Lifestyle

11 rzeczy, które robią kobiety, gdy wkurzy je partner

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
5 października 2016
fot. iStock/Olena Chernenko
 

Małżeństwo i związki to nie taka łatwa sprawa, jak na pozór mogłoby się wydawać. Niby powinniśmy zachowywać się jak dorośli, ale nie do końca nam to wychodzi. Przynajmniej nie zawsze. Pisarki, które są dumnymi mężatkami, podzieliły się swoimi pomysłami na to, jak z przymrużeniem oka zirytować swojego ukochanego. Chociaż na chwilę!

1.”Kiedy kłótnia przybiera ogromne rozmiary, mój mąż może się pożegnać z kołdrą. Negocjacje się skończyły, a on nie dostanie nawet koca! Powodzenia i dobranoc!” 

Stella G. Maddox, autorka A Thousand Tiny Cracks

2. „Tak naprawdę wszystko, co powiem po kłótni przemienia się w pytanie. Przykład? Ależ proszę bardzo! Mąż: Co będzie na obiad? Ja: No nie wiem, co będzie na obiad? No i nie robię zwykłych rzeczy, które robię zazwyczaj. Na przykład nie piorę, nie umawiam spotkań czy nie uzupełniam papieru toaletowego. Zostawiam wszystko w napotkanym stanie, aż on w końcu to zauważy.”

Jenny Triplett, autorka Surviving Marriage: In the 21st Century

3.”Kiedy jest w pracy, oglądam odcinek lub dwa serialu, który aktualnie razem oglądamy. Bum! Lubię także zrobić dodatkowe pięć tysięcy kroków w naszym Fitbit wyzwaniu. Najlepiej nie logując się w żadnym miejscu, żeby nie wiedział, gdzie mnie znaleźć. To naprawdę świetne uczucie!”

Katie Hall, blogerka – Can I Get Another Bottle Of Whine

4.”Zakładam swoją świąteczną, flanelową koszulę. Uważam, że jest naprawdę odświętna, ale on myśli o niej w kategoriach niestosownych i po prostu brzydkich, szczególnie w czerwcu czy lipcu. (Wtedy muszę zmniejszyć temperaturę do naprawdę chłodnej!)”

Leslie Blanchard, bloggerka – A Ginger Snapped

5. „Mój mąż doskonale wie, że nienawidzę, gdy rozrzuca swoje brudne ciuchy na podłodze. Na pewno zapyta, czy nie jestem na niego zła. Wtedy ja, biegając w kółko i zbierając brudne rzeczy z podłogi, z całą ironią i uśmiechem na twarzy pytam 'Kochanie, ja? Zła na ciebie?! Nie wiem co sprawiło, że tak pomyślałeś!”

Shea Curry, blogger at Shameless Mama

6. „Kiedy jestem wściekła na swojego męża, po prostu nie gotuję. Nie ma jednak powodu, żeby karać siebie! Zamawiam więc nasze ulubione jedzenie na wynos, tylko dla siebie. Kiedy widzę, że zauważył moją ucztę mówię tylko: 'oh, nie wiedziałam, że będziesz chciał coś zjeść! Zobacz w lodówce, może zostały jakieś resztki!’ Tak naprawdę daję mu znać, że dla niego zostały tylko kości!”

Andrea Tate, pisarka i reżyserka

7. „Jeżeli skinę głową na tak w czasie kłótni, a przy okazji mam do twarzy przyklejony uśmiech rodem z Żon ze Stepford on już dobrze wie, że ma przewalone!”

Jodi Meltzer, bloggerka – Mommy Dish 

8. „W przeciwieństwie do większości kobiet, wcale nie stawiam sprawy jasno i nie zakazuję seksu odrazu. Wręcz przeciwnie! Staram się być naga o wiele częściej niż zazwyczaj, gdy mąż jest w pobliżu. Wiem, że pewnie nie powinnam tak robić, ale kogo będziemy oszukiwać? Patrzenie na niego, gdy jest rozpalony i ciężko wzdycha, bo by chciał, a nie może jest bezcenne!”

Amanda Fox Raynor, bloggerka – The Fur Files

9. „Mój mąż dobrze zna sygnały wściekłości w moim wykonaniu. Widzi, że jestem wściekła, smutna lub zła szybciej, niż ja. Pyta mnie czy wszystko w porządku, a ja zagryzam zęby, układam usta w uśmiech i odpowiadam, że nic się nie dzieje. Wtedy on spokojnie odpowiada, że czeka, aż zrozumiem, że coś się dzieje.” 

