Go to content

7 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć, gdy nie wierzysz w siebie

Fot. iStock/baloon111

Są w życiu takie dni, w których ciężko jest zebrać myśli i stanąć do walki z nieprzychylnym losem. Co więcej, w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że przytrafiają ci się  rzeczy, z którymi nie można nic zrobić. Gdy zaczynasz rozmyślać o swoich umiejętnościach, o tym, co zyskałaś i co straciłaś, poczucie własnej wartości może spadać. 

Samoocena się obniża i choć takie spadki nastroju nie są czymś niezwykłym, brak wiary we własne siły przytłacza, może blokować wyjście z impasu. W takich chwilach, gdy potrzebujesz energii, by pójść naprzód. Sięgnij po myśli, które przywracają siłę.

7 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć, gdy nie wierzysz w siebie

1. Nie jestem porażką — przydarzają mi się porażki

Wszystko to, co ci się przydarza, nie określa ciebie, to tylko sytuacje, z których możesz się otrząsnąć i pójść dalej. Pamiętaj, że prawdziwa wartość i zysk to nie stan posiadania i umiejętności czy wygląd, ale życzliwość i empatia, jaką możesz zaoferować innym.

2. Wiem, co jest dla mnie dobre

Zaufaj swojej intuicji i nie pozwalaj innym na podejmowanie decyzji, które będą wpływały na twoje życie.

3. Jestem blisko celu

Zbyt wiele osób rezygnuje, zanim znajdą się choćby w połowie drogi do celu.  I zazwyczaj zbyt późno przychodzi świadomość, jak blisko było sukcesu, w momencie, kiedy odpuszczali. Uwierz w siebie i nie pozwól nikomu na zajęcie swego miejsca w drodze do szczęścia.

4. Jestem wyjątkowa

Nie porównuj się do nikogo i patrz przede wszystkim na siebie. Porównywanie się do innych zabija marzenia i pewność siebie. Pozostanie na własnej drodze jest jedyną możliwością, by osiągnąć swoje cele.

5. Mam prawo odpuścić

Nie zawsze musisz walczyć z życiem. Po prostu poddaj się wtedy, kiedy nie masz już sił i puść to, co ciągnie cię w dół. Gdy przestaniesz chaotycznie i desperacko podejmować działania, odetchniesz, zrozumiesz, że potrzebujesz pomocy. A gdy poprosisz o nią, dostaniesz od losu potrzebne wskazówki.

6. Nie muszę się spieszyć

Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano, więc ty również nie musisz dokonywać rewolucji w życiu w ciągu kilku godzin. Nikt cię nie pogania, nie spiesz się więc i każdego dnia pamiętaj co, i w jakim celu robisz.

7. Mam powody do wdzięczności   

Życie staje się o wiele jaśniejsze i łatwiejsze, gdy skupiasz się na tym, co dobrego cię spotkało. Wdzięczność i pokora wobec losu sprawiają, że uczysz się czerpać z tego, co oferuje życie. A jest wiele rzeczy, których możesz nauczyć się po drodze.

źródło:  www.powerofpositivity.com