Psychologia

Lepiej bądź sama, zamiast tkwić w niby-związku. Zasługujesz na znacznie więcej niż „prawie”

Redakcja
Redakcja
30 listopada 2021
fot. Lyndon Stratford/iStock
 

Ty kochasz, a w każdym razie bardzo byś chciała kochać. Tak bardzo, że nie zauważasz, że to pragnienie przysłania ci prawdę. Tymczasem lepiej nie być z nikim, niż z byle kim.


Lepiej nie mieć do kogo wysłać SMS-a, niż wysłać komuś wiadomość, a potem uświadomić sobie, że przeczytał ją dwadzieścia minut temu i nadal nie wysłał Ci odpowiedzi.

Lepiej siedzieć samotnie w domu w piątkowy wieczór, oglądając Netflixa, niż spędzać godziny na ubieraniu się, tylko po to, by on w ostatniej chwili wszystko odwołał.

Lepiej wyjść i bawić się ze znajomymi, niż czekać i sprawdzać co chwilę, czy nie napisał, żebyś do niego przyszła.

Lepiej mieć swobodę flirtowania z innymi, niż pozostawać lojalną wobec tego, który flirtuje z innymi dziewczynami za twoimi plecami.

Lepiej się wyspać, niż siedzieć całą noc, czekając, aż przyjdzie jego następna wiadomość.

Lepiej nie mieć o kim marzyć, niż gonić za kimś, kto gra na boisku, wypatrując innych opcji, ponieważ nie chce się jeszcze ustatkować.

Lepiej dotykać się własnymi rękami niż spać z kimś, kto wykorzystuje cię tylko dla twojego ciała, nawet jeśli wie, że chcesz od niego więcej.

Lepiej skupić się na swoich przyjaciołach i pracy, niż poświęcać cały czas na analizowanie wysyłanych przez niego tekstów i zdjęć, które wrzucał na Instagram.

Lepiej przyznać, że jeszcze nie znalazłeś dla siebie odpowiedniej osoby, niż wmawiać sobie, że toksyczny chłopiec to chłopiec, z którym masz być.

Lepiej dać sobie miłość, której potrzebujesz, niż oddać całe serce komuś, kto spotka cię tylko w połowie drogi.

Lepiej powiedzieć, że jesteś singlem, niż jest to skomplikowane. Lepiej być szczęśliwym na własną rękę niż nieszczęśliwym z kimś innym.

Lepiej być singlem niż być w prawie związku, bo prawie nie wystarczy. Zasługujesz na więcej. Zasługujesz na rzetelność, konsekwencję, miłość.


Zasługujesz na kogoś, kto będzie planował z Tobą z tygodniowym wyprzedzeniem, bo chce mieć czas na posprzątanie swojego mieszkania i zaplanowanie idealnej randki, żeby Ci zaimponować. Kogoś, kto odpowie na Twoje SMS-y alarmowe, nawet jeśli jest druga w nocy i musi wstać do pracy o szóstej.

Zasługujesz na kogoś, kto jest nie tylko chętny, ale także chętny do zaangażowania się w tobie. Kogoś, kto poświęci się Tobie i nie będzie miał żadnych wątpliwości, że podejmuje właściwą decyzję.

Zasługujesz na kogoś, kto sprawi, że zobaczysz, że jesteś warta odesłania SMS-a, jesteś warta etykiety związku, jesteś warta całego jego czasu i uwagi.

Zasługujesz na znacznie więcej niż prawie. Zasługujesz na kogoś, kto mówi to, co myśli, kto daje tyle, ile akceptuje, kto dotrzymuje każdej obietnicy i nigdy Cię nie zawodzi.
Więc dopóki nie znajdziesz takiego związku, pozostań singlem.


Psychologia

„Nie wiem jeszcze jak walczyć z lękami, jak wyciszyć stary głos i odważyć się iść nową drogą, w zgodzie ze sobą”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
30 listopada 2021
fot. wundervisuals/iStock
 

W zeszłym roku rozstałam się z mężem. To był toksyczny związek, ale zrozumiałam to zbyt późno… Mamy dwoje dzieci. Postanowiłam nie wchodzić w nową relację dopóki nie odnajdę siebie. Dopóki nie zaakceptuje i nie pokocham siebie. Dopóki nie będę pewna, że wchodzę w tą relację, bo właśnie tego chcę, bo ta osoba jest dla mnie wyjątkowa – a nie dlatego, że czuję się samotna, że potrzebuję kogoś, kto wypełni moją pustkę. Zrozumiałam, że ta pustka to ja. Brakuje mi siebie.

