Lifestyle

Akademia Duckie Deck – nowa edycja w Krakowie – ruszają zapisy

Redakcja
Redakcja
14 września 2017
Fot. Materiały prasowe
 

W weekend, 16-17 września Akademia Duckie Deck – największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców – ponownie zawita do Krakowa. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy do Krakowskiego Parku Technologicznego. 4 września ruszyły zapisy na warsztaty, które są jedną z aktywności przygotowanych dla odwiedzających Akademię Duckie Deck.

  • 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy i inspirujących technologii
  • 5 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, programowanie) oraz warsztat „Jak powstaje dźwięk?” przygotowany przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik
  • kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla wszystkich
  • 853 metry kwadratowe strefy otwartej i strefy malucha zlokalizowanych w Krakowskim Parku Technologicznym
  • spodziewane minimum 2,5 tysiąca odwiedzających

Akademia Duckie Deck to popularny wśród dzieci i rodziców cykl wydarzeń, będący połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą i radosną zabawą. Akademia Duckie Deck, którą dotychczas odwiedziło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, ponownie rusza w Polskę. W najbliższych miesiącach można ją będzie odwiedzić w Gdańsku (30 września-1 października), Poznaniu (14-15 października) i Wrocławiu (28-29 października).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwiją w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Program Akademii Duckie Deck obejmuje:

– oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com,

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

– strefę otwartą – wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci mogą dołączać o dowolnej porze,

– strefę malucha – pełną klocków, kolejek i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach.

1080x1080_Akademia_Duckie_Deck

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 16 i 17 września między 11:00 a 17:00 w Krakowskim Parku technologicznym przy ul. Podole 60. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy krakowian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do Krakowa.

Ciągle szukamy pomysłów, produktów, nowinek technologicznych i innych aktywności, gwarantujących ciekawe, kreatywne i aktywne spędzenie czasu dzieci i ich rodziców. Także podczas tej edycji Akademii Duckie Deck zaskoczymy nowościami. Szczególnie cieszy nas współpraca z Centrum Nauki Kopernik, której efektem są wyjątkowe warsztaty przygotowane przez jego pracowników. Od wielu lat eksperci tej instytucji wspólnie z dziećmi przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania. Również naszym celem jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości. -Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck

Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Krakowie.

Śledź informacje publikowane na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku

Wbrew pozorom przygotowane przez nas aktywności nie są skierowane wyłącznie do dzieci. Gorąco zachęcamy rodziców do aktywnego w nich udziału. Chcemy ich inspirować, pokazywać, że nowe technologie to nie tylko bezmyślna strata czasu, ale przede wszystkim świetne narzędzie, które można wykorzystać w różnego rodzaju zabawach i edukacji oraz podpowiadamy fajne pomysły, które mogą wykorzystać do wspólnego spędzania czasu w domu. -Ula Młodnicka – Kornaś, psycholog, jeden z pomysłodawców Akademii Duckie Deck

Zaplanuj dojazd.

Patroni medialni wydarzenia: Polskie Radio DzieciomMagazyn TogetherFutuCzas DzieciDzieci są ważneMiasto DzieciFathersAdMonkeyAntywebŁadne Bebe.


Lifestyle

Przyjaźń między matką a córką może być krzywdząca. Lepiej, by matka była matką, nie kumpelką

Redakcja
Redakcja
14 września 2017
Fot. iStock / wundervisuals
 

Więź wytworzona między matką a córką bywa niezwykle silna. Dwie kobiety są w stanie rozumieć się bez słów, mieć podobne marzenia i cieszyć się z tych samych rzeczy. Mamy wychowujące córeczki chcą dostrzec w nich własne odbicie, a na pewno cechy wspólne, z których obie mogą być dumne. W wielu przypadkach ta więź jest silna i budująca, ale bywa, że ulega zaburzeniu i działa na szkodę dziecka.

Mamy, które widzą się jako przyjaciółki dla córek, robią wiele, by faktycznie ta relacja tak funkcjonowała. Zachowują się bardziej jak koleżanki, niż matki, przesuwają granice zachowań dozwolonych u córek, robią wiele, by dziecko w taki luźny sposób je postrzegało. Bo na pierwszy rzut oka świetnie jest mieć mamę-przyjaciółkę, na pewno o wiele lepiej, niż bezduszną matkę-dyktatorkę.

