Patronaty

Cała Warszawa otwarta w wyjątkowy rodzinny weekend! Warszawskie Dni Rodziny – zapraszamy

Redakcja
Redakcja
8 września 2016
Mat. prasowe
 

To już za dwa tygodnie! ZwalczNude.pl wspólnie z miastem stołecznym Warszawa ponownie organizują wyjątkowy weekend pełen atrakcji dla całych rodzin – Warszawskie Dni Rodzinne Prudential. W ten weekend miasto i jego okolice zmienią się w wielki, radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami i warsztatami. Od piątku 26 sierpnia możecie zapisywać się na wszystkie przygotowane specjalnie dla Was wydarzenia!

Obecne od czterech lat w kalendarzu najciekawszych warszawskich imprez Dni Rodzinne, co roku zapraszają wszystkie rodziny na niesamowity weekend pełen darmowych atrakcji, warsztatów oraz animacji. ZwalczNude.pl wraz z miejskimi instytucjami, organizacjami pozarządowymi, muzeami, kafejkami oraz firmami, stworzyło wyjątkowy, trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych. Swoją formą Dni Rodzinne przypominają Noc Muzeów. Na jeden weekend najlepsze rodzinne miejsca w stolicy otwierają swoje drzwi i umożliwiają korzystanie z zajęć i atrakcji bezpłatnie.

W programie VIII edycji znalazły się między innymi: warsztaty i lekcje pokazowe w szkołach Helen Doron English, których tematem przewodnim będą ukochane przez dzieci zwierzaki. Z Matplanetą dowiecie się jak przyjemna może być matematyka, ponieważ zajęcia przygotowane są w ten sposób, aby nie tylko uczyć, ale też bawić. Zespół taneczny Hand to Hand przygotował energetyzujące zajęcia taneczne, a w Wypożyczalni nr 124 Zielona na Białołęce będziecie mogli wziąć udział w pikniku pełnym atrakcji w tym m.in. zajęciach plastycznych, rękodzielniczych oraz sportowych. Szkoła językowa Empik School przygotowała warsztaty oraz zajęcia pokazowe z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży do lat 16. W Kręgielni TB Bowling&Bilard Club, będziecie mieli możliwość rozegrania rodzinnego turnieju w bowling, a w Fundacji Edusa będziecie mogli zabawić się w producentów słodyczy oraz kreatorów japońskiej Mangi. Na zajęciach prowadzonych przez Bricks4Kidz będziecie mieli możliwość zbudować proste i zaawansowane modele z klocków LEGO. Mnóstwo ciekawych warsztatów czeka na Was również w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Skorzystajcie tu z lekcji muzealnych oraz bezpłatnego oprowadzania po muzeum w temacie „Rodzina Chopina”. Centrum Sportu i Rekreacji na Bielanach w dniach 17 i 18 września udostępnia prawdziwą gratkę – korzystanie z pływalni przy ul. Conrada oraz ul. Lindego bezpłatnie w godzinach 8:00-10:00.

Podczas Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential będziecie mogli także skorzystać z oferty warszawskich muzeów! Bezpłatnie obejrzycie wystawy w Muzeum Karykatury, Muzeum Wojska Polskiego, Zamku Królewskim oraz Muzeum Warszawy, w którym poznacie fascynującą historię warszawskich autobusów oraz ich rolę w życiu mieszkańców, jak również zaprojektujecie własne modele pojazdów. Wielu ciekawostek dowiecie się w Stacji Muzeum, gdzie zwiedzicie skansen lokomotyw! To tylko kilka z atrakcji, które wciąż dla Was przygotowujemy. Pełen program oraz link do strony zapisów znajdziecie na stronie: www.warszawskiednirodzinne.pl. Zajęcia są bezpłatne – ale zapisy są wymagane!

Tych, którzy wolą zapoznać się z rodzinną ofertą Warszawy w jednym miejscu, zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się w niedzielę 18 września w parku im. Romana Kozłowskiego przy Kopie Cwila na Ursynowie w godzinach 11:00-15:00. Partnerem pikniku jest Urząd Dzielnicy Ursynów. Czekają tam na Was m.in. szaleństwa na skakańcach, warsztaty, treningi sportowe, animacje dla maluchów oraz pokazy i eksperymenty naukowe! Piknik to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do nauczenia się wielu ciekawych rzeczy. Ze wszystkimi dziećmi piątkę przybije ich ulubieniec Miś Lubiś. Rodziny będą miały możliwość spróbowania ekologicznych napojów firmy Poloniak, a Rybka MiniMini zaprosi wszystkich na karaoke oraz do mini kina przedszkolaka z ulubionymi bohaterami znanymi z anteny MiniMini+. Na Pikniku pojawią się także bohaterowie programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching, którzy w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób, opowiedzą o tym jak oszczędzać i inwestować pieniądze. Gościem pikniku będzie popularna aktorka Daria Widawska, mama nie tylko w serialu, ale i w życiu prywatnym. Daria Widawska jest ambasadorką programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching. Zapraszamy do uwiecznienia Waszej obecności w fotobudkach! Bezpłatne zdjęcia umożliwią Fotobudka Happy Event 4 You oraz Fotobudka Super Sesja Party. Znajdziecie tu również stoisko Volkswagena, na którym wszystkie dzieci będą miały okazje pobawić się na samochodowych dmuchańcach!

