Psychologia

Naprawdę nie rozumiesz, dlaczego wciąż przyciągasz facetów, którzy cię nie szanują?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
15 marca 2018
1 z 1

Naprawdę nie rozumiesz, dlaczego wciąż przyciągasz facetów, którzy cię nie szanują?

Fot. iStock/domoyega

Nie słuchasz bliskich

Twoi przyjaciele i rodzina zazwyczaj chcą dla ciebie jak najlepiej. Poza tym potrafią spojrzeć na twoje życie z innej perspektywy. Możesz myśleć, że uwzięli się na twojego nowego partnera, źle ci życzą lub nie znają się na rzeczy, ale… z reguły rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Zastanów się nad tym, co mają ci do powiedzenia twoi najbliżsi, zamiast się od nich odwracać.

Nie uczysz się na błędach

Poszukaj wspólnego mianownika we wszystkich tych poprzednich związkach. Co było nie tak? Dlaczego one się rozpadały? Jak się czułaś? Jakie cechy byłych partnerów ci przeszkadzały? Które zachowania były sygnałami ostrzegawczymi? Weź sobie to wszystko do serca i przestań powielać te same błędy.

Jesteś zbyt skłonna do kompromisów

Właściwie to trudno tu mówić o kompromisach, ty po prostu dajesz sobie wejść na głowę. Możesz mieć jakieś swoje przekonania, wartości, plany i marzenia, ale jesteś gotowa z tego wszystkiego zrezygnować dla pierwszego lepszego faceta, który wyzna ci miłość. Wiesz o tym doskonale, bo już wcześniej tak było, tylko wstydzisz się do tego przyznać. Możesz zmieniać swoje plany na weekend, ale kwestie szacunku, wierności i lojalności powinny pozostać nienaruszone. Ty natomiast bez problemu idziesz w kompromisy w każdej sferze. Błąd!

Boisz się samotności

Ba! Ty nawet nie wiesz, czym jest samotność, bo starasz się szybko znaleźć nowego faceta, gdy jeden związek się nie uda. Paniczny strach przed byciem singielką często powoduje, że decydujemy się na relację kimś, kto się napatoczy – dosłownie. I jeszcze dziękujemy Bogu, że w ogóle się trafił i nie musimy być same. „Kiepski facet jest lepszy niż żaden”? Natychmiast przestań tak myśleć.

Liczysz, że twoja miłość go zmieni

Tak, tak, na pewno. Że tak powiem – życzę powodzenia. Ach ta romantyczna miłość, która wszystko zniesie i wszystko naprawi. Może i temu facetowi da się pomóc, ale jak już, to powinien się za niego zabrać psychoterapeuta. Jasne, istnieje szansa, że ktoś się zmieni, ale to wymaga naprawdę wiele pracy samego zainteresowanego… A on pewnie wciąż pyta: „Ale o co ci chodzi?” i dodaje: „Sama się lecz”.

Zasługujesz na udany związek. Tylko najpierw musisz spojrzeć na siebie. Dopiero potem rozejrzyj się wokół.

Na podstawie: Your Tango

PoprzedniNastępny
Psychologia

Rak nie musi być być wyrokiem. 7 najlepiej rokujących nowotworów

Redakcja
Redakcja
16 marca 2018
1 z 7

Rak skóry

Fot. iStock / damiangretka

Raki skóry stanowią 8–10% wszystkich nowotworów złośliwych. Wśród nich 70–80% stanowią raki podstawnokomórkowe, a około 20% raki płaskonabłonkowe (dawniej kolczystokomórkowe). Każdy z nas ma aż 20%szans na to, że w ciągu życia rozwinie się ta choroba.

Rak podstawnokomórkowy nie daje praktycznie przerzutów, leczy się go poprzez chirurgiczne wycięcie zmiany. Odsetek przeżyć 5-letnich sięga w tym przypadku 100 %, co oznacza całkowitą wyleczalność.

Rak płaskonabłonkowy może dawać przerzuty odległe, co utrudnia leczenie. Mimo tego odsetek przeżyć 5-letnich wynosi ok. 90%.

