Lifestyle

Policz linie na swoim nadgarstku. Są trzy czy cztery? Każda z nich ma swoje ukryte znaczenie

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/Bibica
 

Czytanie rąk, czy chiromancja sięgają setek stuleci tam, a jej źródła sięgają starożytnych Indii. Chiromancja rozprzestrzeniła się jednak po całej Azji Wschodniej i na zachód od Europy. Praktykowana jest do dzisiaj. Kto choć raz nie został zaczepiony propozycją czytania z ręki?

Okazuje się jednak, że najłatwiej czyta się nie z dłoni, a z nadgarstka, na którym znajdują się linie bransoletek biegnących wzdłuż nadgarstka. Uważa się, że im więcej linii ma dana osoba, tym dłużej będzie żyć.  Większość ludzi ma co najmniej dwie lub trzy takie linie, niewielu z nas ma ich cztery. Każda linia ma swoje znaczenia i może ujawnić ważne rzeczy dotyczące naszej przyszłości i losów, a także problemy zdrowotne. Cóż, można w to wierzyć, a można potraktować z przymrużeniem oka. 😉

Spójrzcie na swój nadgarstek i przyjrzyjcie się liniom, które go przecinają. Dobrej zabawy.

Linia pierwsza

To linia ważniejsza od pozostałych, ponieważ wskazuje na problemy zdrowotne. Jeśli wydaje się być nieprzerwana i wyraźna możesz oczekiwać, że będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem. Ta linia jest inna u mężczyzn i inna u kobiet. U kobiet – jeśli linia jest zerwana lub zakrzywiona w kierunku podstawy dłoni, mogą wystąpić problemy ginekologiczne, w tym problemy z poczęciem lub porodem. U mężczyzn ten sam kształt linii oznacza problemy z prostatą i płodnością.

Linia druga

Mierzy indywidualne oczekiwania majątkowych. Jeśli linia jest prosta, nieprzerwana i wyraźna, oznacza dobrobyt i wygodę.

Linia trzecia

Jeśli ją posiadasz, ujawnia twój wpływ na życie innych, być może sławę. Gdy linia jest silna i nieprzerwana prawdopodobnie mocno oddziałujesz na innych. Jesteś liderem.

Linia czwarta

Ta występuje najrzadziej, niewiele osób odnajdzie ją na swoim nadgarstku. Biegnie równolegle do trzeciej linii i wzmacnia jej znaczenie. Oznaczać to może, że cieszyć się będziesz sławą, a kto wie, być może dojdziesz do bardzo wysokich i znaczących stanowisk.


źródło: www.sun-gazing.com

 


Lifestyle

Kochasz słodycze? Czy wiesz, co to mówi o twojej osobowości?

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/Alija
 

Kochasz słodycze. Koniec. Kropka. No nijak nie potrafisz tego w sobie przezwyciężyć. Ze wszystkich wykwintnych dań na świecie, ty i tak zawsze wybierzesz kawałek ulubionego tortu, prawda? 

A czy wiesz, że uwielbienie dla słodkości mówi wiele o twojej osobowości?

Jak wynika z przeprowadzonych psychologicznych badań ludzie, którzy lubią słodycze, mają „słodką” osobowość. Są pomocni, często zostają wolontariuszami, nie lubią wchodzić w konflikty. Budują bardzo dobre relacje z innymi ludźmi, angażują się w akcje społeczne, są empatyczni. Profesor Michael D. Robinson, współautor badania, potwierdza, że istnieje prawdziwy związek między miłością do słodkości a prospołecznymi zachowaniami.

Smak to coś, czego doświadczamy każdego dnia. W trakcie badania okazało się, że intuicyjnie wierzymy, że ci, którzy lubią słodkie smaki są ludźmi o dobrym sercu – przyjaźni i pomocni.

I co ty na to? Pytanie czy rezygnacja ze słodyczy zmienia naszą osobowość? Może nie warto rezygnować. 😉


źródło: spring.org.uk


Lifestyle

7 pytań, które warto sobie zadać poszukując sensu swojego życia

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018

Nie ma jednego wielkiego kosmicznego sensu dla wszystkich. Istnieje tylko sens, jaki każdy z nas nada własnemu życie, indywidualny, jak pojedyncza powieść, książka tylko dla jednej osoby. Kiedyś przeczytałam takie zdanie albo bardzo podobne, za to niewątpliwie prawdziwe. Bo to co nadaje motywuje nas do działania jest właśnie sens, którego często szukamy próbując ruszyć z miejsca. 

Myślę, że brak sensu sprawia, że często żyjemy życiem, którego nie lubimy. A im więcej go odnajdujemy, tym jesteśmy szczęśliwsi. Ostatnio dawno nie widziana znajoma wyrzuciła z siebie: „Moje życie jest bez sensu”. Smutna refleksja, ale jak się już pojawia nie puszczajmy jej, tylko trzymajmy mocno! Każdy z nas choć raz zastanawia się nad sensem swojego życia, jeśli stoisz właśnie w takim punkcie, zadaj sobie siedem pytań, poszukaj odpowiedzi, która na nowo nazwie to, co jest dla ciebie sensem życia.

Co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwa?

Ważne są rzeczy, które nas uszczęśliwiają. One są bezpośrednio związane z naszym byciem na głębokim poziomie. Naprawdę, pomyśl o tym, co cię uszczęśliwia, wymień co najmniej trzy takie rzeczy? Co one dla ciebie znaczą?

Jak myślisz, co jest sensem twojego życia?

Jakie jest sens twojego życia, gdybyś miała zgadywać, co byś powiedziała? To może być cokolwiek, coś co jako pierwsze przyszło ci do głowy.

Dlaczego robisz to, co robisz?

Zastanów się, co cię napędza, co naprawdę sprawia, że robisz to, co robisz. Wszystko, co robisz, ma głębsze znaczenie – co to dla ciebie znaczy?

Czy myślisz, że żyjesz swoim życiem?

Czy twoim zdaniem w tej chwili żyjesz tak, jak chcesz? Czy myślisz, że właśnie tu powinnaś być? Gdzie jest twoje „gdzie powinnam być”?

Jakie są twoje pragnienia?

Czego chcesz w tym życiu? Co cię interesuje i ​motywuje cię do działania? Wszystko to składa się na sens twojego życia.

 Co w twoim życiu wyróżnia się najbardziej?

To może być wszystko. O czym pomyślałaś? To co się wyróżnia jest naszą pasją.

Kim TY chcesz być?

Zostań dłużej przy tym pytaniu. Zgadza się, to jedno z serii zadawanych dzieciom: kim będziesz, jak dorośniesz. Dlaczego tylko wtedy siebie o to pytamy? Powinniśmy do tego wracać, bo odpowiedź oznacza wszystko. Twoja odpowiedź oznacza twoje szczęście! Jak myślisz, kim powinieneś być? Czy jesteś tą osobą czy kimś innym?


Zobacz także

Sześć rzeczy, których używasz codziennie, a powinieneś czyścić częściej niż ci się wydaje

Kochany mężu, pamiętasz jeszcze nas „sprzed dzieci”? List, który daje do myślenia

Kobieto, masz 40 lat i mówisz, że nic dobrego cię w życiu nie spotka?! Przestań chrzanić. Oddziel grubą krechą to, co było i weź życie w swoje ręce