Projekt organizowany jest wspólnie z miastem stołecznym Warszawa. Wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Sponsorem tytularnym jest Towarzystwo ubezpieczeń na życie Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że Dni Rodzinne Prudential promując wspólne, rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Zapisy na Warszawskie Dni Rodzinne Prudential już ruszyły, więc spieszcie się i zarezerwujcie miejsce na warsztatach! Więcej na www.warszawskiednirodzinne.pl

Jednak Warszawskie Dni Rodzinne to nie koniec przygotowanych przez Fundację Zwalcz Nudę atrakcji. Fundacja jest również organizatorem Narodowego Dnia Sportu (NDS), jest to ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego odbywają się tysiące darmowych treningów na terenie całego kraju. Dzięki temu Polacy mogą spróbować nowych dyscyplin sportowych, odnaleźć swoje pasje i zacząć aktywnie spędzać czas. Informację na temat NDS również załączam. Wydarzenie jest logistycznie podobne do Dni Rodzinnych – choć ma skalę ogólnokrajową. Piknik w ramach NDS odbywa się na Błoniach Stadionu PGE Narodowy 1 października 2016.

Serdecznie zapraszamy!

WDR plakaty A3 2016 (wrzesień 5)


Patronaty

Słowa robią różnicę. Są takie, które umocnią twój związek, ale są i takie, które go osłabią

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 września 2016
Słowa robią różnicę
Fot. iStock/fotostorm
 

Czy macie świadomość tego, że 90 % nieporozumień w naszych związkach wynika z tego, że nie potrafimy ubrać przekazu w odpowiednie słowa? Zbyt rzadko zwracamy uwagę na to co i jak mówimy do najbliższych i nie przyjmujemy do wiadomości, że czasem naprawdę, można nas źle zrozumieć. 

Zamiast mówić: Rób, co chcesz! Powiedz: Zdecydujmy razem, jak postąpić.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/myillo

Zamiast mówić: Ty nigdy mi nie pomagasz! Powiedz: Nie poradzę sobie  z tym sam, potrzebuję twojej pomocy.Słowa robią różnicę

Zamiast mówić: Zrobiłeś to specjalnie! Powiedz: Zdarza się, to był wypadek.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/Boonyen

Zamiast mówić: Jeśli nie będziesz stosował się do diety, nigdy nie schudniesz. Powiedz: Nie jest łatwo stracić na wadze, ale wierzę, że ci się uda.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/giulia

Zamiast mówić: Mówiłem ci, że tak będzie. Powiedz: Następnym razem znajdziemy inne rozwiązanie.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/vasimodo

Zamiast mówić: Nie chcę z tobą rozmawiać Powiedz: Porozmawiamy o tym później

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/CurvaBezier

Szanujmy się wzajemnie. Słowa robią różnicę.

źródło: brigtside.me 


Patronaty

„It happens” – pobudka dla wszystkich, którzy nie biorą tego problemu na poważnie

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
8 września 2016
„It happens”
Yana Mazurkevich / Current Solutions

To dzieje się wszędzie. W pracy, szkołach, pubach, ale także coraz częściej w domach, wśród przyjaciół. Napaść na tle seksualnym zmienia życie na zawsze. Jednak bardzo niewiele osób, które doświadczyły gwałtu czy molestowania zgłasza się na policję. Dlaczego? Ze strachu, z niewiedzy, ale także z przedświadczenia, że sprawca i tak nie zostanie ukarany. Ten ostatni powód zainspirował do stworzenia naprawdę potrzebnego projektu Yanę Mazurkevich.

Yana to amerykańska studentka, która urodziła się na Białorusi. Jej projekt „It happens” to wyraźna odpowiedź na zwolnienie z aresztu piłkarza akademickiej drużyny, który dopuścił się gwałtu. – To przerażające, jak bardzo ludzie nie wierzą ofiarom przemocy seksualnej. Ja sama tego doświadczyłam, tak samo jak kilka moich bliskich przyjaciółek. Kiedy zdarza się to jednej osobie, nie, kiedy zdarza się to aż jednej osobie – wpadasz w furię. Naprawdę nie rozumiem, jak można zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi – mówi nam z przyjęciem autorka zdjęć. Projekt „It happens” powstał we współpracy z Current Solutions, platformą medialną, która ma być ostrzeżeniem albo i pomocą dla ofiar przemocy seksualnej.

– Te zdjęcia mają być pobudką dla wszystkich, którzy nie biorą tego problemu na poważnie. Sama nazwa projektu mówi: spójrz, to się wydarzyło. Napaści na tle seksualnym mogą zdarzyć się wszędzie, każdemu, niezależnie od koloru skóry czy orientacji seksualnej. – Dla Mazurkevich to bardzo ważne zdjęcia. Zaledwie w ciągu doby „It happens” stało się jedną z  najpopularniejszych akcji społecznych na świecie. – Nic nie zmieni się w ciągu dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. Mam jednak nadzieję, że te zdjęcia coś zmienią, otworzą dyskusje i pozwolą pozbyć się strachu na kolejne lata.


Zobacz także

35-lecie działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka

LADIES DAY – wyjątkowe wydarzenie dla kobiet we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy

Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce otworzy się w nocy 4 czerwca, by przekonywać, że wolno i warto czytać w bibliotekach.