Lifestyle Psychologia

Nie wiedziałaś, że spotykasz się z psychopatą? A tych kilku znasz?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 września 2018
Nie biega z nożem i nie robi dziwnych min. Jak rozpoznać psychopatę?
Fot. iStock / Jos_Temprano
 

Mówiąc o psychopatach w związku, mamy na myśli emocjonalne wampiry, ukrywające swoje skłonności za olśniewającym, czarującym uśmiechem. Na początku nie masz pojęcia, że facet, z którym się umawiasz jest „jakiś dziwny”. Dopiero z czasem pewne rzeczy rzucają ci się w oczy i zaczynasz się zastanawiać, kto tu oszalał – on czy ty.

„Szybki chłopak”

Jeśli nagle poczujesz, że jesteś jak Julia Roberts, a on jak Hugh Grant w filmie Nothing Hill, natychmiast zejdź ze sceny. Naucz się terminu „bombardowanie miłością”, ponieważ kiedy to już się zacznie dziać, dopamina w twoim mózgu spowoduje, że będziesz myśleć inaczej. Ta osoba będzie udawać, że daje ci wszystko, czego kiedykolwiek chciałaś. Uwierzysz, że ta miłość musi mieć szczęśliwe zakończenie. Uwaga na spoiler: to koszmar!

Zakochany do szaleństwa

Idealizuje cię,  sprawia, że pomyślisz, że jesteś najlepszą rzeczą, jaka mu się przydarzyła, a już na pewno powie ci, że jesteś lepsza od wszystkich jego nienormalnych i nieudanych byłych.  Będziesz „jedyną osobą, która go rozumie.” I to nie jest deklaracja miłości; to sposób na przejęcie kontroli nad tobą.

Schizofrenik

To jest niewyobrażalne i niezwykle bolesne, gdy bratnia dusza, miłość do życia nagle decyduje, że nie ma dla ciebie czasu. Kochał cię jak szalony, a za chwilę jest obojętny. Dr Jekyll i Mr Hyde. Dwa w jednym. Dokładnie w momencie, w którym poczujesz, jak bardzo ci na nim zależy, wycofa się, jakby nigdy nic między wami nie zaszło. Kochał cię? Kiedy?

„Był i go nie ma”

Będzie udawał, że nigdy nie istniałeś, z wyjątkiem momentów, kiedy opowie o tobie swojej następnej partnerce przedstawiając cię jako nachalną wariatkę, która ma obsesję na jego punkcie i prześladuje go.

Dzieciuch

Nieodpowiedzialny, nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Podrze twoje serce na milion kawałków. Potrzebuje stałej uwagi, jest patologicznym kłamcą. Ciągle wpada w tarapaty i liczy na to, że go uratujesz, bo to w końcu twoje zadanie, prawda? 


Na postawie: thoughtcatalog.com


Lifestyle Psychologia

Ile wody należy pić, aby schudnąć?

Redakcja
Redakcja
8 września 2018
woda
Fot. iStock / Bogdan Kosanovic
 

Wiele osób pyta „ile wody powinienem pić, aby schudnąć?” odpowiedź jest prosta, ale jest ściśle związana z fizjologia człowieka. Większość organizmów na Ziemi składa w 90% z wody!

Jednak sama woda nie wystarczy.

  • Będziesz również musiał zastosować schemat ćwiczeń w celu przyspieszenia wyników odchudzania.
  • Powinieneś pić przefiltrowaną wodę lub wodę źródlaną, aby czerpać największe korzyści z utraty wagi.

Według HH Mitchella (Journal of Biological Chemistry), ludzki mózg i serce składają się z 73% wody, a płuca około 83% wody. A mięśnie? To aż 79% wody. Są to oszałamiające liczby. Jaki z tego morał? Jeśli pozbędziesz się wody, nie tylko nie stracisz wagi, ale pozbawiasz się ważnych narządów, mózgu i serca.

Mówiąc ogólnie, nie tylko schudniesz, gdy optymalnie będziesz pić wodę przez cały dzień, ale także szybciej zbudujesz i zregenerujesz mięśnie!

Jakość wody jest ważnym czynnikiem w zaopatrzeniu serca, narządów i mięśni w paliwo najwyższej jakości. Ma również ogromny wpływ na funkcje poznawcze.