Peggy Nolan, autorka Inspiration for a Woman’s Soul: Choosing Happiness

10. „Po prostu trzaskam drzwiami. Mąż pyta, czy jestem zła. Odpowiadam: „nie no, skąd! Dlaczego tam myślisz?” I trzaskam drzwiami!”

Deva Dalporto, vloggerka – My Life Suckers

11. „On już dobrze wie, kiedy coś jest nie tak! Zaczynam wtedy sprzątać wszystko do koła. Po prostu biegam po domu i sprzątam, nawet jeżeli jest czysto. No i jeszcze zmieniam swój ton na bardzo miły, grzeczny, wręcz dyplomatyczny. Potem się śmieje, że zachowuje się jak Królowa Elżbieta, ale zdaje sobie sprawę, że jest w tarapatach.”

Shawna Wingert, bloggerka – Not The Former Things

Macie swoje sposoby na denerwujących mężów i facetów? Koniecznie się nimi podzielcie!

źródło: Huffingtonpost.com


Lifestyle

To już rok. Bałyśmy się, miałyśmy wątpliwości, bo jesteśmy takie jak wy, nic nas nie wyróżnia

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 października 2016
Fot. iStock/svetikd
 

Tak często piszemy o tym, żeby wziąć życie we własne ręce, żeby sięgać po swoje marzenia, że przecież to nasze życie i nikt lepiej niż my same go za nas nie przeżyje.

Namawiamy was: zrób ten jeden malutki krok, którego tak bardzo się boisz, a który może okazać się milowym, poprowadzi cię ku nowemu, często ku lepszemu.

Dzisiaj chcę wam zdradzić pewną tajemnicę. Ponad rok temu, gdy usłyszałam: „zróbmy to, zróbmy nasz własny portal dla kobiet”, bałam się jak cholera. Bała się każda z nas, choć wtedy żadna o swoim strachu głośno nie mówiła. Wszystkie wierzyłyśmy, że tak, że to musi się udać. Bo jesteśmy razem, bo mamy wspólny cel, wspólne marzenie. Chcemy my, kobiety, zrobić coś wartościowego dla innych kobiet.

Gosia wtedy mówiła: „Sprzedajemy nasze marzenia, naszą wizją, sprzedajemy coś, w co okazuje się, że inni wierzą, bo my wierzymy tak bardzo”. Dzisiaj uśmiechamy się do tych słów. Bo uwierzyć kilku wariatkom, które internetu się uczyły, które postawiły wszystko na jedną kartę… gdybym tego nie zobaczyła, nie przeżyła, nie uwierzyłabym. I oczywiście byli tacy, którzy pukali się w głowę, wróżyli nam krótką karierę, mówili: „Zwariowały. Kto tak ryzykuje? Kto ma czelność być tak pewnym powodzenia własnego pomysłu”. Zdradzę wam kolejną tajemnicę… Nie byłyśmy pewne, w każdej z nas tliła się iskra niepewności: „A co, jak się nie uda?” – szeptał nam tył głowy… Mogłyśmy tego głosu posłuchać. A jednak spróbowałyśmy. Bo żyjemy tylko raz, bo lepiej żałować tego, co się zrobiło niż tego, czego nigdy się nie spróbowało.

Dzisiaj każdej z nas zakręciła się łza wzruszenia w oku.

To nie była łatwa droga. Pamiętam, jak rok temu obgryzałam ze stresu paznokcie, jak pytałyśmy Hani, która stawiała stronę: „Ale jesteś pewna, że jesteśmy gotowe, że to dziś?”. Ona nie była pewna, żadna z nas nie była. Chciałyśmy, żeby było idealnie, a wiedziałyśmy, że wiele mogłybyśmy zrobić jeszcze lepiej. Tę naszą niepewność mogłyśmy przeciągać w nieskończoność, mogłyśmy pozwolić, by strach przed waszą opinią – opinią naszych czytelniczek, paraliżował nas jeszcze przez wiele tygodni.

A przecież to był dopiero początek, pierwszy dzień. A później tydzień i miesiąc… Powtarzałyśmy sobie jak mantrę: „Spokojnie, małymi kroczkami, największe rzeczy przychodzą powoli, pracuje się na nie latami”. A wiadomo, że my chciałyśmy już i teraz i natychmiast. Kto by nie chciał! Z mieszanką wybuchową naszych temperamentów, gdzie każda z nas jest inna, bywało ciężko. Zresztą bywa nadal. Ale o tym też wam piszemy, że nic tak nie rozwija, jak problem, który musisz rozwiązać, jak zmierzenie się ze swoimi słabościami i słabościami innych, jak nie uciekanie przed trudnymi sytuacjami, tylko szukanie kompromisów i nowych rozwiązań. Tak, tego ten rok na pewno nas wszystkie nauczył.