Przez ostatnie lata gdzieś zniknęłam. Nie wiem co jest prawdą, a co moim wyobrażeniem i coraz częściej łapie się na tym, że żyję wyobrażeniami. Nie wiem, co myślę, czego chcę, a czego potrzebuję. Ciągle zastanawiam się, co pomyślą o mnie inni. Nie mam własnego zdania lub boję się je wygłosić z obawy, że nie mam racji, że się zbłaźnię… Niby wiem, że jestem ładna, inteligentna itp ale nie czuję się pewna siebie, wydaje mi się, że nie ma za co mnie kochać, że spotykając się z przyjaciółmi jestem dla nich stratą czasu, co ja mogę wnieść do ich życia?

ZOBACZ: 7 różnic między zdrowym a toksycznym związkiem. Który jest twój?

Nie mam nic mądrego do powiedzenia, jestem zwyczajną kurą domową, dom, praca, dzieci, wieczny brak kasy na przyjemności, wiecznie coś nie tak… co ja mogę im zaproponować? Tylko tracą czas… za co mają mnie kochać?

Dlatego w relacjach damsko-męskich bardzo się angażuje, próbuje być najlepszą wersją siebie wg siebie, daje z siebie dużo w ogóle nie pytając czy to jest to, czego ten ktoś potrzebuje, czy to mu odpowiada… zatracam siebie całkowicie w pierwszej lepszej relacji, chwytam się jak tonący brzytwy bo przecież nikt inny się mną nie zainteresuje. I zaczęło do mnie docierać – to nie tak. To tylko moje przekonania, moje lęki, moje wyobrażenia. To nie jest rzeczywistość.

Zrobiłam pierwszy krok. Otworzyłam oczy. Jestem coraz bardziej świadoma tego, co się ze mną dzieje. Zaczęłam szukać swojej drogi do siebie. Mam mętlik w głowie. Wciąż słyszę stare głosy, mieszają się z jakimś nowym głosem… Nie wiem czasem, kogo słuchać, który do mnie bardziej przemawia, ale czuję, w którą stronę powinnam iść. W stronę prawdy. W stronę bycia tu i teraz, w stronę uważności.

Nie wiem jeszcze jak walczyć z lękami, jak wyciszyć stary głos i odważyć się iść nową drogą, w zgodzie ze sobą. Ale obserwuję, zatrzymuję się coraz częściej i analizuję, pytam siebie… Czasem nie znam odpowiedzi. Ale poznam.

Macie dla mnie jakieś rady na ten nowy start w życie? Na poznanie siebie, pokochanie, zbudowanie poczucia własnej wartości, własnych granic, pewności siebie?


Psychologia

Slugging, koło ratunkowe dla przesuszonej skóry. Dlaczego warto go stosować?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 listopada 2021
Slugging
Fot. iStock

Slugging, czyli wazelinowanie skóry, to prosta metoda na intensywne nawilżenie mocno przesuszonej i spierzchniętej skóry. Warto stosować ją regularnie, ponieważ wazelina działa niczym dobroczynny kompres na skórę, który w jedną noc zdecydowanie poprawia jej nawilżenie i wygląd. Jak wykonać slugging i co jakiś czas można powtarzać zabieg?

Wazelina kosmetyczna jest produktem wszechstronnie wykorzystywanym do pielęgnacji. Można na jej bazie tworzyć lecznicze maści lub też zastosować bezpośrednio do nakładania na skórę, włosy i paznokcie. Co ciekawe, wazelina jest produktem pochodząca z ropy naftowej, która wcale nie kojarzy się z pielęgnacją przesuszonej skóry. Tymczasem okazało się, że substancja pojawiająca się na platformach wiertniczych doskonale sobie radzi z kojeniem niewielkich ran i oparzeń. Dopiero jednak odkrycie metody destylacji wazeliny sprawiło, że jej nowa postać, lżejsza w konsystencji oraz o jaśniejszej barwie, może być z powodzeniem stosowna w kosmetyce. Już od końca XIX wieku wazelina robiła furorę jako produkt ratunkowy dla przesuszonej skóry, oraz preparat na skaleczenia i oparzenia słoneczne. Po dziś dzień, mimo pojawienia się wielu innych produktów leczniczych i kosmetycznych, wazelina nadal cieszy się powodzeniem. To właśnie ona jest podstawą do wazelinowania twarzy, a sam slugging został doceniony za zbawienne działanie na skórę.

Slugging

Fot. iStock/Slugging

Slugging — jak wykonać wazelinowanie skóry?

