Go to content

Co cię boli, kiedy nie mówisz tego, co naprawdę myślisz

fot. Ayo Ogunseinde/Unsplash

Kształtujemy nasze doświadczenia poprzez filtr naszych myśli. To z nich właśnie rodzi się wiele naszych emocji: generalnie pozytywnych, gdy analizujemy informacje precyzyjnie i negatywnych, gdy formujemy te myśli w niewłaściwy sposób. Doświadczenie negatywne powoduje emocjonalne blokady, które przekładają się na psychologiczne i fizyczne złe samopoczucie.

Nasze ciało jest mądre i mówi. Dlatego musimy nauczyć się słuchać tego, co chce nam powiedzieć, aby zmienić konkretną sytuację, która powoduje, że czujemy się źle. Badania potwierdziły, że możemy zapobiec fizycznemu bólowi lub go uzdrowić, jeśli poprawnie identyfikujemy sytuację i uczucia, które nas blokują.

Co oznacza ból

Ból szyi to zazwyczaj tłumione głęboko uczucia, ból w kościach natomiast jakiś wewnętrzny opór, który pokazujemy w momencie trudnej do zaakceptowania rzeczywistości.

Problemy żołądkowe mówią o nieumiejętności radzenia sobie z jakąś sytuacją związaną z inną osobą.

Zdaniem ekspertów dyskomfort w dolnej części pleców odzwierciedla problemy materialne lub poczucie braku wsparcia, podczas gdy górna część kręgosłupa sygnalizuje nam, że godzimy się na decyzje i rozwiązania, których wcale nie akceptujemy.

Jeśli boli cię czoło, twój sposób patrzenia na świat nie jest właściwy. Z kolei problemy z sercem związane są z podstawowymi problemami emocjonalnymi.

Słowa, których nie mówimy, zamieniają się w frustrację

Nasze życie jest jedynie odzwierciedleniem naszego stanu psychicznego Jeśli w nas jest spokój, harmonia i równowaga, ono również będzie harmonijne, spokojne i zrównoważone. Jeśli jednak dominują negatywne, mściwe i pozbawione sensu myśli, nasze życie będzie pozbawione równowagi i pojawią się choroby fizyczne.

Kiedy emocje są tłumione, ukrywane zbyt długo, osłabiony jest nasz układ odpornościowy, metabolizm i funkcje niektórych narządów. Kiedy myślimy o czymś innym, a mówimy coś innego, nie jesteśmy konsekwentni wobec siebie, z obawy przed porażką, porzuceniem, krytyką lub osądem. Tak właśnie powstają zaburzenia równowagi emocjonalnej, które prowadzą do choroby organizmu.


Na podstawie: nospensees.fr