Więc, ile wody trzeba pić? To zależy od osoby, jej wzrostu i wagi, np. dla dorosłego mężczyzny o wadze ok. 90 kg ilość wody waha się od 3 litrów do 5 litrów dziennie. To zależy również od poziomu aktywności – dlatego jeśli marzy ci się szczupła sylwetka bez ćwiczeń i diety się nie obejdzie.

Ćwiczenia i utrata masy ciała są idą w parze, ale to nie znaczy, że musisz spędzić resztę życia na treningach. Liczy się wszystko, co sprawia, że ​​poruszasz się konsekwentnie, np. spacery, chodzenie po schodach, itd…

Aby było efektywnie, należy przyjąć, że powinieneś wypijać minimum 28 – 29 gram wody na każdy kilogram masy ciała – codziennie. Czyli ważąc ok. 60 kg, powinieneś wypijać minimum 1,8 litra dziennie. A dodając do tego wyższą aktywność fizyczną, należy zwiększyć ilość wypijanej wody.

Nowy cel? Pić wodę przez cały dzień i trzymać w pobliżu butelkę z wodą. Twoja jakość życia – nie tylko odchudzania – szybko się poprawi!


źródło: lifehack.org


Lifestyle Psychologia

20 drobnych rzeczy, dzięki którym wasz związek będzie silniejszy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 września 2018
Fot. iStock/Milan_Jovic

Jaki jest klucz do szczęśliwego i udanego związku? Śmiech? Stabilność finansowa? Przyjaźń? Komunikacja? Oczywiście wszystkie te rzeczy są ważne, okazuje się jednak, że jeśli chcesz mieć stabilny i zdrowy związek, często korzystaj z życzliwości.

Życzliwość oznacza, że ​​jesteś przyjazny, hojny i rozważny. Wszystko wskazuje na to, że im więcej ktoś przyjmuje lub doświadcza dobroci, tym jest lepszy, co przekłada się na szczęśliwy związek. I jasne, że są chwile, kiedy bycie życzliwym jest trudne. Kiedy jesteś zła, zirytowana, raczej nie w głowie ci życzliwość. Warto jednak pamiętać, że bycie miłym nie polega na wielkich gestach, na które zdobywamy się raz na jakiś czas. Życzliwość znajduje się w szczegółach, a kiedy praktykuje się ją codziennie, nasz związek będzie się rozwijał i stawał coraz lepszy. Potrzebujecie podpowiedzi?

20 drobnych rzeczy, dzięki którym wasz związek będzie silniejszy

Nie krytykujcie nieustannie swojego partnera.

Doceniajcie wszystko to, co on/ona robi dla was, dla ciebie i mów o tym.

Pamiętajcie o drobnych przyjemnościach – pysznych kanapkach do pracy, kupnie kwiatów dla niej (bo tak, te szczegóły dotyczą też facetów).

Szanujcie swoje poglądy na świat.

Śmiejcie się wspólnie jak najwięcej. 

Kiedy jedno z was mówi, drugie niech słucha uważnie.

Spytajcie, czy on/ona czegoś nie potrzebuje, gdy jesteście w sklepie. 

Róbcie sobie niespodzianki – na przykład śniadanie w sobotę lub niedzielę do łóżka.

Pomyślcie czasami dwa razy, nim coś powiecie. 

Uśmiechajcie się, gdy widzicie się po pracy.

Wspierajcie się w w trudnych dla was dniach. 

Dziękujcie sobie nawzajem za dobre rzeczy, które dla siebie robicie.

Przepraszajcie, gdy popełnicie błąd. 

Jeśli już spędzacie wspólnie czas, stawiajcie na jego jakość, pewnie nie macie zbyt dużo wspólnych chwil, tylko dla siebie.

Weźcie odpowiedzialność za to, co mówicie i robicie. 

Dajcie sobie przestrzeń i czas na to, by pobyć osobno.

Panujcie nad gniewem, nad tym, co mówicie w złości. 

Jeśli widzicie, że jedno z was jest zmęczone, przejmijcie jego obowiązki.

Akceptujcie siebie nawzajem. 

Mówcie sobie miłe rzeczy. Codziennie.


Zobacz także

Nosi w sobie potwora, który zmienia ją i wzbudza lęk. Potwora zwanego schizofrenią

Kobiety socjopatki. 6 mrocznych cech niebezpiecznej osobowości

9 skutecznych sposobów radzenia sobie z negatywnymi ludźmi. Czas na dobrą energię!

Orzechy podziałają na ciebie lepiej, niż multiwitamina. 8 rodzajów orzechów, po które należy sięgać jak najczęściej