowo

Kąpiel solankowa i woda termalna – jakie mają korzyści?

10 wskazówek jak żyć zdrowo, szczęśliwie i w poczuciu spełnienia