PoprzedniNastępny
Psychologia

Jak często wykonujesz demakijaż włosów? Zaskoczona? Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”. Tydzień I – Demakijaż włosów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
15 marca 2018
Fot. iStock / PeopleImages

Cześć! Jesteś piękną kobietą bez względu na to, jaki jest twój typ urody, kolor włosów czy oczu. Piękno jest w tobie i wiele zawdzięcza twojej mądrości. Wiesz, że twoje ciało również jest ważne, wiesz, że musisz o nie dbać. Codziennie zdrowo się odżywiasz, starannie wieczorem zmywasz makijaż – masz świadomość, że to właśnie te codzienne, małe rytuały dają najlepsze efekty. A kiedy ostatni raz zrobiłaś demakijaż włosów?

– Co…? – zapytała moja znajoma – demakijaż włosów… – powtórzyła nieco ciszej. – A co niby miałabym z nich zmyć? Przecież ich nie maluję! – dodała już całkiem pewnie.

Jak myślicie?

Ano całkiem sporo. Fakt, nie ma na nich ani fluidu, ani tuszu (no chyba, że na szybko maskowałyście siwki w toalecie 😉 ), a włosy przecież myjemy regularnie, jednak codziennie zbierają ogrom zanieczyszczeń. Przeczytajcie!

Raz, dwa, trzy… 

Po pierwsze

Co znajdziesz na swoich włosach? Przede wszystkim naturalne zanieczyszczenia, czyli chociażby sebum, wydzielane przez skórę.

Po drugie

Na włosach i skórze głowy osadza się wiele zewnętrznych zanieczyszczeń. Wynika to m.in. z wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie

Trzecim rodzajem zanieczyszczenia, którego nie brakuje na włosach i skórze głowy są… kosmetyki do stylizacji. Naprawdę nie tak łatwo usunąć skutecznie z włosów i skóry pozostałości lakierów, pianek, żeli, pomad, pudrów i innych super trwałych cudów, które ratują nam fryzury

To co, przydałby się jednak mały demakijaż?

… piękne włosy

Jak się okazuje nie każdy szampon „umyje” dobrze nasze włosy i skórę głowy – zupełnie tak samo, jak twarzy nie umyjemy prawidłowo samym mydłem i wodą. Pamiętajcie, że dodatkowo wybierając kosmetyki bogate w silikony itp. środki, które „pięknie” wygładzają i maskują, co nieładne, w pewnym sensie obklejamy nasze włosy jeszcze mocniej, zamiast dokładnie je oczyścić.

Kolejnym etapem pielęgnacji włosów, o którym bardzo często nie wiemy (lub zapominamy), jest peeling skóry głowy! Tak! Skoro peeling twarzy i ciała wykonujesz regularnie 1-2  razy w tygodniu, dlaczego omijasz skórę na głowie? Przecież tak samo wymaga odświeżenia i pobudzenia. Ten prosty zabieg wpływa bajecznie na kondycję włosów!

Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”

Przez trzy tygodnie będziemy namawiać was do wiosennej odnowy włosów. Wykonamy trzy kroki, które pozwolą wam poczuć się pięknie i zdrowo, żeby z uśmiechem na ustach móc sobie zanucić „… kwiaty we włosach potargał wiatr…”. 🙂 Bądźcie z nami, dbajcie o swoje włosy i poświęćcie im, nieco więcej uwagi niż zwykle, a szybko się wam odwdzięczą. W komentarzach do naszych artykułów piszcie, jak wy zadbałyście w tym tygodniu o swoje włosy, czy udało wam się je porozpieszczać i jak się czujecie.

Na zakończenie każdego tygodnia wybierzemy 3 laureatów, a po zakończeniu akcji – rozdamy jeszcze dwa zestawy kosmetyków.

Tydzień I – Demakijaż włosów

Zadbajcie w tym tygodniu o odpowiednie oczyszczenie swoich włosów i skóry głowy. Dajcie im złapać głęboki oddech i pobudźcie. Niech obudzą się na wiosnę!

Co możecie zrobić? 

Po pierwsze przejrzyjcie swoje kosmetyki, zajrzyjcie ww etykietki, zobaczcie czy widnieją na nich nazwy SLS, SLES lub parabeny. Zapewne, jeśli są wolne od tego typu chemii, producent chętnie się tym pochwali.

Po drugie, wykonajcie peeling głowy. Warto kupić przeznaczony do tego kosmetyk lub wykonać swój domowy peeling – do szamponu dodajcie odrobinę cukru i wymasujcie głowę podczas mycia.  Domowy peeling ma tylko dwie drobne wady – jego jakość zależy od jakości szamponu, jakiego użyjemy oraz wypłukanie z długich włosów zajmuje nieco więcej czasu. My polecamy wam serdecznie nową linię kosmetyków L’biotica, które będziecie mogły wygrać w naszej akcji. BIOVAX BOTANIC – demakijaż włosów, to świetne i niedrogie kosmetyki. A jeśli już korzystałyście kiedykolwiek z produktów L’biotica – doskonale wiecie, że „czuć różnicę”.