Aby zastosować slugging, wystarczy mieć pod ręką wazelinę kosmetyczną i postępować zgodnie z prostym instruktażem. Maskę z wazeliny można zastosować na dwa sposoby. Pierwszy, to nałożenie jej na noc, podczas której skóra regeneruje się najlepiej. Wtedy jednak należy pamiętać, by na poduszę nałożyć miękki ręcznik, który wchłonie wazelinę w przypadku wytarcia o niego twarzy. W innym przypadku wazelina zostanie na pościeli. Drugim sposobem jest nałożenie wazeliny w ciągu dnia, co pozwala usuwa problem ewentualnego zabrudzenia pościeli. Warunkiem jest jednak pozostawienie warstwy wazeliny przez kilka godzin, by miała ona czas zadziałać.

W obu przypadkach slugging wymaga wykonania następujących kroków. Zabieg należy zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry i nałożenia na nią zazwyczaj używanego kremu nawilżającego. Gdy po kilku chwilach krem wchłonie się w skórę, czas na nałożenie grubej warstwy wazeliny. Rano, jeśli slugging przypadł na noc, lub po upływie kilku godzin w ciągu dnia, twarz trzeba dokładnie oczyścić z warstwy wazeliny. Najlepiej pierwszą warstwę zdjąć ręcznikiem papierowym, chusteczkami higienicznymi, lub dużymi płatkami kosmetycznymi, a pozostałość zmyć ciepłą wodą z dodatkiem kosmetyku myjącego, stosowanego na co dzień.

Slugging

Fot. iStock/Slugging

Jak często można wykonywać slugging?

Zabieg sluggingu, o ile za pierwszym razem na skórze nie działo się nic nieprzewidzianego, można powtarzać raz na dwa tygodnie. Wysoko oczyszczona wazelina uznawana została za substancję całkowicie bezpieczną dla zdrowia. W zasadzie slugging polecany jest dla skóry suchej i spierzchniętej, ale raz na jakiś czas mogą spróbować go osoby ze skórą tłustą. Tu należy jednak zachować ostrożność, ponieważ pod tłustą warstwą kosmetyku na skórze łojotokowej, trądzikowej, mogą namnażać się bakterie.

Slugging — efekty stosowania

Slugging przynosi dobre efekty, ponieważ wazelina, choć sama nie ma właściwości odżywczych, pozostaje na powierzchni skóry, tworząc na niej specyficzny okład, warstwę natłuszczającą i ochronną. To sprawia, że w skórze zatrzymywana jest wilgoć, w dodatku zyskuje ona ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Wazelina nie uczula i nie podrażnia skóry, można ją nawet stosować na delikatną skórę dzieci, skórę wrażliwą, a nawet atopową.

Jak jeszcze można wykorzystać wazelinę do pielęgnacji urody?

Slugging to tylko jeden ze sposobów na wykorzystanie wazeliny dla urody. Wazelina to uniwersalny produkt, który można na różne sposoby zastosować w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Sprawdzi się jako natłuszczający spierzchnięte usta i chroniący je przed czynnikami zewnętrznymi. Działanie czystej wazeliny szczególnie doceniane jest zimą. Na co dzień składnik ten, wraz z innymi pielęgnacyjnymi substancjami, znajdziemy w pomadkach do ust.

Slugging

Fot. iStock

Wazelina skutecznie poradzi sobie z problemem popękanej skóry rąk i pięt. Najlepiej wysmarować potrzebujące natłuszczenia miejsca na noc i tak je zostawić do rana. Najlepiej przy tym nałożyć skarpetki lub rękawiczki, aby przytrzymać preparat na skórze. Sprawdzi się także jako szybki ratunek dla przesuszonej i szorstkiej skóry łokci i kolan.

Wazelinę można stosować z powodzeniem na paznokcie. Wcieranie jej w płytkę natłuści, wygładzi i nada zdrowy połysk paznokciom. Przy pomocy wazeliny kosmetycznej okiełznamy brwi, a także nabłyszczymy je, podobnie jak rzęsy. Pomocniczo wazelina stosowana jest podczas farbowania włosów, jako produkt chroniący skórę twarzy przed przypadkowym zafarbowaniem. Wazelina sprawdzi się również jako sposób przedłużający trwałość perfum. Wystarczy spryskać perfumami skórę w miejscu wcześniejszego nałożenia wazeliny, aby zapach utrzymywał się na niej dłużej. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że wazelina to sprawdzony środek przyspieszający gojenie się drobnych ran i uszkodzeń skóry.

FB/ohmepl

 


źródło:  www.wiadomoscikosmetyczne.pl 

Zobacz także

Co sposób, w jaki wyciskasz pastę z tubki, mówi o tobie i o twojej osobowości

Jak się ponownie otworzyć na miłość, po tym jak zostałeś zraniony

Długość dźwięku samotności. Jak dobrze korzystać z „sam na sam ze sobą”