Psychologia

Z czym muszą się mierzyć córki narcystycznych ojców? Obsesyjnie boisz się, że on odejdzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 lutego 2018
1 z 1

Z czym muszą się mierzyć córki narcystycznych ojców. Obsesyjnie boisz się, że on odejdzie | Strona 2

Córki narcystycznych ojców

Jeśli jesteś córką narcystycznego ojca, w dorosłym życiu musisz mierzyć się  z wieloma psychologicznymi barierami. Oto, nad czym powinnaś popracować, by odzyskać siebie:

Brak poczucia wartości

Często czujesz, że jesteś do niczego? Prawdopodobnie masz w głowie wiele sytuacji, kiedy ojciec skrytykował cię w okrutny sposób. Może chodziło o twój wygląd, może o oceny, może o zainteresowania… Bolało niemożliwie. Do dziś pamiętasz, jak się wtedy czułaś. Do dziś do końca nie wierzysz w swoje umiejętności, intelekt, możliwości, w swoją wartość.

Strach przed miłością

Spowodowany lękiem przed tym, że ukochana osoba cię zostawi. Twój ojciec miłość okazywał ci warunkowo, nie wierzysz więc, że jesteś kimś, kto zasługuje na szczere, dobre uczucie. Uciekasz z każdego związku, gdy zaczyna się robić „poważnie”. Obsesyjnie boisz się, że on odejdzie, więc robisz to pierwsza. Albo nie wchodzisz w ogóle w relację z kimś, na kim ci zależy.

Poczucie, że jesteś „niewystarczająco dobra”

Dla ojca nigdy nie byłaś wystarczająco dobra. Z podejrzliwością traktujesz komplementy, a nawet obiektywnie pozytywną ocenę twoich działań czy dokonań. Nie potrafisz przyjmować ich naturalnie. Uważasz, że „coś za tym stoi”, bo przecież to niemożliwe, żebyś w końcu zrobiła coś tak, jak trzeba.

Jeśli identyfikujesz się jako córka narcystycznego ojca, koniecznie zrób pierwszy krok w dobrą stronę i poszukaj wsparcia psychologicznego. Warto zawalczyć o równowagę i spokój duszy.


Na podstawie: healthresearchfunding.org

PoprzedniNastępny
Psychologia

„List do Niego? To nie lada wyzwanie…”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
13 lutego 2018
 

L-ist do Niego? To nie lada wyzwanie…

I-nteresujące bardzo jest to Moje kochanie!

S-uper ojciec naszych dzieci, wspaniały mąż

T-ak bez owijania w bawełnę takie ideały jeszcze są!

 

D-umna jestem, że cię skarbie mam

O-ddajesz z siebie najlepsze co masz  dla Nas

 

N-ajwspanialsze chwile to te razem spędzone

I-w szpitalu i w domu i na pracach w ogrodzie

E-manujesz takim spokojem, choć lwem zodiakalnym jesteś

G-łową rodziny na miarę króla a ja szyją i nią kręcę 😀

O-ddawna już jesteśmy jak te dwie nitki połączone i na zawsze splecione!

anula81

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.

 

 


Psychologia

„Nigdy nie wierzyłam w przeznaczenia, cudy, szczęścia. A jednak – stanąłeś na mojej drodze”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
13 lutego 2018

Kierując się Twoimi słowami – postanowiłam napisać List do Ciebie! To Ty mnie nauczyłeś tego, że niewypowiedziane słowa bolą najbardziej. I mimo wielu rozmów, które prowadzimy – nadal nie wiesz tego najważniejszego.

Tego, jak ważnym człowiekiem stałeś się dla mnie.

Nigdy nie wierzyłam w przeznaczenia, cudy, szczęścia. A jednak – stanąłeś na mojej drodze.

Na drodze naznaczonej bólem, wspomnieniami, przykrymi doświadczeniami, niemocą, przeplataną chorobą i walką w pojedynkę. Na drodze, którą skrywałam tylko dla siebie. Drodze, którą kroczyłam tylko ja z córką. I w końcu na drodze, na którą nie wpuszczałam nikogo. Dosłownie nikogo.

