Lifestyle

Gonisz za kimś, kto wcale nie chce być z tobą. Prędzej czy później zrozumiesz, że to nie ma sensu

Redakcja
Redakcja
11 września 2018
Fot. iStock/fcscafeine
 

Czasem w związku pojawia się moment, w którym czujesz, że cała odpowiedzialność za tę miłość spada na ciebie. Czujesz, że jemu już nie zależy, więc starasz się jeszcze bardziej. Błędne koło zależności uczuciowej  (twojej) się zamyka i nie potrafisz rozwiązać tej sytuacji. Jeśli uważasz, że tak właśnie dzieje się między tobą a twoim partnerem, odpowiedz sobie na te kilka pytań…

Czy :

To ty inicjujesz każdą rozmowę, wymyślasz tematy rozmów. Szukasz „zaczepek”, wymówek. Odzywasz się pierwsza, wyrywasz się „przed szereg”, prowadzisz w tej relacji. W pewnym momencie zaczyna ci to ciążyć. 

Planujesz. Ciągle prosisz go, żeby spędził z tobą wolny czas. Sprawdzasz, co robi, gdy nie jesteście razem. Wciąż wymyślasz nowe wspólne aktywności – filmy, które powinniście zobaczyć razem, restauracje, które powinniście sprawdzić. Masz mnóstwo pomysłów, tryskasz energią. On tylko korzysta, ale nie daje nic z siebie.

Dbasz o niego, jak najlepiej potrafisz, ale nie czujesz tego samego z jego strony. Nie możesz powiedzieć, że nie zawiedzie cię, gdy będziesz potrzebowała jego pomocy.

Wykonujesz pierwszy ruch. Dotykasz go za każdym razem, gdy masz szansę być blisko.  Wyciągasz do niego rękę, całujesz go, okazujesz mu uczucia tak, jak potrafisz. On zachowuje się tak, jakby tego nie umiał

Masz wątpliwości co do jego uczuć. Nie czujesz, że jest zaangażowany, boisz się, że pewnego dnia po prostu zniknie z twojego życia. Nie masz pewności, czy myśli o tobie  „na poważnie”. Nie masz pewności, czy on w ogóle wie, co do ciebie czuje. Nie masz pewności, czy chce z tobą być.

Jesteś wyczerpana. Czujesz się jakbyś był jedyną stroną, która wkłada energię w twój związek. Masz dość i zaczynasz zauważać, że zasługujesz na coś lepszego. Na o wiele więcej. I masz rację.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Lifestyle

Kiedy przyznać się do zdrady? Niektórzy terapeuci stanowczo to odradzają

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 września 2018
Fot. iStock / YakobchukOlena
 

Uczciwość to absolutny filar każdego związku… okazuje się, że jednak nie zawsze. Według niektórych ekspertów, zamiast wspaniałomyślnie posypać głowę popiołem i do zdrady się przyznać, lepiej zabrać tę brzydką tajemnicę do grobu… Ale jak to?! Dokładnie tak, przeczytajcie kiedy przyznać się do zdrady, a kiedy nigdy tego nie robić.

Psychoterapeutka Deborah Duley zazwyczaj odradza swoim pacjentom mówienie partnerowi o zdradzie, szczególnie, gdy zdrada była jednorazowym incydentem. Podobnego zdania jest Kevin Darné.

Zdaniem ekspertów przyznanie się do zdrady zazwyczaj służy tylko jednemu celowi – uspokojeniu własnych wyrzutów sumienia i najczęściej głęboko rani drugą osobę.

„Uczciwość nie zawsze jest najlepszą strategią w związku – przynajmniej nie w 100% – i czasami stwierdzam, że przyznanie się przed  partnerem do zdrady, polega przede wszystkim na złagodzeniu własnych wyrzutów sumienia, a nie na naprawieniu związku” – mówi Duley.

Istnieją jednak sytuacje, w których po prostu trzeba przyznać się do zdrady, a ukrywanie niewierności nie ma żadnego sensu i pożytku. Po prostu jesteśmy winni szczerość i partnerowi i sobie.

Kiedy przyznać się do zdrady?

Kiedy partner zapyta, czy zdradziłeś

Jeśli padnie pytanie, jesteś winny swojemu partnerowi szczerą odpowiedź. Oczywiście jej konsekwencje mogą być różne. Trudno jednak ocenić, czy sama zdrada wyrządziła więcej szkody, czy zrobią to narastające kłamstwa, jeśli nie starczy ci odwagi. Jeżeli partner pyta o zdradę, oznacza to, że coś podejrzewa i ma już inne powody, by to robić.

Kiedy chcesz odejść

Jeżeli chcesz zakończyć swój związek, powinieneś wyznać prawdę. Jeżeli jesteś ciekawy po co jeszcze dokładać komuś przykrych wiadomości, odpowiedź jest prosta. Jeśli powiesz prawdę, zaoszczędzisz partnerowi zastanawiania się, gdzie popełnił błąd, czy może jeszcze naprawić wasz związek i wieli, wielu innych. Twój partner zasługuje na uczciwe postawienie sprawy – jeśli kochasz kogoś innego, nie karm go złudzeniami.

Kiedy wiesz, że partner i tak się dowie o twojej zdradzie

Zawsze lepiej zachować się, jak dorosły niż zostać przyłapanym przez sąsiedzki donos. Jeśli sam poinformujesz swojego partnera o zdradzie, zaoszczędzić mu dodatkowych przykrości i upokorzeń.