Taka postawa niesie ze sobą wiele zagrożeń. To, co wydaje się świetnym pomysłem na życie, bywa dla dorastającej dziewczynki bardzo obciążające.

Zagrożenia płynące z przemieszania ról w relacji mama-córka

W takiej postawie można dopatrywać się pewnych zaburzeń, wiążących się z potrzebą zaspokojenia emocjonalnych braków. Wspólne spacery, zakupy, pasje, ciągłe spędzanie ze sobą czasu, prowadzi do przemieszania ról między mamą a córką. Dorosła kobieta, która powinna ponosić odpowiedzialność za dziecko i podejmować dojrzałe decyzje, nie bierze tego na siebie. Stając się przyjaciółką doprowadza do zachwiania swojego autorytetu, obniżenia szacunku, dając wolną rękę dziecku, które najpewniej nie jest na to gotowe. M

atki zapominają, że dziecko potrzebuje ochrony i wsparcia, stabilności emocjonalnej, które dobrze wpływają na ich zdrowie psychiczne, porządkując ich świat. Zatarcie granic może również powodować uzależnienie córki od matki i niechęć do samodzielności, bo stawianie wymagań i ograniczeń, jest niezbędne do prawidłowego rozwoju nastolatka.

Jeszcze inne zagrożenie może wynikać z faktu, że skoro mama nie spełnia swoich funkcji wychowawczych, to córka przejmuje na siebie odpowiedzialność za siebie i za matkę, słuchając np. zwierzeń o jej problemach partnerskich. Przez pewien czas doradzanie i podejmowanie decyzji może się dziecku podobać, jednak ostatecznie niemożność liczenia na rodzica, osamotnia córkę i wyczerpuje ją emocjonalnie.

Nie musi być tak w każdej relacji, bo dobra matka zawsze chce najlepiej dla córki. To jednak nie daje jej prawa do zdejmowania z siebie rodzicielskich obowiązków, pod płaszczykiem zaborczej i uzależniającej przyjaźni z dzieckiem.


 

źródło: exploringyourmind.com, parenting.pl


Lifestyle

Fałszywi przyjaciele? Poznaj zachowania, które zdradzają, że powinnaś mieć się na baczności

Redakcja
Redakcja
14 września 2017
9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem
Fot. iStock /gpointstudio

Prawdziwa przyjaźń jest relacją na wagę złota. Życie bez bratniej duszy byłoby nudne, niepełne. Przyjaciele dodają sił, zawsze stoją po właściwej stronie i przede wszystkim wspierają drugą osobę, choćby się miało walić i palić. Jest z kim wykrzyczeć szczęście, bez skrępowania wyczyniać rzeczy szalone, dzielić się każdą dobrą i złą chwilą.

Często wydaje się nam, że u boku mamy przyjaciół na całe życie, gdy w rzeczywistości pojawiają się sygnały, że nie wszystko jest takie, jakie być powinno. Wiara w lojalność i zaufanie do najbliższej osoby może zacierać prawdziwy obraz. Trudno jest przyznać, że ktoś gra z nami nie fair, oszukuje czy nadużywa naszego zaufania. Gdy dociera do nas świadomość, że pewne zachowania i postawy nie są godne przyjaciela, trzeba się bliżej tej osobie przyjrzeć. Zdecydowanie lepiej jest mieć prawdziwych wrogów niż fałszywych przyjaciół wokół siebie.

7 zachowań niegodnych prawdziwych przyjaciół 

1. Nie dochowują twoich tajemnic

To jeden z grzechów cięższych dotyczących przyjaźni. Prawdziwy przyjaciel nie pozwala sobie na wypowiedzenie choćby półsłówka tajemnicy, którą mu powierzyłaś. Ten, kto w towarzystwie chętnie dzieli się pikantnymi sekrecikami lub plotkuje zapamiętale nie tylko o obcych osobach, może nie mieć skrupułów, by obgadać i ciebie. A jeśli usłyszysz coś niepokojącego o sobie na mieście, co może wiedzieć tylko jedna osoba, zweryfikuj znajomość, zanim na jaw wyjdą rzeczy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Bez zaufania i lojalności nie ma prawdziwej przyjaźni.