Ty na spontanie się wkradłeś w nasze życie i nie wiem kiedy stałeś się jego częścią.
Z dnia na dzień pomagałeś mi uwierzyć w siebie. W odróżnieniu od ludzi, których było dane mi spotykać- Ty jako jeden uwierzyłeś we mnie. Uwierzyłeś- nie znając tak naprawdę mnie.
Codziennie przebywając ze mną, z nami obserwowałeś mnie, wyznaczałeś kierunek, kierowałeś i w końcu pokazywałeś, że człowiek może być szanowany. Że człowiek zasługuje na dobro, troskę.
Dzięki Twojej upartości, dobroci i chęci poświęcenia odrobiny czasu wniosłeś w moje życie blask. Pokazałeś sfery, które były mi nie znane. Pomogłeś uwierzyć, że nie jestem śmieciem, który idzie w odstawkę.
I nie chcę Ciebie wcale idealizować, gdyż nie o to chodzi. Chcę byś wiedział, że w tym twardym, silnym mężczyźnie, którym jesteś drzemie człowiek dobry. Człowiek, który ma serce i uczucia.
I własnie taki człowiek- sprawił, że w końcu poczułam namiastkę prawdziwego, szczerego, troskliwego życia.
To Ty jako jeden byłeś w stanie pokazać, że nie wszędzie jest przemoc, wyzwiska, nie wszędzie będą Ciebie poniżali i wyśmiewali. W końcu, że nie wszędzie liczy się kasa, której nam brakowało.

I mimo, że wiem, iż nie mogę liczyć na nic więcej jak tylko przyjaźń, to chciałabym byś wiedział, że czas spędzany z Tobą jest najpiękniejszymi chwilami, które są mi podarowane.
Przychodzą dni, w których się buntuję. W, których chcę Ciebie usunąć ze swojego życia, bo zwyczajnie boję się, że Ciebie stracę.

Jednak nie potrafię. Nawet myśl, że w Twoim życiu może pojawić się kobieta, a wtedy my już nie będziemy NO 1. nie jest w stanie zerwać naszej relacji. Mimo, że świadomie mogę cierpieć, bo może przyjść dzień, w którym Ty już nie przyjdziesz- to nadal chcę byś był w naszym życiu.

Nawet nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak wiele dla mnie znaczysz. I tu nie chodzi o pomoc, ale o człowieczeństwo, wnętrze i osobowość. Sam podkreślasz, że nie oczekujesz nic ode mnie. Ale widząc mnie „wzrastającą”, dążącą do celu, widząc mój uśmiech…. twierdzisz, że to najlepsza nagroda. Że to najlepsze odwdzięczenie się z mojej strony. W końcu, że tyle Ci starczy….

I na koniec pamiętaj, że jeśli gdzieś znikniesz z naszego horyzontu. To Twój kawałek Ciebie zostanie w naszym domu. Domu, w który wniosłeś wartość i pokazałeś jak tak naprawdę ten dom powinien wyglądać.

I mimo świadomości, że może Ciebie za jakiś czas nie być w naszym życiu. Chcę byś wiedział, że zawsze będziesz bliską mojemu sercu osobą. Osobą, której nie byłam w stanie zatrzymać ani rozkochać, ale też osobą, która mimo wszystko stała się wzorem dla mnie. I nie raz serducho tęsknota zabije, ale ten czas, którego nie kupi człowiek będzie dla mnie plastrem na pustkę po Tobie. A moja myśl…. będzie otaczała Ciebie czule i troskliwie :*

Może nie ma z mojej strony uczucia miłości, może przyjmuje ono inny wymiar, ale …. w sercu jest specjalna półeczka, na której sobie siedzisz.

Dziękuję, że jesteś.

M&M


Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

5 rzeczy, które dzieją się, gdy spotykasz swoją drugą połówkę

5 rzeczy, które dzieją się, gdy spotykasz swoją drugą połówkę

Chociaż socjopaci różnią się od siebie, jest kilka zachowań dla nich charakterystycznych

6 prostych trików na szybki zastrzyk szczęścia

6 prostych trików na szybki zastrzyk szczęścia