Go to content

7 powodów, dla których nie znalazłaś miłości

7 powodów, dla których nie znalazłaś miłości
fot. MicroStockHub/iStock

Już nawet nie potrafisz powiedzieć, jak długo szukasz miłości. Czekasz cierpliwie, wypatrujesz jej i nic. Chociaż bycie singlem ma niezliczone zalety, niewielu z nas chce być nim na zawsze. Po pewnym czasie zaczynasz zadawać sobie pytanie „dlaczego miłość mnie omija?”.  Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Czynników jest wiele. Niestety, kiedy zapuszczamy się na ścieżkę do znalezienia miłości, nie zawsze potrafimy podejsć do tego we właściwy sposób.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem miłości i czujesz się zagubiona, sprawdź, co może być tego przyczyną. Może wśród tych powodów jest ten twój?

1. Jesteś zbyt zdesperowana

Kiedy całą sobą komunikujesz światu, że szukasz miłości, kiedy na każdym kroku manifestujesz tę potrzebę lub lgniesz natychmiast do nowo poznanego faceta, on to na pewno wyczuje i uwierz, nie będzie się czuł z tym komfortowo. Nie myl chęci z potrzebą.

2. Twoje standardy są niemożliwe do osiągnięcia

Zdrowo jest mieć standardy dotyczące ludzi, których wybierasz w swoim życiu. Ale kiedy te standardy stają się nieosiągalne, stają się również kontrproduktywne. Jeśli każdy możliwy konkurent, który się pojawi, nie zbliża się nawet do zawieszonej przez ciebie poprzeczki… Cóż, chyba warto jeszcze raz przemyśleć swoje wymagania.

3. Nie pracowałaś nad sobą

Często jest tak, że ktoś, kto szuka miłości, nie może jej odnaleźć, ponieważ ma problemy, których nie przepracował. Niezależnie od tego, jakie są te problemy, można uznać, że jest coś, nad czym trzeba pracować i aktywnie próbować się rozwijać.

4. Wybierasz emocjonalnie niedostępnych ludzi

Jeśli cały czas znajdujesz się w „prawie związkach”, to prawdopodobnie typ osoby, którą wybierasz, jest problemem. Bez względu na to, jak bardzo kogoś kochasz lub chcesz, aby był „właściwy”, jeśli ktoś jest emocjonalnie niedostępny, nie ma zbyt dużych szans, że to się zmieni. Szukaj ludzi, którzy są z tobą zgodni w tym, czego chcesz od połączenia.

5. Nie kochasz siebie

Może to zabrzmieć banalnie, ale miłość własna jest ważna. Jeśli nie kochasz siebie i nie cenisz siebie, emanujesz całą wibracją, którą naprawdę widać na zewnątrz. Jeśli wciąż walczysz o znalezienie miłości, prawdopodobnie nie wychodzi ci dlatego, że nie dałeś sobie sama miłości. A oczekujesz jej od innych.

6. Jesteś emocjonalnie niedostępna

Często ludzie są emocjonalnie niedostępni i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Mogą wierzyć albo same się oszukiwać, że chcą być w związku, ale nie są do tego zdolne.

7. Nie szukasz aktywnie

Jeśli wyznajesz zasadę „siedź w kącie, a znajdą cię”, mamy złe wieści – no nie znajdą. Podobnie jak ze wszystkim w życiu, jeśli chcesz znaleźć miłość, musisz wyjść do ludzi. Nie możesz siedzieć w domu i mówić: „Jestem gotowa znaleźć miłość”. To stanowczo za mało.