Go to content

Przytłaczają cię brak pracy i długi? Na pewno jest lepiej, niż myślisz

Fot. iStock/milos-kreckovic

Jeśli należysz do pokolenia millenialsów, ten tekst może być tym, czego potrzebujesz, aby się nie załamać i ruszyć w swoim życiu naprzód. Każdemu z nas zdarzają się sytuacje, w których wszystko może wydawać się przytłaczające. Być może masz długi, niezapłacony czynsz, nie możesz znaleźć pracy lub nie stać cię na wyprowadzkę od rodziców, mimo iż masz już prawie 30 lat.

Szczególnie teraz, w erze mediów społecznościowych, może się wydawać, że inni mają lepiej niż ty i naprawdę korzystają z życia – w przeciwieństwie do ciebie. Inni mają super wakacje na egzotycznych plażach, świetną pracę, która daje im duże pieniądze i kontakty. W rzeczywistości jednak wszyscy płyniemy na tej samej łodzi, starając się znaleźć swoje miejsce w świecie.

Wielu ludzi w wieku naszych rodziców może uważać nas za pokolenie zepsute i niecierpliwe. Teraz nie jest tak, że motywują nas te same rzeczy, które ich motywowały. Chcemy mieć wpływ na świat i na nasze życie, które płynie pod znakiem osiągnięcia wymarzonego celu. Żyjemy w innej erze niż oni, dlatego zachowujemy się inaczej i nie mogą nas za to potępiać.

Być może rzeczywiście jesteśmy gorsi. Na pewno jesteśmy inni. Jednak łączy nas jedno – oni także w swoim życiu mieli kryzysy i nie wiedzieli, w którą stronę iść.

Fot. iStock / Martin Dimitrov

Fot. iStock / Martin Dimitrov

Bo w życiu bywa różnie. Jednak niezależnie od sytuacji, w której się znaleźliśmy, powinniśmy odczuwać jedno – wdzięczność. Jeśli wydaje ci się, że gorzej już nie może być, uświadom sobie, że nigdy nie jest aż tak źle, jak się tobie wydaje. Dlatego zobacz trzy sytuacje, za które powinnaś podziękować, nawet jeśli wydaje ci się to absurdalne.

Masz długi

Idąc na studia, musiałaś wziąć kredyt. Teraz przytłacza cię myśl, za co go spłacisz. Tak mało zarabiasz (lub w ogóle), a przecież za coś trzeba żyć. Ale za to masz dyplom. Choć teraz może się wydawać, że on nic nie znaczy, bo każdy ma wyższe wykształcenie, to jednak szukając pracy jest ono brane pod uwagę. I to jest warte zadłużenia.

Kiedy nie wiesz, jak poradzić sobie ze spłatą kredytu, udaj się do specjalisty, który stworzy plan. A kiedy czujesz, że za mało zarabiasz, rozglądaj się za inną pracą. Ktoś na pewno doceni twoją wiedzą i umiejętności, za które będzie w stanie zapłacić.

Nie lubisz swojej pracy

Wielu ludzi nie lubi swojej pracy i chodzi do niej z niechęcią. Jednak zamiast codziennie narzekać i wstawać z bólem głowy, zacznij myśleć inaczej. Doceń to, że dzięki tej posadzie masz pieniądze na życie i swoje wydatki. To dzięki tym ciężko zarobionym pieniądzom możesz się rozwijać, sprawiać sobie przyjemności i zwiedzać.

Jednak jeśli bardzo jej nie lubisz i ta sytuacja sprawia, że jesteś nieszczęśliwa, zacznij szukać czegoś innego. Zastanów się, co lubisz robić. A może założysz coś swojego?

Jesteś zdrowa

Nie masz pracy lub jej nie lubisz. Może masz długi. I masz coś najcenniejszego – zdrowie. To chyba najważniejsze, za co powinnaś być wdzięczna. Wielu ludzi byłoby w stanie oddać za nie wszystko. Dzięki temu, że nic ci nie dolega, możesz korzystać z życia, bawić się i zmieniać to, co ci nie pasuje.

I przede wszystkim jesteś młoda. Choć życie może się wydawać ciężkie i mogą pojawiać się sytuacje przytłaczające, to mimo wszystko odczuwaj wdzięczność. Poświęć trochę czasu na skupienie się, że może nie jest aż tak źle, jak ci się wydaje. I zamiast się załamywać, zacznij dostrzegać dobre strony nawet wtedy, kiedy coś nie idzie zgodnie z twoją wolą.


 

Źródło: huffingtonpost