2. Wykazują interesowność i troskę wyłącznie o własne sprawy

Mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Warto do tego powiedzenia dodać, że również wtedy, gdy czegoś od ciebie chcą. W takiej sytuacji uśmiechają się czule i proszą o to, na czym im zależy, natomiast w drugą stronę, gdy ty masz potrzebę, trudno ich szukać na horyzoncie. Jeśli bliska ci osoba nie ma w zwyczaju odbierać twoich telefonów lub stale się wykręca od spędzania wspólnego czasu, a pojawia się, gdy ma taką potrzebę, nie powinnaś traktować jej jako przyjaciela.

3. Są zazdrośni o twoje powodzenie

Prawdziwych przyjaciół poznajsz także po tym, jak zachowują się na wieść o twoim sukcesie. Osoba, która stała za tobą murem, gdy miałaś w życiu pod górkę, a w czasach prosperity wypomina ci sukces i o wszystko się czepia, nie zasługuje na miano przyjaciela, ale frustrata. Przyjaciel zawsze staje za tobą murem, w czasach kłopotów, jak i tych lepszych, dopingując do dalszych zmian na lepsze, a nie zatrzymując w miejscu.

4. Nakłaniają do podejmowania złych decyzji

Fałszywy przyjaciel w głębi duszy zawsze będzie czerpać satysfakcję z twoich potknięć, zachęcając do odpuszczenia starań. Celowo i z premedytacją będzie utwierdzał cię w błędnym myśleniu i złych decyzjach, podburzając twój gniew i z radością przypatrując się z udawaną troską, twojej frustracji.

5. Zbyt łatwo odpuszczają

Gdy jest dobrze, masz wokół siebie wianuszek „przyjaciół”. Jednak gdy masz zły humor czy też pokłóciłaś się z kimś, oni wcale nie wnikają w przyczyny. Widzą twój smutek, złość czy zniechęcenie i nie robią nic, by wyciągnąć z ciebie problem. Wolą nie wnikać w twoje myśli, bo wcale nie są nimi zainteresowani, szkoda im czasu na pochylenie się nad tobą.

6. Ignorują cię w towarzystwie, zajmując się kimś innym

Podczas imprez czy wspólnych wyjść, twoja przyjaciółka przestaje cię zauważać, natomiast zajmuje się każdym innym. Ciekawią ją nowi ludzie i zachwyca się nowo poznanymi, zupełnie o tobie zapominając, mimo że razem wychodzicie. Gdy spędzacie czas same, poświęca ci uwagę, ale wyłącznie w sytuacji, gdy skupiacie się na niej. Bardziej odgrywasz rolę jej cienia, dodatku i zabezpieczenia przed samotnością, niż przyjaciółki na dobre i na złe.

7. Wysysają energię

Wiecznie niezadowoleni, narzekający, nie potrafią docenić niczego i nikogo. Zamiast pomagać ładować akumulatory przyjacielowi, każdego dnia wysysają z niego dobrą energię, zostawiając w zamian swoje problemy i niechęć do wszystkiego. Wyśmiewają, obrażają i stale krytykują, nie mając litości nawet dla ciebie.

Jeśli nawiązałeś relację z osobą, która przejawia powyższe zachowania, zastanów się co dalej. Możesz próbować rozmawiać i wpływać na zachowanie, choć nie masz gwarancji powodzenia. Niestety ludzie fałszywi często mają bardzo niską samoocenę, więc dowartościowują się krzywdą innych. W takiej sytuacji zrezygnuj z nieszczerej przyjaźni, zanim sparzysz się na niej dotkliwie.


 

źródło: kobietapo30.pl pieknoumyslu.com


Zobacz także

Woda w kosmetykach. Czego o niej nie wiemy?

Kobiece spotkania

Podsumowanie akcji #Kobiece spotkania i ogłoszenie Laureatów – spotkania, za które jesteśmy wdzięczne

10 sprawdzonych miejsc w Warszawie, czyli gdzie naprawdę warto zjeść!