Go to content

Nie wiedziałaś, że spotykasz się z psychopatą? A tych kilku znasz?

Nie biega z nożem i nie robi dziwnych min. Jak rozpoznać psychopatę?
Fot. iStock / Jos_Temprano

Mówiąc o psychopatach w związku, mamy na myśli emocjonalne wampiry, ukrywające swoje skłonności za olśniewającym, czarującym uśmiechem. Na początku nie masz pojęcia, że facet, z którym się umawiasz jest „jakiś dziwny”. Dopiero z czasem pewne rzeczy rzucają ci się w oczy i zaczynasz się zastanawiać, kto tu oszalał – on czy ty.

„Szybki chłopak”

Jeśli nagle poczujesz, że jesteś jak Julia Roberts, a on jak Hugh Grant w filmie Nothing Hill, natychmiast zejdź ze sceny. Naucz się terminu „bombardowanie miłością”, ponieważ kiedy to już się zacznie dziać, dopamina w twoim mózgu spowoduje, że będziesz myśleć inaczej. Ta osoba będzie udawać, że daje ci wszystko, czego kiedykolwiek chciałaś. Uwierzysz, że ta miłość musi mieć szczęśliwe zakończenie. Uwaga na spoiler: to koszmar!

Zakochany do szaleństwa

Idealizuje cię,  sprawia, że pomyślisz, że jesteś najlepszą rzeczą, jaka mu się przydarzyła, a już na pewno powie ci, że jesteś lepsza od wszystkich jego nienormalnych i nieudanych byłych.  Będziesz „jedyną osobą, która go rozumie.” I to nie jest deklaracja miłości; to sposób na przejęcie kontroli nad tobą.

Schizofrenik

To jest niewyobrażalne i niezwykle bolesne, gdy bratnia dusza, miłość do życia nagle decyduje, że nie ma dla ciebie czasu. Kochał cię jak szalony, a za chwilę jest obojętny. Dr Jekyll i Mr Hyde. Dwa w jednym. Dokładnie w momencie, w którym poczujesz, jak bardzo ci na nim zależy, wycofa się, jakby nigdy nic między wami nie zaszło. Kochał cię? Kiedy?

„Był i go nie ma”

Będzie udawał, że nigdy nie istniałeś, z wyjątkiem momentów, kiedy opowie o tobie swojej następnej partnerce przedstawiając cię jako nachalną wariatkę, która ma obsesję na jego punkcie i prześladuje go.

Dzieciuch

Nieodpowiedzialny, nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Podrze twoje serce na milion kawałków. Potrzebuje stałej uwagi, jest patologicznym kłamcą. Ciągle wpada w tarapaty i liczy na to, że go uratujesz, bo to w końcu twoje zadanie, prawda? 


Na postawie: thoughtcatalog.com