Kiedy wiesz, że twoja zdrada znów się powtórzy

Jeśli wiesz, że nie przestaniesz zdradzać partnera, perspektywa romansu i kolejnych emocji cię nie opuszcza – oznacza to, że prawdopodobnie nie jesteś gotowy  na stworzenie stałego związku. Jeśli wciąż tkwisz w romansie, jednocześnie nie potrafisz zrezygnować z żadnej ze swoich relacji – pamiętaj, że to sygnał, że w związku dzieje się niedobrze. Tu konieczna jest prawdomówność. Twój partner zasługuje na szczerość i możliwość dokonania wyborów w swoim życiu. Jeśli oboje będziecie chcieli naprawić związek – bez szczerości się nie obejdzie.

NIE przyznawaj się do zdrady tylko w tym jednym wypadku:

Jeśli uczciwie możesz przyznać, że to „po prostu się zdarzyło” i jesteś pewien, że zdrada się nie powtórzy, przyznanie się w większości przypadków (zdaniem niektórych terapeutów) nie pomoże w naprawieniu i poprawieniu  relacji, a jedynie zrani partnera. Taka uczciwość zazwyczaj ma egoistyczne pobudki – nie możemy znieść poczucia winy za to, co się wydarzyło.


źródło: bustle.com


Lifestyle

Jak złagodzić nudności w ciąży?

Redakcja
Redakcja
11 września 2018
Jak złagodzić nudności w ciąży?
Fot. iStock / NataliaDeriabina

Nieprzyjemnymi objawami ciąży są dokuczliwe dolegliwości, takie jak mdłości, zgaga, czy wymioty. Jak sobie z nimi radzić?

Na nudności w ciąży (zazwyczaj między 6 a 12 tygodniem) skarży się większość kobiet, ale lekarze nie są w stanie określić przyczyny tego zjawiska. Najprawdopodobniej winowajcą jest gonadotropina kosmówkowa (HCG) – hormon, który kontroluje właściwy rozwój ciąży. Poziom wspomnianej gonadotropiny wzrasta do ok. 12 tygodnia ciąży, ale wcale nie oznacza to, że znikają także dokuczliwe objawy. Niektóre panie aż do porodu są bardzo wrażliwe na smak, zapach, a nawet widok niektórych produktów. Pewne jest natomiast, że im jesteśmy młodsze i mniej ważymy, tym te dolegliwości są bardziej dokuczliwe. Za to zaawansowany wiek przyszłej mamy, zdrowe odżywianie, dobra kondycja organizmu zdecydowanie zmniejszają ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów.

Skutecznie sposoby na mdłości w ciąży

 1. Unikaj pokarmów, które wywołują u ciebie nudności.
 2. Rano nie zrywaj się gwałtownie z łóżka. W pozycji półleżącej przegryź drobną przekąskę (ciastko owsiane, banana, kilka migdałów).
 3. Jedz mało, a często. Codziennie powinnaś zjeść 5-6 lekkostrawnych posiłków.
 4. Unikaj mocno przyprawionych potraw.
 5. Jeśli jesteś wrażliwa na zapachy produktów spożywczych, unikaj miejsc, w których jesteś na nie narażona (stołówki, restauracje z otwartą kuchnią).
 6. Zawsze noś przy sobie drobną przekąskę: garść migdałów lub orzechów, ciastka, które będziesz mogła zjeść, gdy tylko poczujesz nieprzyjemne uczucie ssania w żołądku .
 7. Pij 2,5 – 3 litry wody dziennie, najlepiej mineralnej, niegazowanej.
 8. Sięgnij po imbir, który możesz kupić w każdym sklepie spożywczym. Przed spożyciem dokładnie go umyj i zetrzyj na tarce. Wiórki imbiru możesz dodawać do wody oraz przyprawiać nim ulubione potrawy. Wyciąg z kłącza imbiru zawiera także pomagający w walce z mdłościami suplement diety, który dostępny jest w postaci gumy do żucia Pregna Vomi. Preparat został dodatkowo wzbogacony o witaminę B6 oraz magnez. Pregna Vomi łagodzi dyskomfort w postaci nudności oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Badania producenta wykazały, że imbir zmniejsza mdłości u 77 procent badanych kobiet! A jedno opakowanie zawiera aż 20 gum do żucia bez cukru.
 9. Często myj zęby. To pozbawi cię specyficznego, smaku, który może wywoływać mdłości w ciąży. W ciągu dnia, jeśli nie możesz umyć zębów, sięgnij po gumę do żucia Pregna Vomi.
 10. Pij ziołowe herbatki. Na problemy z trawieniem najlepiej działają: mięta, koper włoski i rumianek.
 11. Bądź aktywna. Oczywiście nie zachęcamy do uprawiania sportów ekstremalnych, ale długie spacery, pływanie, joga, pilates to idealne formy ruchu dla ciężarnych.

Uwaga!

Jeśli nudnościom towarzyszą silne wymioty, które nie ustępują po 12 tygodniu ciąży, zgłoś się do lekarza, bo być może cierpisz na niepowściągliwe wymioty (hyperemesis gravidarum).

Jak złagodzić nudności w ciąży?

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką Pregna VOMI.


Zobacz także

Reforma oświaty: miliardy na niepotrzebną rewolucję

List do męża niewdzięcznika

List do męża niewdzięcznika, którego w końcu porzucić dla młodszego postanowiłam

Ukradłam wigwam dla Zosi