Jeszcze jakiś czas temu napisałabym: nie lubię kobiet, nie ufam im, ale na własnej skórze miałam się przekonać, że to właśnie w kobietach siła, że w nas tkwi niesamowity potencjał i gdy zjednoczymy się w jednym wspólnym celu, w który wierzymy, choćby się waliło i paliło, będziemy razem szły do przodu. Nauczyłam się, że możemy być dla siebie prawdziwym wsparciem, wyzwaniem, inspiracją. Jesteśmy jak wielogłowy smok. Kiedy jednej głowie brakuje sił, wyskakuje ta kolejna, a później następna. Tak, dzisiaj jestem pewna, że za sukcesem każdej kobiety, stoi jakaś inna silna kobieta.

Czy miałyśmy dość? Jasne, dopadały nas chwile zwątpienia, załamania, myślenia: „nie damy już więcej rady”, kiedy zmęczenie ze stresem miesza się i odbiera nam ochotę do działania. Tak, tego pewnie nie było widać na zewnątrz, ale tu w środku, z pewnością każda z nas takich emocji doświadczyła, bo jesteśmy takie same jak wy. I tak samo bywam zmęczone, zniechęcone, z próbą wykrzesania w sobie choć odrobiny motywacji. Ale ten rok pokazał nam, że zawsze przychodzi kolejny dzień, że na ten dzień warto poczekać, że trzeba być cierpliwym i czasami odpuścić, żeby móc ruszyć z podwójną siłą.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo chcę wam pokazać, że można. Że chcieć, to móc. Naprawdę chcieć. I że ta duma, która przychodzi, jest bezcennym uczuciem. Ta energia i moc, która każe nam być coraz lepszymi dla was, ale też dla nas samych to efekt tego, że pewnego dnia każda z nas powiedziała: „Dobra, spróbuję, a niech się dzieje co chce”.

Jeśli się boicie – my też się bałyśmy.

Jeśli obawiacie się opinii innych – my też się obawiałyśmy – ośmieszenia, niezrozumienia, porażki.

Jeśli macie wątpliwości – my też je miałyśmy, pewnie każda z nas mogłaby wymienić ich co najmniej kilka.

Jeśli paraliżuje was strach – pokonajcie go, omińcie, przeskoczcie, zignorujcie, udawajcie, że wcale go nie ma, nie pozwólcie by on ograniczał realizację waszych marzeń.

I tak – nie będzie łatwo. Ale jeśli macie wokół siebie ludzi, którzy pójdą z wami, choćby mieli się pojawić tylko na chwilę – czerpcie z tego jak najwięcej. Uczcie się, doświadczajcie, bo nic oprócz was samych nie jest w stanie was zatrzymać.

Dzisiaj myślę sobie o tych wszystkich ludziach, którzy przez rok istnienia portalu się pojawili, o tych wszystkich historiach, które od was usłyszałyśmy. To wszystko składa się na całość. Każdy jedna osoba naszej układanki pod tytułem Oh!me była bardzo ważna. I nadal będzie. I za to też dzisiaj dziękujemy. Za to, że byliście z nami, za to, że jesteście.

To dopiero rok… Co się będzie działo za kolejny i jeszcze następny? Patrzymy w przyszłość z uśmiechem i wiarą, że będzie tylko lepiej i… planujemy kolejny dzień, ten jutrzejszy, bo do dużych sukcesów prowadzą te najmniejsze kroki.


Lifestyle

Regulamin konkursu „Złóż nam życzenia na roczek”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 października 2016
Fot. iStock/Joey Boylan

Regulamin konkursu „Złóż nam życzenia na roczek”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Złóż nam życzenia na roczek”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Złóż nam życzenia na roczek” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 05.10.2016 do 10.10.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 14.10.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest firma Kneipp i Nova Kosmetyki – zwani dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do artykułu KONKURS napisz życzenia dla Oh!me z okazji roku istnienia portalu.
 1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania Organizatora.
 2. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 5 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 14.10.2016 roku na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest firma firma Kneipp i firma Nova Kosmetyki
 2. Laureatami Konkursu zostanie 10 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  10 x zestawów kosmetyków (zestawy przydzielone zostaną losowo).
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Przydatne wskazówki Emirates przed pakowaniem się na wyjazd do Azji

Przydatne wskazówki Emirates przed pakowaniem się na wyjazd do Azji

Jeszcze nie masz planów na wakacje? Wybierz urlop w kraju!

#BlackAndWhiteBeauty – Finał z udziałem gwiazd