Tydzień I – Laureaci:

 1. Ramona Bogdańska
 2. Aleksandra Wąsik
 3. Małgorzata Piotrowicz

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Nagroda tygodnia: nagroda przyznawana przez Jury na zakończenie każdego tygodni akcji.

3 x zestaw kosmetyków L’biotica z najnowszej linii „BIOVAX BOTANIC – Demakijaż włosów” w skład, którego wchodzą:

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka – 125 ml (1 szt.)

 

baner 1200x1200

Nagroda finałowa: nagroda przyznawana przez Jury na zakończenie akcji „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”

2 x zestaw kosmetyków L’biotica z najnowszej linii „BIOVAX BOTANIC – Demakijaż włosów” w skład, którego wchodzą:

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka – 125 ml (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akcja trwa od 15.03.2018 – 29.03.2018 r.. Wyniki finałowe zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 08.04.2018 r. oraz w artykułach cząstkowych (wyniki tygodniowe).

Partnerem akcji jest

lbiotica z R

producent linii

biovax botanic

 

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka

szampon_kplInnowacyjny szampon micelarny Biovax® BOTANIC, polecany do regularnego rytuału 'demakijażu włosów'. Dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy z sebum, pozostałości kosmetyków do stylizacji oraz wszelkich zanieczyszczeń, odkładających się na ich powierzchni każdego dnia.

Składniki aktywne, z organicznych upraw, gwarantują skuteczne i bezpieczne działanie oraz najwyższą jakość. Włosy po umyciu na długo odzyskują świeżość, lekkość i naturalny blask. Szampon Biovax® BOTANIC przywraca fizjologiczne pH skóry.

Efekty na włosach:

 • dokładnie oczyszczone włosy i skóra głowy
 • regeneracja na całej długości pasm
 • zmniejszenie przetłuszczania
 • włosy lekkie i miękkie
 • przywrócona naturalna objętość

BIOVAX BOTANICOdżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka

odżywka_botanica_7w1Odżywka ekspresowa Biovax® BOTANIC nawilżająca, przywracająca blask i witalność. Pielęgnuje, wzmacnia i wygładza oraz ułatwia rozczesywanie. Kosmetyk zgodny z fizjologicznym pH. Dzięki temu jako ostatni etap pielęgnacji, domyka łuski włosów, jednocześnie zabezpieczając je przed uszkodzeniami.

7 korzyści dla Twoich włosów:

 • Zwiększona odporność na uszkodzenia
 • Regeneracja uwrażliwionych miejsc włókna włosa
 • Intensywne nawilżenie
 • Miękkość i lekkość włosów
 • Ułatwienie rozczesywania
 • Wygładzenie i naturalny połysk
 • Ograniczenie elektryzowania się

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka

peeling_botanica_kplPeeling trychologiczny Biovax® BOTANIC polecany do regularnego rytuału demakijażu skóry głowy i włosów. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji. Peeling poprawia mikrokrążenie skóry głowy, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, przygotowując na dalsze etapy pielęgnacji. Zapewnia długotrwałą świeżość, dzięki formule zgodnej z fizjologicznym pH, przywraca skórze naturalną równowagę.

Efekt na włosach:

 • dokładnie oczyszczone włosy i skóra głowy
 • włosy uniesione u nasady
 • zmniejszenie przetłuszczania
 • zwiększona objętość włosów

Kosmetyki BIOVAX Botanic zawierają w swoim składzie surowce organiczne i certyfikowane znakiem ECOCERT oraz COSMOS. Ich zawartość jest gwarancją dbałości o wysoką jakość i skuteczność działania produktów. Linia uzyskała również certyfikat V DLA WEGETARIAN I WEGAN.

Więcej informacji znajdziecie na stronach: www.biovax.pl oraz www.lbiotica.pl


Zobacz także

8 mitów na temat miłości i jedna przypowieść

12 rzeczy, które tracisz próbując zadowolić wszystkich wokół

12 rzeczy, które tracisz próbując zadowolić wszystkich wokół

Niestabilny emocjonalnie, czyli jaki?