Go to content

Czy jesteś wystarczająco silny (emocjonalnie) by, ze mną być

Czy jesteś wystarczająco silny (emocjonalnie) by, ze mną być
Fot. iStock / martin-dm

Silnych kobiet jest o wiele więcej niż ci się wydaje. Czasem tę siłę zauważyć trudno, choć przejawia się ona w każdym aspekcie ich życia. To powstrzymywanie łez, gdy brak już wiary w lepsze jutro, to jeszcze mocniejsze skupienie się na dzieciach, gdy wszyscy wokół zawodzą, gdy o wszystko trzeba walczyć samotnie. To opiekuńczość i czułość, gdy jest się tak zmęczoną, że nie wiadomo jak doczekać wieczora.

Silne kobiety mają za sobą doświadczenia, które nauczyły je co tak naprawdę jest w życiu ważne. Nie zawsze widać to na zewnątrz. Częściej dowiesz się o tym przypadkiem, bardzo rzadko – od nich samych. Trudno jest być z silną kobietą. Ale tylko komuś, kto sam jest słaby, niepewny swoich uczuć ani potrzeb, kto nie jest do końca świadom swoich wartości.

Musisz być „mocnym” mężczyzn, aby zrozumieć emocjonalny chaos, jaki pojawia się czasem w sercu silnej kobiety. Żeby przetrwać moment, w którym w jej głowie pojawiają się wątpliwości co do waszego związku. Ona ufa swojej intuicji i nabytej mądrości bardziej niż twoim słowom. Nie zmienisz tego. Przynajmniej nie od razu. Silne kobiety zasługują na uczciwość, na szczerych i bezpośrednich partnerów.

Nie lubią rzeczy, które są niejasne lub niejednoznaczne. Mają dość komplikacji.

Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy wiedzą, czego chcą. Nie próbuj bawić się ich uczuciami. Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy będą szanować ich niezależność. Mają swoje własne życie, budowały je długo, przywiązały się do niego, bo przez lata złych wyborów, złych związków, to życie było ich azylem.

Ale silne kobiety nie potrzebują maszyn bez uczuć u swego boku. Szanują i kochają mężczyzn, którzy nie boją się pokazać swojej bezbronności, którzy przyznają się do swoich lęków. Bo w tym również tkwi moc i mądrość, wzbogacająca  samoświadomość.  Pamiętajmy jednak, że świadomość własnych ograniczeń nie wyklucza zdrowego poczucia wartości.

Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy kochają mocno. Same obdarzają bliskie osoby takim właśnie uczucie.  Nie chcą przeciętnej miłości, szukają silnego związku, co nie oznacza, że powinien być to związek burzliwy. On ma być głęboki.

Silne kobiety zasługują na partnerów silnych emocjonalnie w obliczu przeciwności. Takich, którzy nie uciekną, gdy życie stanie się trudne. Nie szukają wojownika, lecz życiowego mędrca. Zasługują na kogoś, kto może zapewnić im komfort i szacunek.


Na podstawie: thoughtcatalog.com