Go to content

„Bo kobiecie z dzieckiem do twarzy. Szczególnie kobiecie sukcesu…”. Akcja „Mama, znaczy piękna”

Fot. iStock/yuran-78

Kobiecie, jak psu, inaczej latka lecą. To znaczy, że mężczyzna z wiekiem zyskuje, kobieta traci. Ona – traci na urodzie, na świeżości, niewinności. On – zyskuje na doświadczeniu, wiedzy, pozycji. Są kobiety, które za wszelką cenę starają się zatrzymać czas. Widzą to doskonale, że w ich życiu jest jak w starym dowcipie: gdy mają lat 25, zegarek bije dla nich w szybkim, figlarnym rytmie: ten-tamten, ten-tamten, aby z wiekiem zmienić takt na dostojne: byle byyyyyyyył… Aby dłużej cieszyć się stanem ten-tamten, przechodzą przez cały alfabet dla urody: A jak aqualyks, B jak botoks, C jak zabiegi z tą witaminą… Inwestują w opakowanie, zamiast w zawartość.

Gdy tymczasem… Jak mawiają stare kucharki, nieważne w czym, ważne – co. Najważniejsze, wzorem Juliusza Cezara, przyjść, zobaczyć i zdobyć faceta. A potem – utrzymać choćby metodą koła gospodyń wiejskich: tańcząc, śpiewając, recytując i gotując. W ostatnich dziesięcioleciach metoda uległa modyfikacji: coraz mniej jest śpiewu, tańca i recytacji, a nawet gotowania… Za to trzeba urodzić mu dzieci. I nie ma czego się bać. Ciąża to normalny stan, minus dawanie sobie w gaz, minus wypalanie kilku fajek w weekendy. No i przez dziewięć miesięcy jest się organizmem żywicielem… I choć pół roku po ciąży ludzie nadal będą ustępować ci miejsca w tramwaju, a ciąża ostatecznie przekreśli twoje szanse na występ w Tańcu z Gwiazdami (chyba że jesteś Kingą Rusin), powiem ci, że warto.

To nic, że będziesz musiała przerwać branie antykoncepcyjnych pigułek i zacząć się chędożyć z Panem Mężem jak króliki na wiosnę. To nic, że zostaniesz niewolnicą wrzaskliwego bożka, kobietą z obłędem w niewyspanym oku, której wyjścia z domu muszą być planowane z chirurgiczną precyzją. I to naprawdę nic nie szkodzi, że będziesz musiała po ciąży zredukować poziom spożycia czekolady i chipsów. Oraz, jeśli będziesz karmić piersią, alkoholu i cytrusów. Bo kobiecie z dzieckiem do twarzy. Szczególnie kobiecie sukcesu. Chociaż, jak mawia Nora Ephron: „Dziecko jest jak granat ręczny wrzucony w małżeństwo”i różnie wpływa na nasze życie, to wierz mi, zaspokojony instynkt macierzyński plus nasza niewzruszona kobieca wiara w to, że mężczyzna to rozum i dobroć, dają fantastyczny fundament dla rodziny. I jeśli masz przy sobie Pana Męża, którego możesz szanować i przy którym chciałabyś się zestarzeć, to niepotrzebny ci botoks. Twój mąż, w imię wspólnych, dobrze przeżytych chwil i ofiarowanych mu dzieci, wybaczy ci niejedną zmarszczkę.

I warto się na to porwać w młodym wieku. Dwudziestki piątki wybierają. Pięćdziesiątki już nie. Są młodsze na rynku. Po pięćdziesiątce wybiera on, i warto o tym pamiętać. A także mieć na uwadze, że wybierając, mężczyzna może sobie pogrymasić. Że kobieta, oprócz tipsów, powinna mieć poglądy. Zamiast charakterku – charakter. I jeśli nawet ma aspiracje zawodowe – powinna, rzecz jasna, umieć piec racuchy…

Autor: Małgorzata Szcześniak

Akcja „Mama, znaczy piękna”

Napisz, jakie piękno w sobie odkryłaś, co jest dla ciebie inspirujące i dodaje ci skrzydeł, a co je podcina? Piszcie o swoich kompleksach, z którymi walczycie, o akceptacji, o tym, za co swojemu ciału jesteście dziś wdzięczne. Uwolnijmy swoją kobiecość i intymność. Bo każda mama jest kobietą, każda jest piękna – jeśli tylko pozwolimy temu pięknu rozkwitnąć. Właśnie dlatego chciałyśmy was zachęcić, do odszukania swojej kobiecości, piękna, seksapilu… tego samego, który cały czas jest w was – tylko czasami skryty głęboko pod warstwą spraw do załatwienia, uśpiony – często kompleksami. Najciekawsze z listów opublikujemy na łamach portalu, a najlepsze z nich nagrodzimy. Nagrody są bardzo kuszące, ufundowane przez Klinikę Kobiet Medifem. Wszystko po  to, byście znów mogły czuć się pewnie, kobieco, bez żadnego „ale”…

Zadanie konkursowe:

Napisz do nas o tym, co ty myślisz i czujesz. Pracę konkursową na temat: Świat kobiecości, seksualności i macierzyństwa moimi oczami. Prześlij na adres: [email protected] w tytule wpisując „Bella mama”.

Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony kliniki w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me oraz przez Sponsora akcji – Klinikę Kobiet Medifem (na stronie www sponsora www.medifem.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych).
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

5 x voucher na zabieg HIFU i laseroterapia stref intymnych w Klinice Kobiet Medifem, o wartości 3.500 zł*

03FDA6F8-F77F-4207-A273-3F3BB774E031

1 x voucher na zabieg 0!shot w Klinice Kobiet Medifem, zabieg poprawiający doznania seksualne*

Dla wszystkich uczestniczek  zabawy specjalna oferta:

Konsultacja lekarska z cytologią w cenie 120 zł (regularna cena 250 zł) oraz 10% zniżki na zabieg  HIFU i laseroterapia stref intymnych – do zrealizowania w Klinice Kobiet Medifem.

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Akcja trwa od 28.09.2017 do 19.10.2017 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.